Jump to content

Поп у "Ко то тамо пева" једе прасетину у сред поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

Stvar je u odnosu  post-pop-meso. To me je asociralo na cuvene price o popu koji mrsi u postu, a narodu ispira mozak raznim pricama. Svakakvih sam prica cuo  na ovu temu. Ne mislim na price tipa rekla kazala (u onom selu zivi taj i taj...), nego na komunisticke bajke o zlim popovima, price poput crvenkape samo sto je zli vuk pop koji na kraju uvek izvisi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Је ли пише у уводу филма: "У току је васкршњи пост" ?

 

Ако не пише, не знам ко ће узети да рачуна и размишља је ли пост и да ли поп једе месо у посту :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Је ли пише у уводу филма: "У току је васкршњи пост" ?

 

Ако не пише, не знам ко ће узети да рачуна и размишља је ли пост и да ли поп једе месо у посту :)

Да, али је историјски догађај бомбардовање Београда 6. април 1941.

 

И ко мало размисли схватиће да постоји могућност да је баш тад велики пост.

 

Мало ко о овоме није размишљао ( мислим на црквене људе) ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesam li stvarno izlupeto datume  :.mislise.

(вероватно) Ниси, брате, него овде смо сви мало грубљи играчи. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da Kovacevic nije imao pojma i da je to bzvz stavljeno.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је то Ковачевић намерно урадио. Не да би исмејао свештенство, напротив.

 

Kovačević sa tim nema ništa ... To je stvar koja je isključivo zavisila od Šijana ...

 

Scena je inače .. odlična ..

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахахахахаха...........ово ме подсјети на сцену из серијала филмова Жикине династије (не знам тачно који филм) кад Жика одлази код оне грофице (рускиње), а у позадини се чује Херувимска пјесма!  :D  :D  :D

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Kakva malicioznost na ovako vrlom mestu.

 

Imao sam sreću da dođem u posed originalne (rukom pisane) drame, koja je prerasla u scenario. 

U jednom delu, neko od putnika (deda Solunac) pridikuje svešteniku, kako to da jede meso usred posta. 

Sveštenik mu kaže "Šta ćete čiko. Ni mene nije lako, ali episkop mi je dao razrešenje zbog boljke".. 

Čiča Solunac mu odgovara: "Ja, ja, ja, pink sveštenstva. Skoro ćete i dveri početi da otvarate, jer vam vrućo, pa da pravite promajnu"

 

:)

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto vam je problem da prihvatite da je slika popa iz filma namerno tako uradjena kao kritika. Citav film je jedna velika kritika svih slojeva drustva pa i svestenstva... 

A najveci kvalitet ovog filma je upravo to sto su sve te kritike tacne. 

 

Umetnost kritikuje. To joj je jedna od osnovnih namena jer nas kroz kritku upoznaje sa nasim manama i cini nas boljim ljudima... Setite se toga kad sledeci put aminujete komunisticku cenzuru umetnickog dela uvijenu u mediokritetsku oblandu borbe protiv "verskog vredjanja"...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да ништа није случајно или из необавештености. Кинематографија и остала уметност је била у служби и ово је био један од начина креирања подозривости према свештенству. Па сетите се и сцена из филма скупљачи перја, на пример.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...