Jump to content

Молитва?! Чему то служи?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Молитва - разговор наше душе са Богом.

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Molitva je spajanje sa Bogom. Nekad, pre pada, smo bili svim svojim bicem u Bogu i sa Bogom, kad se desio pad iz tog rajskog stanja, sponke su se pokidale i degradirali smo, tebi kao ateisti ovo moze da zvuci kao neka bajka, ali to je istorija naseg postojanja. Desilo ti se sigurno da osetis nesto nalik rajskom stanju, to se bez izuzetka svakom coveku desava, e to da znas kad si osetio to stanje uzvisene ljubavi, to je samo delic onoga sto jeste, a od cega smo sami svojom neposlusnoscu i voljom otpali. Molitva je nacin na koji se spajamo sa Bogom. To je nadculno i ne moze se niti meriti niti ljudskim umovanjem utvrditi, to je tvoj licni odnos sa Apsolutnim Dobrom i Ljubavlju, to je Bog.

Zato sto smo pali zato smo degradirali i sad mi zelimo sve da izmerimo i naucno utvrdimo i dokazemo sa jednom primitivnom tehnologijom koja tebi sada u ovom momentu izgleda kao neki high-tec, to je sve smesno i nistavno, to je komplikovanje i degradacija, Bog je toliko jednostavan i prost da nam je tesko da pojmimo, jer do naseg shvatanja je to posto smo prevareni i pali na nizi stupanj bivstvovanja.

 

Da li ste se zapitali otkud to da covek stvara muziku, svaka cestica ima svoju vibraciju, a andjeli pevaju na nebu u slavu Bogu- ovo je tesko razumeti dok sam ne shvatis tj cujes Bozansku melodiju. Mi sad muzikom samo imitiramo tj secamo se te Bozanske muzike koja je oduvek. To nije muzika kakvu mi sad pravimo i pojmimo, nasa najlepsa muzika je samo bleda kopija Bozanskih tonova, ja se inace bavim muzikom tj slusanjem i zvucnicima, i cuo sam hiljade kompozicija, ali nikad nisam cuo nista slicno onome kao kad je jedan svestenik isao kroz moju ulicu i ispracao upokojenika na onaj svet. U njemu je bio Duh Boziji. Ljudi, to je bilo takvo pojanje da ni najlepsi i najmilozvucniji zenski vokal na svetu ne moze da pridje, to je bila nebeska muzika, nebesko pojanje, spoj sa nebom, nadculno i nadnaravno, spavao sam i probudilo me njegovo pojanje, ja sam se u krevetu osecao kao da lebdim, to je bio dodir sa nebesima, ne moze se recima iskazati ta milozvucna melodija, to je jedan od najlepsih trenutaka u mom zivotu.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог је наш "духовни Шварценегер"

 

Kul :)

 

Nu, molitva je, bar meni, razgovor sa Bogom. Ili sa samim sobom. A mere i jedno i drugo :)

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У сваком случају хвала на објашњењу за молитва = медитација. 

 

Молитва није медитација. У молитви се ми као личности обраћамо Богу који је свесна и конкретна Личност. Док у медитацији то није случај. Медтитант, који није јединствена и непоновљива личност већ долази као честица неке безличне енергије која је променила безброј тела и идентитета, медитира да би се стопио са том космичком енергијом и њу црпио. Медитант жели да ум ослободи од тела, а хришћанин нешто сасвим друго (жељу да се ослободи неке страсти, једнинство са Богом, спасење или оздрављење за неког или себе, сагледавање самог себе...). Постоји, нажалост, утицај источњачких метода код неких хришћанских аскета који су на тело гледали слично као медитанти, као на неко зло које треба потпуно умртвити. Али то није хришћанско.

 

Данас постоје и другачија мишљења. Медитација се приказује и на другачији начин, као чисто телесна вежба за смирење ума и тела, без икаквих религијских елемената. То је наравно лаж, али нећемо сада о томе. Ни та и таква медитација није иста са (правом) хришћанском молитвом. 

 

Бавио сам се неколико година медитацијом, јогом и окултизмом и јасно знам разлику.

 

Молитва може бити различита. Постоје молитве у којима славимо Бога, у којима Му захваљајемо, у којима Га за нешто молимо... Чак и лепо осећање и олакшање после молитве није исто са оним после медитације. После молитве си свеж, расположан, сконцентрисанији и озбиљнији... а после медитације млитав и опијен.

 

Постоји тиховање које би можда било слично медитацији, али опет није исто. Личносни однос са Богом у Хришћанству је нешто заиста посебно. Тога нема у источњачким филозофијама. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam trenirao aikido u kome smo radili meditacije pre i posle treninga u vidu pravilnog disanja i smirivanja uma...sustina je posmatranje a nevezivanje za misli,neko obezlicenje.....kod molitve je druga stvar..u molitvi se ti centriras u misli ka Bogu...i opet uspostavljas neki licni odnos...ja sam cesto sa Bogom kao Jakov rvemo se malo povuci a malo bogami i potegni....i izgradio sam licnost Izrailja..a to je onaj koji pobedjuje.... greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молитва - разговор наше душе са Богом.

 

Мислиш, тебе са Богом? Ти не можеш поседовати душу, ти си душа, а поседујеш своје тело.  .smesko.

 

Молитва није медитација. ... Медитант жели да ум ослободи од тела, а хришћанин нешто сасвим друго (жељу да се ослободи неке страсти, једнинство са Богом, спасење или оздрављење за неког или себе, сагледавање самог себе...). Постоји, нажалост, утицај источњачких метода код неких хришћанских аскета који су на тело гледали слично као медитанти, као на неко зло које треба потпуно умртвити. Али то није хришћанско.

