Jump to content

Патријарх Московски и све Русије Кирил

Оцени ову тему


Guest Оливера

Препоручена порука

  • Гости

За последњих 20 година у РФ је обновљено преко 20 хиљада православних храмова – Патријарх Кирил

3.12.2010

За последњих 20 година у Русији је обновљено 23 хиљаде православних храмова. Ово је саопштио Патријарх Московски и целе Русије Кирил у петак на заседању Патријарашког савета за културу у храму Христа Спаситеља. По његовим речима „ништа слично се никад није догодило ни у једној земљи у историји“. Поглавар је скренуо пажњу на то да ово није учињено у време економског просперитета, политичке стабилности и социјалне хармоније, већ на фону економске, политичке и социјалне конфронтације. „Свет треба да види за шта се показала способном православна Русија – за велики подвиг обнављања из небића свега онога што је било срушено, уништено и оскрнављено,“ рекао је он.

Глас Русије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaka mu cast na ovoj izjavi i na svemu raumnom i blagodatnom sto cini! Na mnogaja ljeta!

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moskovski patrijarh Kiril izrazio je želju da leti u kosmos, izjavio je danas direktor ruske Federalne kosmičke agencije Roskosmos Anatolij Permikov.

Постављена слика

Predsednik Rusije Dmitri Medvedev i moskovski patrijarh Kiril (Beta/AP, arhiva)

Patrijarh Kiril u to rekao u Zvezdanom gradu, oko 20 kilometara od Moskve, gde je osveštao Preobraženski hram.

U Zvezdanom gradu je Centar za pripremu kosmonauta, osnovan pre pedesetak godina, prenela je Verska informativna agencija (VIA).

Predstavnik Patrijaršije potvrdio je da je patrijarh Kiril pre 11 godina, dok je bio mitropolit smoljensko-kalinjingradski, u Smolensku imao obuku za pilotiranje vojnim borbenim avionom MiG.

Patrijarh je tada imao 19 treninga i dobio je i sertifikat o tome. Taj podatak pominje se i u njegovoj zvaničnoj biografiji.

Moskovski patrijarh ima 64 godina, ali stručnjaci smatraju da to nije prepreka za let u kosmos. Do sada najstariji kosmički putnik, Amerikanac Denis Tito, imao je 61 godinu kada je leteo u kosmos, navodi VIA.

Kosmonauti Sojuza TMA-20, koji će 15. decembra poleteti u svemir, sa sobom će prvi put poneti Bibliju.

(Beta)

http://www.mondo.rs/s191005/Svet/Moskovski_patrijarh_Kiril_zeli_u_kosmos.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ољка, јел имаш већу слику цркве, прелепа је.

оћу је за десктоп, па ако немаш напиши ми како се на руском вика, па да гуглам  bleh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

ољка, јел имаш већу слику цркве, прелепа је.

оћу је за десктоп, па ако немаш напиши ми како се на руском вика, па да гуглам  bleh

Вика се храм Преображения Господня в Звездном городке. Напиши ми која ти величина треба, ов коју сам ставила, доста је велика. Мислим да могу више да претражим.  :cheesy2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ољка, јел имаш већу слику цркве, прелепа је.

оћу је за десктоп, па ако немаш напиши ми како се на руском вика, па да гуглам  1000000001010

Вика се храм Преображения Господня в Звездном городке. Напиши ми која ти величина треба, ов коју сам ставила, доста је велика. Мислим да могу више да претражим.  0110_hahaha

ево нашо ја једну велку, па реко да поделим  joooj

http://zato-zvezdny.ru/admin/editor/uploads/images/DSCF5785.JPG

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја мислим да је ово генијално и да није спрдање, па ћу да ставим да погледате - слике су шаљиви коментари на жељу руског Патријарха Кирила joooj

ако администрација мисли другачије, слободно склоните  1000000001010

http://pics.livejournal.com/teh_nomad/pic/00312fa1/s640x640

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...