Jump to content

Литургијско венчање

Оцени ову тему


Препоручена порука

1. фебруар 2010 - 10:13

Прослава Светог Атанасија и литургијско венчање

Празник Светог Атанасија Александријског веома свечано је прослављен у храму Светог Архангела Гаврила, подигнутог у част Српске војске и њене борбе у Првом светском рату. Литургију је служио Његово Преосвештенство епископ хвостански Атанасије, викар Патријарха српског уз саслужење 5 свештеника и 3 ђакона.

У склопу Литургије је венчао поручника српске војске мр Негована Иванковића, вишегодишњег преданог сарадника са Одбором за верску наставу на пољу духовног образовања и васпитања припадника војношколског система, са његовом изабраницом Јасмином. У Литургији су учествовали официри Војне академије и Војне гимназије и многобројни ђаци и питомци.

Епископ Атанасије је пререзао колач и на тај начин обележио свој имендан. У садржајној беседи Владика је указао на чињеницу да човек не може да постоји ако не воли и није вољен. Свако од нас има потребу да буде прихваћен од другога, јер у противном остајемо у тами смрти. - Љубав је тема сва 3 радосна повода којима смо се сабрали данас у овом Светом храму, рекао је Владика и додао да је јеванђеоска прича о блудном сину упечатљива потврда тријумфа очинске љубави, чин венчања потврда љубави двоје људи који слободно изаберу, а личност Светог Атанасија потврда љубави човека према Богу.

Многобројни верни народ је честитао Владици имендан и пожелео многаја љета, а посебно дирљиво честитку упутила су деца, чланови хора ''Гаврилчићи'' при поменутом храму.

Јереј Јован Бабић

    * Архиепископија београдско-карловачка

|

http://www.spc.rs/sr/proslava_svetog_atanasija_liturgijsko_vencanje

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...

img_1752z.jpg

 

....мислила сам тога више код нас нема, међутим син моје пријатељице се венчао за време литургије.....какав је то чин....! ....немам речи да опишем......предивно......и сам свештеник је рекао да 50 година није било литургијског венчања ( наравно говори о својој пракси)....

 

....да ли сте били на литургијском венчању?

 

....да ли неко од нашх свештеника са форума венчава за време литургије?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ево још једног.....

 

Литургијско венчање на Бежанијској Коси
24. October 2011 - 14:24
img_1737z.jpg
img_1754z.jpg
img_1752z.jpg
img_1805z.jpg

Његово Преосвештенство викарни Епископ хвостански Г. Атанасије служио је  јуче, 23. октобра 2011. године, Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог Василија Острошког на Бежанијској Коси, током које је двоје младих увео у Свету тајну брака.

Причестио се велики број верника међу којима су биле особе ометене у развоју из Удружења Стари Град и Нови Београд. Одбор за верску наставу Архиепископије београдско-карловачке на челу са Владиком благословио је похађање часова веронауке свим штићеницима поменутих Удружења. Преосвећени Епископ Атанасије беседио о важности брачне заједнице.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.да ли сте били на литургијском венчању?

 

Nisam, ali sam prisustvovala liturgijskom krstenju i rukopolozenju. To je bas lepo, samo sto bas predugo traje, al vredi.

 

Pop mi je rekao da su se nekada ljudi vencavali za vreme Liturgije i pricescivali se, a da je od toga danas ostalo samo vino da se pije. Eh, to je bas lepo kada se pricestis odmah nakon vencanja ili krstenja, kada si nekako najcistiji.

 

Inace, pre neki dan sam gledala neke slike posle mog proslogodisnjeg crkvenog vencanja, i primetila sam jos onda i to slikala, da mi se pojavio krst na obrazu. Kao neka cudna pigmentacija koze:

 

qpikg3.jpg

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je bas lepo, samo sto bas predugo traje, al vredi.
јесте, стварно много дуго траје....и почиње рано....у 8....
o je bas lepo kada se pricestis odmah nakon vencanja ili krstenja, kada si nekako najcistiji.
да. и мени је то било најлепше....причешћивање младенаца.....
Inace, pre neki dan sam gledala neke slike posle mog proslogodisnjeg crkvenog vencanja, i primetila sam jos onda i to slikala, da mi se pojavio krst na obrazu
баш интересантно....
  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Литургијско Крштење у Недељу Мироносица. Манастир Светог Василија Острошког у Бијељини. Има и вјенчање, чек' да нађем..... :)

http://www.manastirbn.com/multimedija/foto-galerija/category/103-nedelja-mironosica.html

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...