Jump to content

Кућни алати и уређаји

Оцени ову тему


Препоручена порука

Каним си купити неку нову технику за гајбу,па да овде поделимо искуства,и ако има шта ко паметно рећи.

Ја сам пиково неко Harman Kardon AVR појачало i JBL звучнике...

31249751-2-200-0.gif

43101.jpg


Дакле причајте,шта ко има,шта саветује и слично... smile.gif

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

IKEA napravila hibrid TV-a, plejera i komode

19. 04. 2012. 08:00h | Vestionline

Dok svet čeka da se pojavi Epl TV, IKEA je ponudila nešto sasvim originalno. U pitanju je komad nameštaja/tehnike nastao spajanjem TV postolja i televizora. Iako potpuno savremenog dizajna, podsetio nas je na starinske televizore sa nogarima.

232693_uppleva_f.jpg?ver=1334750017

"Uppleva" će se proizvoditi u više boja tako da odgovara svakom enterijeru

Televizor s ravnim ekranom, DVD plejer, bežični ruter, IPTV, satelitski prijemnik... Savremeni kućni zabavu za većinu je postao previše pretrpan, ili se barem tako nada IKEA.

Skandinavski proizvođač nameštaja i opreme za domaćinstvo predložio je rešenje za ovaj problem u obliku hibridnog HDTV zabavnog centra. Na taj način IKEA je delom ušla i u tehnološku industriju, što ovoj kompaniji ranije nije bila specijalnost.

"Ovo nije TV, ali to nije ni komad nameštaja", navodi se u promotivnom videu. "To je sve u jednom i mi to zovemo Uppleva" (za znatiželjnije među vama, "uppleva" je švedska reč koja znači "iskusiti".)

Ovaj gedžet nameštaj ima zvučnike, a opremljen je i DVD i Blu-ray plejerom. Televizor se može priključiti na Internet, a svi kablovi, kao što ćete videti u videu, uredno su smešteni iza televizora, izvan vidokruga. Bežični subwoofer može da se pomera u stanu, zavisno od toga kako vam odgovara, dok su sve ostale komponente spojene u jedan komad.

Možda je za one koji žele da pojednostave doživljaj kućne zabave najbolje od svega jedan daljinski upravljač, koji kontroliše sve funkcije "Uppleva". Ravan ekran je HDTV i proizveo ga je RCA, tako da može da prikazuje punu 1080 p rezoluciju uz brzinu osvežavanja od 400 Hz.

Kad se "Uppleva" krajem ove godine nađe na evropskom tržištu, a u proleće sledeće godine u SAD-u, ceo paket u maloprodaji će koštati od 960 dolara, zavisno od veličine ekrana.

Pre puštanja prizvoda na tržište IKEA je sprovela istraživanje na 5.200 ljudi u pet zemalja, a rezultat je da bi troje od četvoro ljudi rado volelo da ima manje vidljive kablove. Pedeset odsto njih želelo je manje elektronike u prostoru u kojem živi, a 60 odsto ispitanika u vlasništvu ima između tri i četiri daljinska upravljača.

"Shvatili smo da ljudi sve više gledaju televiziju i da elektroniku u dnevnim boravcima koriste sve više i više,"rekli su u IKEA. Kao i ostali prozvodi koji dolaze iz ove kompanije i "Uppleva" će biti montažna, odnosno kupac će morati da je sam sastaviti.

IKEA UPPLEVA

IKEA introduces UPPLEVA, a completely new range that integrates smart TV and sound system with furniture. UPPLEVA brings beauty and functionality to the living room, solving the problem of cable clutter and miss-match between TV and furniture.

You will find UPPLEVA in Stockholm, Milan, Paris, Gdansk and Berlin in June 2012. During autumn 2012 UPPLEVA is available in all of the stores in Sweden, Italy, France, Poland, Denmark, Spain, Norway and Portugal , and during spring 2013 in even more countries.

Preuzeto sa:

http://www.vesti-online.com/Slobodno-Vreme/Nauka-i-tehnologija/218709/IKEA-napravila-hibrid-TVa-plejera-i-komode

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ружно

  • Волим 1

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a ukusi su to, nego ne znam kolko to kosta i dal za iste pare mozes napraviti bolji zvuk klasicnim zvucnicima, jer ovo nije bas stereo

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a ukusi su to, nego ne znam kolko to kosta i dal za iste pare mozes napraviti bolji zvuk klasicnim zvucnicima, jer ovo nije bas stereo

Meni to odgovara, ja ionako na jedno uho ništa ni ne čujem pa onda tu kutiju mogu stavit s te strane na koju čujem, tako radim i sada , zvučnik od TV ja imam samo jedan a taj mi je na desnoj strani sobe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ружно

Ma ni meni se ne sviđa taj namještaj, izgleda ko za spavaće sobe, ko one škrinje za držanje posteljine, mogli su izmislit nešto ljepše. Valjda im je to takav stil. Al ideja je dobra, kad bi se još dopunilo svim onim što nabroja Srđan: hard diskom, touch screenom ili barem tastaturom i mišom i internetom, naravno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kako da stavis kutiju gde cujes, pa tv i komoda sa zvucnicima su spojeni :D

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kako da stavis kutiju gde cujes, pa tv i komoda sa zvucnicima su spojeni :D

Nisu svi, imaš još jedan taj kockasti, možeš ga

stavit gdje hoćeš, pogledaj video, nisi ga ni gledao!

Tamo na videu su ga stavili pod stolicu, hahahaha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hahahah znao sam, al si smesan, pa to je bass ciji se talasi prostiru omnipolarno, znaci gde god ga stavis dodje mu na isto jer su najnizi tonovi u pitanju 0102_laugh

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hahahah znao sam, al si smesan, pa to je bass ciji se talasi prostiru omnipolarno, znaci gde god ga stavis dodje mu na isto jer su najnizi tonovi u pitanju

Ah, takav mi onda ni ne treba, to ima bit taj subwoofer, OMG!

To ja čujem i na ovo uho što biva ne čujem, ne treba mi to.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

IKEA napravila hibrid TV-a, plejera i komode

:trtmilo:

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vidis, trebali su samo sve to da zaoble i dobili bi vec dobar dizajn

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...