Jump to content

Pravoslavac u tudjoj zemlji

Оцени ову тему


Putnik Namernik

За наше у иностранству  

6 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли редовно идете у Цркву

    • Идем
      2
    • Не идем
      1
    • Одем по некада
      2
    • Не идем, зато што нема цркве у мом месту
      1


Препоручена порука

Тако је, ретко ко се вратио, најчешће закуцани ексерима, последња жеља била да се сахране у Отаџбини,  то су жеље које треба испоштовати, међутим, последњих година сахрањују се где су и живели, ближе својој деци, односно да им деца обилазе гробове, то су они који знају да им се деца неће вратити у Отаџбину. Мислим да је свеједно где се живи литургијским животом, у расејању или Светосавској отаџбини, стварно не познајем никог ко не би волео да се врати у своју вољену Отаџбину, али кад се зове неко на брод који тоне, (положај ратних ветерана и њихових породица у Србији) - а онда после такви буду заборављени, тако кад брод поново почне да тоне неће хтети више нико да га оправља. Такав брод и треба да потоне и питање је куда плови чамац за спасавање.

Да, жалосно је то кад Србин пусти корење далеко од својих, бар мени тако делује. Ал ипак ја се надам да ће се неки вратити по нахођењу свог срца. Бар себе немогу да замислим да одем да радим негде а да се не вратим опет,  ал то је изгледа та гастрабајтерска замка, сви кажу да се тешко вратити ко једном оде... Али ипак мислим да то зависи од човека, ко је свестан правих хришћанских вредности и краткотрајности овог живота, може и да се врати ради истинске духовне радости... Не тоне овај брод, он је од доброг природног материјала. Има и јак  костур тако да неможе да се распадне а ни да потоне... За разлику од неких огромних савремених челичних бродова који могу лако да налете на неку санту леда и да се преполове и потону са све технологијом, која је наравно инжињеринг неког Србина, који потиче са овог дрвеног али чврстог бродића, који је до душе оронуо, али дотераће се јер плови на сигурну луку. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti kao otvorio temu sa pitanjem, a onda se ispostavi da imas najzadrtiji moguci stav bez trunke dileme. Cemu pitanje?

Ima poslovica triput meri jednom seci. Na pocetku teme je odgovor na tvoje pitanje, prvi post.

 

Али ипак мислим да то зависи од човека, ко је свестан правих хришћанских вредности и краткотрајности овог живота, може и да се врати ради истинске духовне радости...

Covek kojeg interesuje duhovna vrednost nebi trebao ni otici. Ako se neko vraca to je neko ko je rodjen u drugoj zemlji pa shvati duhovnu vrednost, zaradio je dovoljno para pa se vraca da se u miru i sa parama provede ili ne uspe da se tamo materijalno ostvari pa se vrati.

Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati. (Matej 7, 15)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za vreme prvog svetskog rata je poginulo sve što je vredelo u Srpskom narodu,"sve što je dike,otišlo je u vojnike,sve što je škarta ostalo je da se karta".

 

 brod koji tone

 

Vaskrsenje Srbije će doneti upravo srbi van srbije sa svojim finansijama ,kao što su to učinili i Jevreji sa Izraelom.

 

.smesko. Tачно тако, на мени је да правим цунамије да што пре падне на дно, а онај ко је отворио вентиле  :0912_sport:

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нажалост по твојим квалитетима,осуђен си да останеш у земљи...

И престани стално да шириш дефетизам на форуму!

 

Гастабајтери су отишли да се више не врате,а да,разлог је наравно због мисионарења вере православне... :ph34r:

 

Свети благоверни гастабајтери,молите Христа Бога за спас душа наших (у отаџбини)

:laugh:  :laugh:  :laugh:  Који си ти краљ бата Зоске. . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Има и јак  костур тако да неможе да се распадне а ни да потоне... За разлику од неких огромних савремених челичних бродова који могу лако да налете на неку санту леда и да се преполове и потону са све технологијом, која је наравно инжињеринг неког Србина, који потиче са овог дрвеног али чврстог бродића, који је до душе оронуо, али дотераће се јер плови на сигурну луку. ;)

 

Тачно тако. Мислим да је постављач теме врло уског "погледа" на стварност, на сам свет,  православну веру . Када сам прочитала увод, видела сам како ће тему црви да поједу. Нико нормалан народу којем припада не би пожелео пропаст. Крајње бесмислена тема.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико нормалан народу којем припада не би пожелео пропаст.

Procitas stari i novi zavet, tamo vidis na Izrailjevom primeru da novac mu nista nije vredeo kao drzavi i da je novac "padao sa neba" dok su bili sa Gospodom. Zatim procitas ucenja Gospoda Isusa Hrista o novcu, i onda uz molitvu shvatis da nebeska Srbija ide ispred materijalne, i da je svaki pokusaj gradnjanja materijalne bez nebeske ustvari razgradnja. Mogu ti pomoci i sveti oci. I onda shvatis sta je zlo a sta je dobro.

