Jump to content

Pravoslavac u tudjoj zemlji

Оцени ову тему


Putnik Namernik

За наше у иностранству  

6 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли редовно идете у Цркву

    • Идем
      2
    • Не идем
      1
    • Одем по некада
      2
    • Не идем, зато што нема цркве у мом месту
      1


Препоручена порука

Како вам је организована црквена заједница?

Шта вам се свиђа, а шта не?

Да ли Црква помаже верницима?

Да ли Црква служи само за окупљање наших, да се виде недељом или више долазе због Литургије?

 

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо не тако давно закорачили у наш храм чије освећење биће 26. октобра поводом славе Преподобне Мати  Параскеве – Света Петка (храм ће освештати Његово Преосвештенство епископ скандинавско-британски г.г. Доситеј са монасима и свештеницима из Србије и Скандинавије), тако да, није увек било лако, напротив, али сада имамо свој храм, доброг и честитог о. Александра  који позива, помаже и окупља вернике у заједницу. До освећења нашег храма идем у Руску православну цркву у Копенхагену, чија је заједница лепо организована, помаже верницима и служи више због Литургије, све ми се свиђа.

 

Оно што ми се не свиђа код нашег новог храма, а и претходних, изнајмљиваних,  је „архитектура храма“, знаш мени стварно нико овде не може удовољити у области црквене архитектуре, јер волим Рашко-вардарски стил и сл., не обраћај пажњу.

 

Иначе је понашање неких форумаша „ви из иностранства, побегли сте, солите нам памет, гастајбајтери, олоши, убице, лажови, смрдљиви, неписмени“ довело до тога да се нема ко из иностранства јавити се на овој теми на највећем православном форуму Србије, ето, како се сеје, тако се и жање, било ми те жао да се баш нико не јави... а и ако се јави, на прсте ће се моћи избројати, све у свему изгледа да сам „последњи мохиканац“. :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала ти на утисцима које си поделила. Лепо је да имате доброг и вредног свештеника, а и за почетак је одлично што имате цркву, важно је имати где се Богу молити, а што се тиче архитектуре, па полако, даће Бог да буде још цркава, па ће бити и "лепших".

Само без жаљења. Ову тему сам отворио да видим како вам је што се тиче цркве, пошто се слабо о томе говори, а поготово од вас који сте у иностранству.  Долазе овде наши који живе у иностранству, тако да не мораш да бринеш, ниси последњи мохиканац ;) Чак их ма много, много више него што мислиш. А форум је добро посејао, што се види и из великог броја људи који долазе, а и једна ласта не чини пролеће.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ласте нису проблем, оне се јављају нон стоп, него и други нека се јаве.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код нас је диииииииивно, сви смо као породица. :) Увијек имамо послужење после Литургије, свечане ручкове за славе, помоћ старијима, дијељење пакетића, путовања... за мјесец дана се иде у Париз у обилазак светињама и тако... http://www.spcobern.ch/cp/ <3

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код нас је диииииииивно, сви смо као породица. :) Увијек имамо послужење после Литургије, свечане ручкове за славе, помоћ старијима, дијељење пакетића, путовања... за мјесец дана се иде у Париз у обилазак светињама и тако... http://www.spcobern.ch/cp/ <3

Па то је одлично.

Значи права заједница.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najbliza crkve je 400 kilometara od mene a iskreno , nisam sigruan da je bas kanonska pravoslavna crkva , mada se tako izjasnjavaju .Nisam siguran ni da ima jos neki parvoslavac sem mene ovde gde zivim

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...