Jump to content

Питајте о. Саву Јањића, Игумана манастира Дечани

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • 1 month later...
  • Одговори 2.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Поштовани оче Саво, да ли постоје православни Албанци на Косову? Дa ли међу њима има људи који се интересују за православље и јели неко од њих тајно примио православље? Да ли тамо постоји прогон римокатоличке цркве и да ли је забрањен прелаз у римокатоличку вјеру, као што је случај са православном црквом?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Питала бих оца Саву у вези са актуелном темом:
-Да ли су му позната залагања Леке "новог ујединитеља" који се отворено залаже за спајање Косова са Албанијом http://royalcentral.co.uk/europe/crown-prince-leka-kosovo-and-albania-should-be-united-under-a-monarchy-107144

-и које је његово мишљење о улози коју у томе имају (за наше страдање фатални) Карађорђевићи, да ли су само почасни гости или и кумови? https://www.youtube.com/watch?v=1Apo-AbKShs

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ajd kad niko neće. Oče Savo kako komentarišete ovaj članak

http://www.alo.rs/vesti/politika/srbi-su-krivi-za-rat-na-kosovu-podrzavamo-hag-iguman-zakucao-sudbinu-srpskih-haskih-optuzenika-u-julu-1999-video/181953/vest

(nadam se da mi nećete obrisati post...mislim da to mnoge zanima i postaviće se pitanje kad tad. Pa bolje sad odmah)

 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam zašto bi nekom smetalo pitanje. Ja sam tad bila mlada, živela sam pod medijskom cenzurom- meni su govorili o zločinima OVK- a a o srpskim zločinima nikad ništa nisam čula. Sad me zanima jel to bila neka želja za pomirenjem, da li je vladika tako naredio...ili su Srbii stvarno pravili zločine. Ja nikom nisam držala sveću i ne znam kakav stav da zauzmem.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10.8.2018. at 11:57, Тањушка рече

Питала бих оца Саву у вези са актуелном темом:
-Да ли су му позната залагања Леке "новог ујединитеља" који се отворено залаже за спајање Косова са Албанијом http://royalcentral.co.uk/europe/crown-prince-leka-kosovo-and-albania-should-be-united-under-a-monarchy-107144

-и које је његово мишљење о улози коју у томе имају (за наше страдање фатални) Карађорђевићи, да ли су само почасни гости или и кумови? https://www.youtube.com/watch?v=1Apo-AbKShs

 

Оче Саво, не одговарај овој Тањи, она је моја фб френдица, провокатор!:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, sanja84 рече

a o srpskim zločinima nikad ništa nisam čula

ево нпр. https://www.blic.rs/vesti/hronika/lesevi-kod-batajnice/bdpwheb

или http://www.balkaninsight.com/rs/article/nebojša-minić-komandant-mrtvi

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

 

On 9.12.2016. at 21:50, Архимандрит Сава Јањић рече

У 1Кор глави 5-ој говори се о случају Коринтског блудника.

Помаже Бог оче Саво,

само бих се надовезао кратко на 5-у главу ,случај Коринтског блудника.

Наиме свети апостол Павле у тој глави каже :

3.Јер ја, одсутан телом но духом присутан, већ сам осудио, као да сам тамо, онога који је тако учинио.                                                                                              4. У Име Господа нашега Исуса Христа кад се саберете ви и мој дух, са силом Господа нашег Исуса Христа.
5. Да се такав преда сатани.

 

Као што можете да видите да сам подебљао један дио из кога заправо слиједе моја питања.

  1. О каквом је суду наиме ријеч када апостол то каже да је "осудио" ?                                                                                                                                                          И каквим судом ? (Да се одлучи из заједнице блудник и да се преда сатани или само да се одлучи из заједнице ?).                                                                        2. И како разумјети ту  апостолову "осуду" некога ,у контексту тога када Господ Сам каже "Не судите, да не будете осуђени"  ?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

@Архимандрит Сава Јањић

Оче Саво, да ли имате нека искушења да вам се нуди могућност да Космет добије аутокефалију уз помоћ Запада и Константинопољске Патријаршије, тобоже зарад сабирања свих народности на вашем подручју?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milan Nikolic рече

@Архимандрит Сава Јањић

Оче Саво, да ли имате нека искушења да вам се нуди могућност да Космет добије аутокефалију уз помоћ Запада и Константинопољске Патријаршије, тобоже зарад сабирања свих народности на вашем подручју?

Какво је брате ово питање? Од КОГА се КОМЕ нуди?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад помињем запад мислим на њихове службе које и сада делују у циљу изазивања раскола и подела у Православној Цркви.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Milan Nikolic рече

@Архимандрит Сава Јањић

Оче Саво, да ли имате нека искушења да вам се нуди могућност да Космет добије аутокефалију уз помоћ Запада и Константинопољске Патријаршије, тобоже зарад сабирања свих народности на вашем подручју?

Косово и Метохија припадају канонској јурисдикцији Пећке Патријаршије, односно Патријаршије Српске. Рашко-призренска Епархија се, поред осталих епархија, помиње као саставни део наше Цркве у тексту Томоса којим нам је Цариград признао статус Патријаршије 1922. године и то нико не доводи под знак питања. Као што СПЦ у иностранству има вернике разних националности и језика, тако је свако ко жели да буде православан на овом простору добродошао у јурисдикцију наше Цркве, тј. Епархије Рашко-призренске. Уосталом, имамо већ једног монаха Италијана и једног Американца. Свака друга комбинација била би противна канонима Православне Цркве и нисам чуо да је ово о чему пишете неко предлагао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занима ме то јер се помиње опасност од стварања Косовске православне цркве, по узору на Хрватску, коју су покушали направити. Зато вас питам да ли ту на терену има каквих покушаја, неких подметања, неких прича о томе.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Milan Nikolic рече

стварања Косовске православне цркве

???

Имаш ли неки линк? 

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...