 

 

 

Vratili bi mi se mi, ali nemamo gde. Ja sam, eto, druga generacija, gde da se vratim kad nemam nijedan kapital, nijednu svojinu u Srbiji?

Sve se moze kada se hoce, samo na zalost nekada zahteva odricanje materijalnih stvari koje je tesko.

 

Vodim se idejom da treba pricati istinu i samo istinu. Ako je istina ono sto ne radim, opet trebam da pricam istinu i samo istinu. Dragi, mislim da si pametan i da sam znas da ono sto govoris su samo izgovori, nisu istina.

Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati. (Matej 7, 15)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Procitas stari i novi zavet, tamo vidis na Izrailjevom primeru da novac mu nista nije vredeo kao drzavi i da je novac "padao sa neba" dok su bili sa Gospodom. Zatim procitas ucenja Gospoda Isusa Hrista o novcu, i onda uz molitvu shvatis da nebeska Srbija ide ispred materijalne, i da je svaki pokusaj gradnjanja materijalne bez nebeske ustvari razgradnja. Mogu ti pomoci i sveti oci. I onda shvatis sta je zlo a sta je dobro.

 

 

 

Важно је да знате да се Вама на теми нисам обраћала лично и питањима о томе шта прочитати у Старом и Новом завету , него сам деловала по оном како сте писали. Вама лично нисам поклањала пажњу, али ако желите, ево, мислим да Вама свети оци нису помогли, морате се ухватити за књиге поново. Прво сте пали на гордост, хтели сте да будете једини православац.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тачно тако. Мислим да је постављач теме врло уског "погледа" на стварност, на сам свет,  православну веру . Када сам прочитала увод, видела сам како ће тему црви да поједу. Нико нормалан народу којем припада не би пожелео пропаст. Крајње бесмислена те

Не би реко да је уског погледа, за ту његову идеологију је потрбно пуно вере и пуно жртвовања а мени првом свега тога недостаје. Човек има добре намере, и ја би волео да индустрија процвета овде у Србији, ал боме требало би доста зноја, нема ништа од причања. Сточарство и пољопривреда нам је једини излаз. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vratili bi mi se mi, ali nemamo gde. Ja sam, eto, druga generacija, gde da se vratim kad nemam nijedan kapital, nijednu svojinu u Srbiji

 

Неки имају где да се врате али неће. Неки се врате... на недељу-две дана да се одморе па натраг у Јевропу.

 

А где би ти Драги волео да живиш у Србији ? Дај да припомогнемо ако баш имаш толику жељу да се врнеш. Људи дају земљиште и џабе, куће са све имањем можеш да купиш за 2 до 3000 евра, горе доле. Да ли би се вратио ? Чисто сумљам да би ти живео у Србији. А и шта ћеш овде. Сачекај да нам се држава препороди па онда дођи.

 

Слабо има вајде да се вратиш осим ако немаш дебео капитал за подмазивање разних ликова. Ове влада хаос и пропаст. Једино решење је да се Срби врате сами себи, узму мотку и то ону... па да најуре лопове које су сами довели, поставе нормалне и паметне људе и да се једном крене напред. Али за тако нешто треба да почнемо да умиремо од глади.... или неко Божије чудо да се деси... туга жива :(.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Србин у туђој земљи, се требала звати ова тема, православаца има по целом свету и од сваког народа. 138999

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је постављач теме врло уског "погледа"

a zatim odgovor 

Вама лично нисам поклањала пажњу

Ostale delove posta ne zelim da komentarisem. 

Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati. (Matej 7, 15)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не би реко да је уског погледа, за ту његову идеологију је потрбно пуно вере и пуно жртвовања а мени првом свега тога недостаје. Човек има добре намере, и ја би волео да индустрија процвета овде у Србији, ал боме требало би доста зноја, нема ништа од причања. Сточарство и пољопривреда нам је једини излаз. :)

 

Зашто кажем уског "погледа" и оно што следи је зато што се овде помиње православна држава:

 

Roditi se u pravoslavnoj zemlji i ziveti bi trebala biti jedna od najboljih stvari koja nam se desila, ali zasto je onda popularno toliko inostranstvo? Novac. To je jedino sto nedostaje ovoj pravoslavnoj drzvai, drugi razlog za odlazak ne vidim.

 

Обратите пажњу на мој први пост, постављач теме га је заобишао. Ја кажем да Србија нема законе усклађене према Божијем Закону. О каквој православној држави је реч? Много смо удаљени од тог појма. Неко мора то прво да објасни. Па ако се покаже да је Србија православна држава, чим то препознам, знаћу зашто православац у туђој земљи. Не могу ја овако разговарати . Јасно је да је да је православна држава чиста од секуларности. То ми овде  докажите да јесте, и настављамо разговор. Јасно?

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a zatim odgovor 

 

 

Ostale delove posta ne zelim da komentarisem. 

 

.smesko. Сада сте то пребацили у директан говор. И то очигледно нисте разумели. Информација увек може да дође директно, ако Ви то хоћете. Само наглашава водитеља теме до избора за новог преседника или краља.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...