Jump to content

Замироточила фотографија блаженопочившег Патријарха Павла

Оцени ову тему


Препоручена порука

ПИСМО ИЗ СЈЕДИЊЕНИХ АМЕРИЧКИХ ДРЖАВА, ЗАМИРОТОЧИЛА ФОТОГРАФИЈА БЛАЖЕНОПОЧИВШЕГ ПАТРИЈАРХА ПАВЛА

 

 984160_616023088427496_1798683007_n.jpg

 

Помаже Бог, оче Гаврило и драга братијо манастира Лепавина! Христос васкрсе! Ваистину Васкрсе! Зовем се А. ДЈ. и Божијом милошћу сам чтец у цркви (подаци познати уредништву) у држави Орегон у Северној Америци. Пре свега бих желео да се од срца захвалим оцу Гаврилу и целој братији на њиховим молитвама и што су ми даровали књигу „Чуда Пресвете Богородице Лепавинске“, као и Њену икону.
 

Сада ћу вам испричати једно чудо Божије које се десило у мојој кући. Пролазили смо кроз нека искушења те сам замолио оца Гаврила да ми пошаље икону Пресвете Чудотворне Мајке Лепавинске. Он је то срдачно урадио, као и увек, желећи свима да помогне. Добивши икону молио сам се над њом да ме то искушење, које је било веома опасно, прође. Молећи се Пресветој Мајци Лепавинској и уз помоћ молитава оца Гаврила и свештеника М. то искушење је, хвала Богу, прошло.
 

Затим, можда седам дана после тога, када сам одлучио да очистим кућу и бацим све непотребне ствари, приметио сам да је портрет патријарха Павла промироточио. Тај портет сам непосредно по упокојењу патријарха, којег сам иначе веома волео и поштовао, испринтао са компјутера и урамио. Држао сам га у соби испод икона. Једном сам мајци рекао да бих желео да заменим тај портрет за неки у боји, пошто је тај црно-бели. Она се није сложила са тим, рекавши: „Нека, немој да га склањаш, нека стоји“. Тако сам и урадио. Затим, као што рекох, чистећи собу можда пре две седмице приметио сам да су из патријарховог портрета изашле капље мира.

 

Mirotocivi%20portret%20blazenopocivseg%2

 

Било их је неколико на дну портрета и још неколико испод патријархових очију на лицу, тј. једна се слила из ока и зауставила на сред лица. Видевши то, одмах сам обавестио свог надлежног свештеника оца Н., који ми је рекао да портрет донесем у цркву. Донео сам у цркву и отац Н. је прво погледао а затим целивао и рекао да портрет ставим  одмах до икона на почетку цркве, да би и други видели то чудо Божије и прилазили са страхопоштовањем нашем блаженопочившем патријарху. 
 

Слава Богу. Патријарх је одувек мирио браћу и због тога га многи сматрају апостолом мира. Такође је живео јеванђелским животом и увек напомињао да будемо људи. И заиста, када се патријарх родио сви су се радовали а он сам је плакао, а сада нам је свима жао што је отишао, али патријарх се радује и својим чудима од Господа нашега Исуса Христа показује да нас није напустио и да је заувек са нама.

 

Mirotocivi%20portret%20blazenopocivseg%2

 

Помените ме, браћо, грешног у молитвама својим.

 

Чтец А. Дј. дана Господњег 23. маја 2013. године

 

 

Извор

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чек мало јел фотографија исто што и икона или није. Ди је сад Аца Милојков кад треба, нема га ко полиције...

 

п.с.

614 Корисник (а) чита ову тему
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Slava Bogu i hvala našem +Pavlu koji Ga je svojim životom proslavio !

 

 

Иги,

 

фотографија која је замироточила је фотка што си узео за аватар .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слава му!!!

 

Пре неколико месеци, уснио сам блаженопочившег патријарха како се обучен у прелепу архијерејску мантију византијско плаве боје, узноси на небо!

 

 

Драги моји, уверен сам да смо били сведоци присуства светог човека, 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

СЛАВА БОГУ

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Чек мало јел фотографија исто што и икона или није. Ди је сад Аца Милојков кад треба, нема га ко полиције...

 

п.с.

614 Корисник (а) чита ову тему

 

 

Фотографија није исто што и икона. Овде мироточи фотографија, очигледно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фотографија није исто што и икона. Овде мироточи фотографија, очигледно.

 

Чек мало ако фотографија није икона како онда мироточи ?

 

 

П.С.

819 Корисник (а) чита ову тему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овде мироточи фотографија, очигледно.

 

Ili je mirotoče?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

СЛАВА БОГУ !

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...