Jump to content

Небулозе са антицрквених сајтова

Оцени ову тему


Препоручена порука

Tko je ta Željka Jevtić ja sam čuo da je rođaka vladike Artemija ?!!!

Познајем Жељку, није рођака +Артемија. Али је била на Косову милијарду пута, и пре и током и након бомбардовања. Носила помоћ, једном су Шиптари пуцали на њу, једва се извукла. Заправо, стално иде доле.  Много је била од помоћи око скупљања прилога за Ђурђеве Ступове. Завршила је журналистику и после година на релацији Београд-Косово, просто је "добила" да пише о приликама у СПЦ. Велики верник и Србенда, у најпозитивнијем смислу.

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Видим да је људи са групе на фејсу о Владици Артемију попљуваше као најгорег човека... колико су истинити и проверени ови подаци? Заиста, ако је то истина свака јој част и нека је Господ награди због тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истинити 100%. Знам жену лично, колегиница моје најбоље другарице. Код ње су и долазили неки монаси са Косова (ја сад нисам сигурна из којих манастира). И у Црну Реку је ишла често. Па о. Петар Улемек је, кад год дође из Ђ. Ступова или где је већ тог тренутка путовао, у Београд он прво код Жељке. Пљују је, јербо је жена, јер не велича никога, јер пише о цркви. Ма пљујемо ми Срби кога стигнемо, само да пљујемо. То нам је део фолклора, нажалост. Питање је све шта она зна и шта сме да пише. А лако је нама да седимо у всојим фотељама и баљезгамо о КОсову и приликама тамо, а многи од нас нису ни крочили на Косово (ја конкретно никад).

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истинити 100%. Знам жену лично, колегиница моје најбоље другарице. Код ње су и долазили неки монаси са Косова (ја сад нисам сигурна из којих манастира). И у Црну Реку је ишла често. Па о. Петар Улемек је, кад год дође из Ђ. Ступова или где је већ тог тренутка путовао, у Београд он прво код Жељке. Пљују је, јербо је жена, јер не велича никога, јер пише о цркви. Ма пљујемо ми Срби кога стигнемо, само да пљујемо. То нам је део фолклора, нажалост. Питање је све шта она зна и шта сме да пише. А лако је нама да седимо у всојим фотељама и баљезгамо о КОсову и приликама тамо, а многи од нас нису ни крочили на Косово (ја конкретно никад).

Па ништа поздрави је , и нек дође на  bighugbighug  .

Иначе ову вест са блица су пренели они са Бу92 па је то изазвало негативне реакције...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истинити 100%. Знам жену лично, колегиница моје најбоље другарице. Код ње су и долазили неки монаси са Косова (ја сад нисам сигурна из којих манастира). И у Црну Реку је ишла често. Па о. Петар Улемек је, кад год дође из Ђ. Ступова или где је већ тог тренутка путовао, у Београд он прво код Жељке. Пљују је, јербо је жена, јер не велича никога, јер пише о цркви. Ма пљујемо ми Срби кога стигнемо, само да пљујемо. То нам је део фолклора, нажалост. Питање је све шта она зна и шта сме да пише. А лако је нама да седимо у всојим фотељама и баљезгамо о КОсову и приликама тамо, а многи од нас нису ни крочили на Косово (ја конкретно никад).

Па ништа поздрави је , и нек дође на  bighugbighug  .

Иначе ову вест са блица су пренели они са Бу92 па је то изазвало негативне реакције...

Ма да, видех и ја. Мене су мало нервирали њени текстови око избора Патријарха. Стварно ми је све то личило на (да не будем погресно схваћена) на неку врсту кладионице или статистичке податке из истих. И тако недељу дана у сваком Блицу. Пресинг са Б92,пресинг из Блица. Ко ће бити бољи за Европу, ко ће да изазове санкције и остала трабуњања. А ови што остављају коментаре на Б92, већ називали наредни период-период мрачног клерикализма, бла, бла... Али после кад размислим, ко зна ко све прегледа њене текстове и како их кроји. Она мора да напише нешто од чега може после да живи. Оно што ће њеном уреднику да се свиди. А Бог зна како она живи и како се понаша и колико је оцрковљена. На крају, Он ће једино и да суди.

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да је ово лепа плата нашим оцима који су основали ово и они који воде све ово Јеванђељским путем ...

... и Отац твој који види тајно, платиће теби јавно.

1389 ја се клањам вашим благодарним сенима  bliss jeeee

 

Цитат
Цитат
Цитат

опасни су другосрбијанци увек намиришу сензацију и зло

мис'иш, на Србију круга двојке ?   bliss jeeee

ех, ех, полако ту и ја живим  joooj

 

ово је мој омиљени коментар, ови остали су ми репетативни ...

Цитат

Ma raspad stanje. Drago mi je sto se svadjaju, jer tim je manji njihov uticaj u Srbiji. A zadnjih 100 godina nije nista dobro doneo. samo jos da konacno prelomimo: jesmo li teokratija ili sekularna drzava.