 

Данас постоје и другачија мишљења. Медитација се приказује и на другачији начин, као чисто телесна вежба за смирење ума и тела, без икаквих религијских елемената. То је наравно лаж, али нећемо сада о томе. Ни та и таква медитација није иста са (правом) хришћанском молитвом. 

 

Бавио сам се неколико година медитацијом, јогом и окултизмом и јасно знам разлику.

 

Молитва може бити различита. Постоје молитве у којима славимо Бога, у којима Му захваљајемо, у којима Га за нешто молимо... Чак и лепо осећање и олакшање после молитве није исто са оним после медитације. После молитве си свеж, расположан, сконцентрисанији и озбиљнији... а после медитације млитав и опијен.

 

Постоји тиховање које би можда било слично медитацији, али опет није исто. Личносни однос са Богом у Хришћанству је нешто заиста посебно. Тога нема у источњачким филозофијама. 

 

У мом почетном посту сам јасно показао да је молитва да се нешто промени, бескорисна. Ако је оно што молиш у складу са Божјим планом, то ће се десити и без молитве, ако није, неће се десити ма колико времена потрошио молећи се. Детерминизам који упропашћава људско биће и негира слободну вољу. 

 

Као овај недавни случај са малом Тијаном, њен тата је ладно изјавио да се он моли Богу свакодневно за њен опоравак. И ако преживи, биће то Божје чудо!!! Тако је могао и да је остави на ливади и де се моли да ће она преживети. WTF?! Ја бих ипак рекао да ју је, уз помоћ многих у Србији, одвео код најбољих светских лекара који ће учинити све што је њиховим рукама да је спасу. Молитве не помажу. Људи помажу. И себи. И другима.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислиш, тебе са Богом? Ти не можеш поседовати душу, ти си душа, а поседујеш своје тело.  .smesko.

 

 

У мом почетном посту сам јасно показао да је молитва да се нешто промени, бескорисна. Ако је оно што молиш у складу са Божјим планом, то ће се десити и без молитве, ако није, неће се десити ма колико времена потрошио молећи се. Детерминизам који упропашћава људско биће и негира слободну вољу. 

 

Као овај недавни случај са малом Тијаном, њен тата је ладно изјавио да се он моли Богу свакодневно за њен опоравак. И ако преживи, биће то Божје чудо!!! Тако је могао и да је остави на ливади и де се моли да ће она преживети. WTF?! Ја бих ипак рекао да ју је, уз помоћ многих у Србији, одвео код најбољих светских лекара који ће учинити све што је њиховим рукама да је спасу. Молитве не помажу. Људи помажу. И себи. И другима.

 

Slavene a da li ti znas da je procenat isceljenih znatno veci kod onih za koje su se drugi molili nego kod oni za koje se niko ne moli?To su potvrdile mnoge naucne studije....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У мом почетном посту сам јасно показао да је молитва да се нешто промени, бескорисна. Ако је оно што молиш у складу са Божјим планом, то ће се десити и без молитве, ако није, неће се десити ма колико времена потрошио молећи се. Детерминизам који упропашћава људско биће и негира слободну вољу.

Pa pravoslavlje upravo negira determinizam, jer Bog nije neki nebeski tiranin koji ce svoj plan (obozenje svega stvorenog) da sprovede bez obzira na volju svake licnosti pojedinacno, vec itekako uzima u obzir i postuje izbor svakog coveka. Drugim recima, molitva je upravo potrebna zato sto je spasenje posledica sinergijskog odnosa sa Bogom, a ne nesto sto Bog namece.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево ти линк ка америчком друштву за борбу против рака.

 

Само ћу копирати један део.

 

 

What is the evidence?

Although it is known that a small percentage of people with cancer experience remissions of their disease that cannot be explained, available scientific evidence does not support claims that faith healing can actually cure physical ailments. When a person believes strongly that a healer can create a cure, a “placebo effect” can occur. The placebo effect can make the person feel better, but it has not been found to induce remission or improve chance of survival from cancer. The patient usually credits the improvement in how he or she feels to the healer, even though the perceived improvement occurs because of the patient’s belief in the treatment. Taking part in faith healing can evoke the power of suggestion and affirm one’s faith in a higher power, which may help promote peace of mind. This may help some people cope more effectively with their illness.

One review published in 1998 looked at 172 cases of deaths among children treated by faith healing instead of conventional methods. These researchers estimated that if conventional treatment had been given, the survival rate for most of these children would have been more than 90 percent, with the remainder of the children also having a good chance of survival. A more recent study found that more than 200 children had died of treatable illnesses in the United States over the past thirty years because their parents relied on spiritual healing rather than conventional medical treatment.

Although there are few studies in adults, one study conducted in 1989 suggested that adult Christian Scientists, who generally use prayer rather than medical care, have a higher death rate than other people of the same age.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa pravoslavlje upravo negira determinizam, jer Bog nije neki nebeski tiranin koji ce svoj plan (obozenje svega stvorenog) da sprovede bez obzira na volju svake licnosti pojedinacno, vec itekako uzima u obzir i postuje izbor svakog coveka. Drugim recima, molitva je upravo potrebna zato sto je spasenje posledica sinergijskog odnosa sa Bogom, a ne nesto sto Bog namece.

 

Онда није свезнајућ.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...