Jump to content

Монаси на Атосу одбили молбу Барака Обаме да посети Свету Гору

Оцени ову тему


cloudking

Препоручена порука

Председник САД Барак Обама обратио се монасима са Атоса са молбом да му допусте да посети Свету Гору, али је добио негативан одговор.

О томе говори сајт Атоска трибина наводећи незваничне изворе. Своју одлуку Атоски монаси су образложили тиме, што је амерички вођа муслиман, па према томе га не могу примити на Атос.

Такође се каже да су од Главне управе Атоса затражили да изда обавештење да је Барак Обаманепожељна особа у «Врту Пресвете Богородице».

Претпоставља се, да је ову информацију изван граница Атона пренео Атоски старац, који је верни чувар моралних вредности, и који је у световном животу био у војној служби. Тај старац је пре тога више пута одбијао захтеве и неким званичницима Грчке, ако се није слагало са њиховим начином живота ван тајне покајања.

atos.jpg

Међутим, до сада није било званичног саопштење у том смислу које би потврдило или демантовало ову информацију.

Познато је да је Свету Гору 20. августа посетио председник Удружења грчких организација у Русији, друштвени активиста и акционар ПАОК-а Иван Савиди и главни тужилац  Руске федерације Јуриј Чајка.

Делегација од десет људи је најпре посетила Атоски Протат у центру Кареје. Храм Протата је најстарији сачуван храм на Светој Гори. Гости су посетили и манастир Хиландар да се поклоне икони Богородице «Млекопитатељнице».

 

http://srbin.info/2013/08/monasi-na-atosu-odbili-molbu-baraka-obame-da-poseti-svetu-goru/

 

 

----------------------------------

 

 

Vesto ko vest... al obrati paznju na komentare...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Amerika je izvor zla u celom svetu. Avganistan,Irak,Jugoslavija,Egipat,Libija,Sirija ...predsednik je predstavnik tog zla,tako da je sasvim normalno sto su monasi slava Bogu odbili da ugoste nekog ko je predsednik Amerike. Cak i da nije musliman siguran sam da bi mu se uskratila mogucnost boravka tamo.

 

A komentari su cast izuzetcima,sasvim na mestu,ne znam na sta konkretno treba da se obrati paznja.

 

I sta je to sto tebe kao ateistu iritira,provocira da otvoris temu,da citas komentare vernih i da upires prstom? I hoces da ovde kacimo komentare ljudi koji ponosno pisu da su ateisti pa pisu na nekim temama nekakve sramote i nebuloze?

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Amerika je izvor zla u celom svetu. Avganistan,Irak,Jugoslavija,Egipat,Libija,Sirija ...predsednik je predstavnik tog zla,tako da je sasvim normalno sto su monasi slava Bogu odbili da ugoste nekog ko je predsednik Amerike. Cak i da nije musliman siguran sam da bi mu se uskratila mogucnost boravka tamo.

 

A komentari su cast izuzetcima,sasvim na mestu,ne znam na sta konkretno treba da se obrati paznja.

 

I sta je to sto tebe kao ateistu iritira,provocira da otvoris temu,da citas komentare vernih i da upires prstom? I hoces da ovde kacimo komentare ljudi koji ponosno pisu da su ateisti pa pisu na nekim temama nekakve sramote i nebuloze?

 

Ako nema mene da ti kazem da si licemer kako ces to sam da znas?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро је што му нису дозволили да посети то свето место. Само да их не бомбардује после овога, или не убаци неке револуционарне борце за "демократију и људска права".

 

Нема везе да ли је Муслиман. И да је Православац не би му требало дозволити боравак тамо. Он представља државу која је симбол много тога злог и неморалног. Када престане да буде председник те државе... или одлучи да се покаје... нека дође на Свету Гору да окаје грехе и нађе мир и спокој души својој.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I Arkan je bio simbol zla, kriminala i ubistava... Nista mu to nije smetalo da se venca u crkvi svetog Arhangela gde ga je vencao ne obican pop vec jedan od "vidjenijihh" svestenih lica...

 

Na to mislim kad kazem licemerje...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човека који каже Bombardovanje SRJ recept za Siriju? треба пустити на Свету Гору ? Јасно је зашто нису. Света Гора је можда последње место које ће кнез овога света да превари својим обманама. Ако икада и успе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Своју одлуку Атоски монаси су образложили тиме, што је амерички вођа муслиман, па према томе га не могу примити на Атос.

 

 

In an interview with the evangelical periodical Christianity Today, Obama stated: "I am a Christian, and I am a devout Christian. I believe in the redemptive death and resurrection of Jesus Christ. I believe that that faith gives me a path to be cleansed of sin and have eternal life."

 

wiki

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li bi to rekao i da su Putinu zabranili dolazak?

Kakav zabraniti, njemu bi sluzili akatist, a mozda bi mu se i ispovjedili, da im oprosti sagresenja, voljna i nevoljna.

Nisam znao da su ovako neprijateljski raspolozeni na Sv.Gori. Obama nije musliman, vec hriscanin, povrh svega nisu informisani. Drugo primali su princa Charlsa, i to jos u kakvom svojstvu, da je princ Charls jedan od prijatelja Sv.Gore. Ne vrijedi cinjenica da je dio porodice na celu jedne drzave koja se u desnicarskim krugovima jednako tretira kao osovina zla.

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исправна одлука монаха. Светски терориста нема шта да тражи на Светој Гори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ове силне патње и смрти од Ирака до Сирије, шта мислите ко је режирао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Da li bi to rekao i da su Putinu zabranili dolazak?

 

 

Не бих. Путин не представља државу која терорише цео свет и која легализује и намеће силу и неморал. Путин, сасвим супротно, представља државу која се увелико духовно обнавља и враћа православном начину живота. Путин штити Русију од оног лошег са запада. Није савршен председник савршене државе, али се њихово лоше не може мерити са злом Америке.

 

Света Гора је свето место. Не може тамо свако да се шетка. Поготову не светски диктатори и терористи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Своју одлуку Атоски монаси су образложили тиме, што је амерички вођа муслиман, па према томе га не могу примити на Атос.

 

 

Njegov brat je, valjda, musliman, a Obama je evangelski hrišćanin, ne?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Своју одлуку Атоски монаси су образложили тиме, што је амерички вођа муслиман, па према томе га не могу примити на Атос.

Ово је нонсенс. Посебно кад се има у виду да на Светој Гори има на стотине Шиптара и Албанаца муслимана који раде по манастирима и келијама, као и муслимана који долазе као туристи и знатижељници. Лично сам сведок овога што пишем. Дакле, наравно да муслимани могу на Свету Гору. Обами је - ако је тачна вест - одбијен пријем из других разлога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ове силне патње и смрти од Ирака до Сирије, шта мислите ко је режирао?

 

Zar ne bi trebalo da tebe kao hriscanina i pravosalvca ne zanima ko je sta rezirao?  Ja sam mislio da vi ne treba ikome da sudite...

 

A inace ako procitas clanak sa pocetka teme (sto bih te zamolio jer mi lici da nisi) tamo lepo pise da je Obama nepozeljan zato sto JE MUSLIMAN, a ne zato sto je"sejac smrti, predsednik sodome i gomore i djavolji dopisnik licno...

 

Vi vecito imate potrebu da tumacite izjave crkvenih velikodostojnika ili svestenika iako ljudi sasvim kristalno formulisu svoje misli... e sad, to sto on uopste nije musliman to je vec druga tema... iako je to manastir ipak bi malo informisanja bilo sasvim na mestu kad povlacis takve poteze...

 

Jel ima wi-fi na svetoj gori?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...