Jump to content

Долазите ли сутра на (у) Литургију?


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Ако Бог да.

"Црква је као брод. Када уђеш у брод,и да се заборавиш и да задремаш и да заспиш,брод те и даље носи. Превешће те куда си наумио. Треба само да уђеш." (Старац Пајсије Светогорац)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Данас је било мнооого љубави у нашој цркви након Литургије. Људи су прилазили иконама и крсту, као најмилијима...

:slavaaa:

  Много је учињено у задње две године, у смислу Бдења пред празнике, доласка Моштију Светих, Јелеосвећења, Акатиста који се стално читају,  акатист светом Нектарију у цркви надомак града...

  Е сад, јесте да имамо Милоја и Артемијевце, али почели су људи да се чешће причешћују и недељом у цркви, још су ту неодлучни, али полако,  долази и Путир на ред...

  Свештеник који је беседио данас је рекао да многи са његове парохије кажу да им се не долази у цркву када виде који све грешници долазе у цркву. 

  А он им каже да је грешницима и место у цркви на Литургији и исповеди, јер се кају, и да их пригрлимо ако смо хришћани а не да се саблажњавамо.

  И такооо... :aplauz:

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Христос се роди!
И код нас је било лепо - био нам је Патријарх!

Лепа служба, хор је солидно певао, Патријарх је
беседио занимљиво - видим да су га људи пажљиво
слушали ('набили' се близу њега јер он тихо говори)...

 

Е да, није појео све што је било послужено,

остало је и за нас, боранију!

:))) 


 

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 years later...

da obnovimo temu...:)

 

 

Capture.PNG

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 11 months later...
On 11.1.2015. at 12:54, мирођија рече

Данас је било мнооого љубави у нашој цркви након Литургије. Људи су прилазили иконама и крсту, као најмилијима...

:slavaaa:

  Много је учињено у задње две године, у смислу Бдења пред празнике, доласка Моштију Светих, Јелеосвећења, Акатиста који се стално читају,  акатист светом Нектарију у цркви надомак града...

  Е сад, јесте да имамо Милоја и Артемијевце, али почели су људи да се чешће причешћују и недељом у цркви, још су ту неодлучни, али полако,  долази и Путир на ред...

  Свештеник који је беседио данас је рекао да многи са његове парохије кажу да им се не долази у цркву када виде који све грешници долазе у цркву. 

  А он им каже да је грешницима и место у цркви на Литургији и исповеди, јер се кају, и да их пригрлимо ако смо хришћани а не да се саблажњавамо.

  И такооо... :aplauz:

E ovo mi sad nije jasno, mnogi se vade na to da nisu gresnici, pa da ne moraju u crkvu... Onda sta smo mi njihovi svedoci...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bila sam juče na Svetoj Liturgiji. :) Liturgija je bila jako lepa, hor kao i uvek odličan, ispovedila sam se i na kraju pričestila. :sunce:

Posle su nam iznete mošti svetog Lavrentija na celivanje i sveštenik nas je pomazao. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Нисам дуго био на Литургији. Нервира ме што ретко ко поштује мере које је и епископ наредио да се поштују. Мртво слово на папиру. Могао бих сутра да одем да мало и ја нервирам "зилоте" са својом маском. :smeh1:

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...