Jump to content

Проблем око Кипријанове молитве.

Оцени ову тему


Препоручена порука

Поздрав,

 

Ја сам Срђан, улоговао сам се да бих вам објаснио о чему се ради.

 

Да напоменем да не верујем у враџбине, тачније не верујем да ми могу ишта и да верујем у Бога од кад сам рођен.

 

Али овако ствари стоје...

 

Мајка кад је кренула на посао на колима је видела неку траву, чудно јој је било откуд трава на хауби и зашто је трава слепљена, она је то само бацила.

 

Кад се вратила са посла узела је ту траву и приметила да се нешто налази у њој тврдо, то је била прашина слепљена(гуглајући сам сазнао да је слепљена од крви неке животиње) а у тој прашини намотане длаке белим концем, она кад је то видела узела је под страхом и пребацила код особе која ју је и направила, очигледно.

 

Кад сам то чуо био сам у фазону "ма даај, какве бабске приче", али кад ми је то детаљњије описала помало сам се забринуо, јер нам се у последње време дешавале лоше ствари, до пре неких 4-5 месеци када је све кренула на боље, али одједном свака сфера живота.

 

Касније сам гуглајићи видео да се то треба запалити, тако да је мајка кренула да нађе те длаке умотане које је бацила, кад је дошла на место где је бацила длаке видела је да нису ту, него их је неко пребацио опет у наше двориште(очигледно особа која је то и направила).

 

Да се вратим на тему, претраживајући интернет нашао сам на Кипријанову молитву, такође мајка је ишла у цркву где јој је жена која продаје свеће препоручила исту ту књигицу са више молитва.

Сестра је данас била код попа, рекао јој је да узме нешто из цркве да је штити, све што је освештано, и да томе не придаје велики значај.

 

ПС: Колико сам видео молитва која крстари интернетом се не налази у овој у књизи.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено, молитва је баш дугачка и у њој су наведени детаљи у скоро свакој враџбини која постоји (мало претерујем). Е ја њему кажем како то није толико битно да се много каже, него да је могао само да каже: Господе, сачувај ме од сваког зла или сачувај ме од нечастивих сила, наравно ако поверује у то што каже. И сад се он расправља самном како ја грешим, како ту молитву сви препоручују. Кажем му да је Исус рекао да се молимо кратко, са мало речи, он и даље тврди како ја лупам глупости.   

 

Nek cita i nek se moli, kako god, kako je njegovoj dusi lakse. Sve ostalo ej na Bogu. Jeste Hristos rekao da ne treba sa puno reci da se molimo, ali molitve svetitelja nam pomazu da se bolje izrazimo i  da se udostojimo pred Bogom. Citajuci molitvu nekog Sveca mi trazimo i njegovu pomoc. Nekome je dovoljno Oce Nas, al to ne znaci da ne treba citati molitve ili da uvek u svom srcu mozemo da nadjemo prikladne reci za ono sto nam treba. Naravno da Gospod zna sta nam je potrebno, al nije to razlog da dignemo sve cetiri, ako me razumes. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Braćo, sestre, manite se tih ćoravih posla, nego verujte, idite redovno u crkvu, i što niko ne reče od ovih "egzorcista" ovde koji vas pozivaju da nosite amajlije i tako dalje: Pričestite se! Ako krv i telo Hristovo - evharistija - ne proganja đavole, neće ni nikakva molitva ili amajlija.. Lukav je đavo..)) Ali Bog je lukaviji.

 

Dobro brate, to se podrazumeva da se veruje i ide u Crkvu i da se pricescuje, al kako mozes molitvu da uporedjujes sa amajlijama? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaštita od činodejstva i kako da se razmagnetišu magije, vradžbine i ukloni dejstvo uroka i kletve

  

Postoji veliko interesovanje vernika i pagana kako da se neutrališe dejstvo magije, kako da se razmagnetišu činodejstva zlih duhova i ljudi na osobe

 

Kako da se razmagnetišu nečiste sile, negativne energije i magije oko vas

Magnetizam i magija... kako ih razlikovati kad se tako duboko i nerazdvojivo prozimaju? :D

 

@@Srdjan93, ima li kakva magija da pogoni auto bez goriva, to bi mi dobrodoslo.

  • Волим 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro, svako ima svoju praksu.

 

I dalje mi nisi odgovorio, kakve veze imaju amajlije sa molitvama? 3111111

 

Sve je to super, ti volis psalme, al vise volis svojim recima. Ja kad ne znam sta zelim od Boga ili kad ne mogu da nadjem reci, ja citam molitve iz molitvenika kako bih se fokusirala i kako bih bar na neki nacin mogla da opstim sa Bogom. Ne treba da budemo iskljucivi i da prema sebi merimo kako bi bilo idealno za sve da se mole.

 

U principu, uvek je bolje i da se cita neka konkretna molitva za konkretan problem(npr meni veoma pomaze molitva pred ucenje, da se fokusiram na citanje), nekome treba molitva za vradzbine, u redu. Bolje i da cita molitvu za vradzbine, nego da ide kod vracare da mu skida crnu magiju i nabacuje ''belu''. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bolje i da cita molitvu za vradzbine, nego da ide kod vracare da mu skida crnu magiju i nabacuje ''belu''.

Imaju li vracare (one sto su na ivici da se obrate u veru, na primer, ili sto su taze u veri pa jos nisu sasvim napustile predjasnje puteve) molitvu pred vradzbine, da vradzbina uspe, da bude silnija, da potraje...?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Protestanti su protiv molitvi iz molitvenika i smatraju da se treba iskljucivo obracati sopstvenim recima.

Licno mislim da je dobro procitati molitvu i obratiti se neposredno kad god se oseca potreba.