(Lucifer, 3. jul 2010 18:22)

а и дао ми је идеју за тему https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,7214.0.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истинити 100%. Знам жену лично, колегиница моје најбоље другарице. Код ње су и долазили неки монаси са Косова (ја сад нисам сигурна из којих манастира). И у Црну Реку је ишла често. Па о. Петар Улемек је, кад год дође из Ђ. Ступова или где је већ тог тренутка путовао, у Београд он прво код Жељке. Пљују је, јербо је жена, јер не велича никога, јер пише о цркви. Ма пљујемо ми Срби кога стигнемо, само да пљујемо. То нам је део фолклора, нажалост. Питање је све шта она зна и шта сме да пише. А лако је нама да седимо у всојим фотељама и баљезгамо о КОсову и приликама тамо, а многи од нас нису ни крочили на Косово (ја конкретно никад).

Опрости ми, али није тачно да Жељка Јефтић не прозива никога. Колико ја знам она баш доста пише против владике Артемија, чак је писала да када се владика Артемије селио са Косова понео много украдених ствари, уствари то су само биле књиге. Мислим да чак и није добар журналиста с обзиром да је одабрала на неки начин ствару... То ми се не свиђа, свако ко пише чланке за новине треба да буде објективан, а не да подржава једну страну а другу пљује. Такође могу да додам да је владика Артемије провео цео живот(33 год колико ја знам) на Косову и да је преживео много више од ње (иако мислим да половина тога што си рекла није баш 100% истина)... Без увреде, али то је неко мишљење из мог угла

In God we trust

~ONE~

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Religiozne grupe koje u imenu koriste reč -pravoslavan- a nisu pravoslavne

U svetu postoje mnoge verske ili slične grupacije koje u svom imenu nose ime pravoslavan ili na engleskom -orthodox-

evo spiska nekih od takvih kvazicrkava

http://aggreen.net/other_orthodox/other.html

takodje,ako sumnjate u to da li je neka crkva zaista kanonska,pravoslavna Crkva, bacite pogled na sledeći link

http://www.oca.org/OCworldindex.asp?SID=2

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Не знам да ли неко може тачно да протумачи текст са познатог цркворушитељског (а слободно се може рећи и богоборног) сајта борбазазаверу... Да не копирам цели текст, ево линк:

http://borbazaveru.info/content/view/2997/1/

Мислим... какве су последице оваквог става, обраћања, делања...? Неко? Ко је имао мало бољу оцену из канонског, или... било ко са идејом како да се ово тумачи?

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...
Многи медији које свакодневно пратимо или их многи прате попут Блица или Б92 па и Курира воде с времена на време кампању против цркве уопште, против владика СПЦ или неких одлука СПЦ. Но овде би смо да скренемо пажњу на интернет сајтове који су великим делом оријентисани на кампању против цркве а представљају се као српски, национални и православни. То су "вуци у јагњећој кожи" којих се људи требају чувати.

http://www.novinar.de

Ово је један од старијих антицрквених сајтова. Како му домен каже он је из Немачке и уређује да неки Марјановић који напада СПЦ и пре одласка Артемија из јерархије. Некада делује као артемијевски али је заправо антицрквени који покушава да облати одређени број владика. Ту има много пљувачких текстова и он закувава сукобе између верника неке епархије и њиховог епископа.

Оцена - дно дна

Надимак - новинар.дб

http://www.borbazaveru.info

Борба за верује је мало интелигентнији антицрквени сајт који има доста и православних и црквених текстова којима немате шта замерити. Једно време је био артемијевски, сада није у тој мери иако је и даље на тим артемијевским позицијама. Овај сајт води пре свега прљаву и острашћену кампању против еп Иринеја. Ту је јако присутан Владимир Димитријевић а по некима је он и уредник. наиме ни не зна се ко је уредник овог и неких сличних "катакомбних сајтова који просипају жуч против архијереја па и СПЦ са позиција "правовоерног православља".

Оцена - опасан и интелигентан

Надимак - вера за вечеру

http://www.vaseljenska.com

Ово је још један антицрквени сајт који води кампању не само против неких владика већ против кога год се свиди уреднику овог сајта неком Теофиловићу из Торонта који ово води и не подлеже законима Србије о клевети и увреди. Он размишља таблоидно и покушава да се убаци на медијско тржиште као радикални критичар власти световне и црквене, но то често прерасте у пљувачину свих. На том сајту је мало ко остао а да није жестоко нападнут и оцрљен, па тако и српске владике. Тако је иступ Митрополита Амфилохија и епископа Атанасија овде најжешће осуђен као провокација и то са артемијевских позиција од стране аутора или уреднице Весне Веизовић.

Оцена - опасан интернет таблоид

Надимак - васељенска глупост    

 

Извор: Форум Видовдан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...