Jump to content

Православни пост – сврха, смисао, избор хране и разлози за придржавање правила поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

kad smo vec kod meda

u med ubacis : orahe,brusnicu,suvu borovnicu,kikiriki,lesnik ,badem,indijski orah (sve sto volis )

  • Волим 1

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

kad smo vec kod meda

u med ubacis : orahe,brusnicu,suvu borovnicu,kikiriki,lesnik ,badem,indijski orah (sve sto volis )

To moze da izazove gresne pomisli i nagone :lol:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

e to sa medom i orasima mi nikad nije bilo jasno,majke mi

inače,prijatelj koji je priličan poznavalac zdrave ishrane mi skoro reče da je prestao da koristi sojino mleko kada je video šta mu rade da bi ga izbelili pa mi preporuči pirinčano i heljdino

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Семенке, кикирики, суве шљиве, црни хлеб, со....ма, лепота. Тај осећај да не мораш да мислиш на храну, то ти је права ствар - слобода. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Семенке, кикирики, суве шљиве, црни хлеб, со....ма, лепота. Тај осећај да не мораш да мислиш на храну, то ти је права ствар - слобода. :)

Problem je sto se ponekad tada najvise misli na hranu i time gubi smisao i cilj posta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга Иси.

Најпре да ти честитам почетак Часног поста. Да ти је срећан и благословен.

Да издржиш колико ти могућности дозвољавају у духовном и здравственом смислу.

Одлучила си се да постиш дуже на води. Свака част. Да те Бог укрепи и помогне у науму.

У данашњој ''Политици'', као додатак имаш диван кувар посних јела. И то из Патријаршијске кухиње,

па рецепти чувене монахиње Атанасије Рашић из манастира Рукумије, па рецепте јела из Хиландарај и са

Старе планине.

Желела бих да те охрабрим и да ти кажем да скоро све што куваш мрсно од поврћа можеш да куваш и на води.

Али, додај млевене орахе који ће да ти надокнаде јачину. У сарму обавезно, у ћувеч, и слична јела.

Прави често компоте од јабука,крушака, сувих шљива. У води од компота можеш да скуваш пудинг, и да буде укусан.

Можеш да правиш и све пите, слане и слатке уз додатак млевених ораха, уместо уља.

Сад ово што је по мени најважније.

Мени је јако важно било да идем што чешће на литургију, и то недељом посебно у неки од наших манастира где обавезно

након службе буде и ''агапе'', трпеза љубави, након службе је то заједнички оброк монаштва и верника.

Сва јела која се ту поједу су најслађа на свету.

Обично иде посна чорба, салата и посно јело. На води, или на уљу ако је разрешено.Недељом је обично на уљу.

Када пробаш та дивна јела, можеш да замолиш и за рецепте.

Онда почињеш да сакупљаш из кувара и пријатеља рецепте, и дођеш до тог степена једног дана, да ти све иде од руке

што се тиче кувања, и сва ти храна буде слађа него мрсна.

А онда ту је и молитва и смирење, и пре свега литургија, без којих је јако тешко, веруј ми постити на води, и уопште

постити.

Овде код нас на сајту, у женском кутку, имаш манастирске рецепте и посне рецепте, па можеш одмах неку идеју да

покупиш.

Срећно и благословено драга сестро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

e to sa medom i orasima mi nikad nije bilo jasno,majke mi

Ево, да зачинимо први дан поста. Када сам био на првој години факултета, једне суботе Великог поста старије друштво ме је повело у једну врхунску палачинкарницу, мислим да је негде на Звездари, где има посне палачинке. На менију посних палачинки, између осталог, писало је: "палачинка посна еротина: мед, ораси"

  • Волим 1

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Problem je sto se ponekad tada najvise misli na hranu i time gubi smisao i cilj posta.

Једна од поенти поста је почети размишљати о храни, а не гутати све што ти падне под руку, као што је случај ван мрса. Пост развија поштовање према храни као Божијем дару и захвалност

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

e to sa medom i orasima mi nikad nije bilo jasno,majke mi

inače,prijatelj koji je priličan poznavalac zdrave ishrane mi skoro reče da je prestao da koristi sojino mleko kada je video šta mu rade da bi ga izbelili pa mi preporuči pirinčano i heljdino

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pirincano i heljdino mleko? gde to moze da se nadje? moze li da se napravi?

ne znam odakle si ,ali u Beogradu skoro u svakoj prodavnici zdrave hrane to moze da se nadje :)

није битно ко сам ја, већ ко си ти !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...