Mislim da ovde nema problema sa Kiprijanovom molitvom, vec sa nametanjem soptvenog dozivljaja. Svi smo mi razliciti i zato nam duhovnik i odredjuje kako da drzimo pravilo prema nasoj meri.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma mnogi su jos u crtacima magiju povezuju sa carobnim stapicem.

Magija je dobro uhodana i organizovana prevara i stetna zlobna laz koja nazalost postoji.

Molitva i post je lek.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imaju li vracare (one sto su na ivici da se obrate u veru, na primer, ili sto su taze u veri pa jos nisu sasvim napustile predjasnje puteve) molitvu pred vradzbine, da vradzbina uspe, da bude silnija, da potraje...?

 

Sve one salju u Crkvu i savetuju da palis svece i da citas odredjene molitve. Znam neku zenu sto ju je vracara, koja inace "komunicira" sa sv. Petkom, rekla da cita te i te molitve i da pali svece svaki dan,po 10sveca. I sve bi to bilo  super, da joj dodatno nije rekla da zapali po jedno jaje dnevno. I tu ima neke simbolike, jaje je simbol duhovnog preporoda, i Hristovog vaskrsenja, i ona je to trebala da pali. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije to nista,pre 7-8 godina udjem u Crkvu,kad covek ladno zapalio cigaru,ja pridjem i pitam sta radi to?On covek  po nagovoru vracare dosao da  ispusi cigaru u Crkvi,i-prestace da pusi .....to je  napravio razdor svestenika  i  stada.Jer da malo vise sire jevandjelje,i Milan arot bi ostao bez biznisa

Verujem Gospode, pomozi mome neverju (Mk 9, 24).očisti me od tajnih(grehova),i od voljnih sačuvaj slugu Svoga (Ps. 19;12-13)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve one salju u Crkvu i savetuju da palis svece i da citas odredjene molitve. Znam neku zenu sto ju je vracara, koja inace "komunicira" sa sv. Petkom, rekla da cita te i te molitve i da pali svece svaki dan,po 10sveca. I sve bi to bilo  super, da joj dodatno nije rekla da zapali po jedno jaje dnevno. I tu ima neke simbolike, jaje je simbol duhovnog preporoda, i Hristovog vaskrsenja, i ona je to trebala da pali. 

Sjajno, kakva zilava verovanja! Fejl obrazovnog sistema koji nije u stanju da poveze cinjenice sa emocijama i raskrinka budalastine.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

..to je  napravio razdor svestenika  i  stada.Jer da malo vise sire jevandjelje,i Milan arot bi ostao bez biznisa

 

Dobro sad sto je lik toliko nevaspitan i tupav, ne znam koji drugi sinonim da upotrebim za takvu glupost, mada to nema mnogo veze sa ''sirenjem jevandjelja''. Jer sta? Ako ja ne znam nista npr o pravu, a u sudnici je zabranjeno jesti i zapaliti cigaru, a ja ipak dodjem i to uradim, to nema nikakve veze sa profesorima prava ili sudijama, to ima veze sa mojom nevaspitanoscu i imbecilizmom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da.Neiformisan jeste,moze se reci i tupav,al ne treba zaboraviti da ljudi koji su pod odredjenom kolicinom pritiska i straha u stanju svasta da prihvate ili ucine u nadi da ce nesto promeniti.U sustini,ko zna sta je njega mucilo....Ma ima,i ovi svestenici posle nisu ama bas nista ucini da bi ga privukli Crkvi.Samo su se izvikali,i ilk se okrenuo i izasao,koliko me secanje sluzi.

Svestenik je duzan svakom da propovjeda,uci i ispravlja.Na svakom mestu,i u svim prilikama.Pa ko se odazove.

Verujem Gospode, pomozi mome neverju (Mk 9, 24).očisti me od tajnih(grehova),i od voljnih sačuvaj slugu Svoga (Ps. 19;12-13)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ima,i ovi svestenici posle nisu ama bas nista ucini da bi ga privukli Crkvi.Samo su se izvikali,i ilk se okrenuo i izasao,koliko me secanje sluzi. Svestenik je duzan svakom da propovjeda,uci i ispravlja.Na svakom mestu,i u svim prilikama.Pa ko se odazove.

 

Pa ja se ne slazem sa tobom, svestenik nije duzan da ljude vuce za rukav. Mislim to nisu radili ni apostoli, zasto bi svestenici isli obnjasnjavali nekom jevandjelje koga to i ne zanima, koga zannima magija, nesto ocigledno-instant. To bi onda bilo bacanje bisera pred svinje. Necu da se sazaljevam nad tim nesrecnikom sto si ga spomenuo, niti nad bilo kim ko i pored 1700godina hriscanstva na ovim prostorima moze da dodje i da uradi tako nesto u crkvi, da zapali cigaru. A sta ga je mucilo, mucilo ga sto nema karakter da prekine pusenje snagom volje, nego je isao kod vracare. A ti sad govoris kako su svestenici krivi za to. Pa ne bih rekla. Kad krivis bilo koga drugog za svoje postupke, onda prebacujes odgovornost sa sebe. I ja sam bila nevernik i ne krivim za to popove, nego krivim sebe. Niko mi nije kriv, sto sam ja odbacila Hrista u jednom periodu svoga zivota, nisam bila sremna da primim Hristovu nauku, a opet vaspitanje je iz kuce, pa mi nisu padale takve ludosti na pamet-da idem kod vracare. A kad covek postane spreman dovoljno je i da ti laik pridje i propoveda jevandjelje ti ces da ga prihvatis svom snagom srca. A ako si nezreo za jevandjelje, moze i 100popova da dodje da ti propoveda i da te ubedjuje i da cini cuda pred tobom, tebi to apsolutno nece nista znaciti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...