Jump to content

Молитва?! Чему то служи?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Премиса 1. Све се одиграва по Божијем плану и промислу.

Премиса 2. Молитве се упућују Богу да би се нешто у овоземаљском животу променило.

 

Закључак. Зашто би неко ко је свемоћан и има добар и квалитетан план мењао исти због неких молитви? Верујући кажу, ако се молитва услиши, то је део Божијег плана, ако се не услиши, опет је део Божијег плана. Другим речима, чак иако се неко не би молио, опет би било исто. Следи, молитве су непотребне.

 

Молим верујуће да ми објасне.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.pouke.org/forum/topic/26226-pitanje-o-molitvi/#entry846009

 

Evo ga i moje pitanje nije baš isto ali je slično.

A na ovo tvoje koliko kontam Bog je ljudima dao slobodu, ne postoji sudbina neka zacrtana, već sve zavisi od ljudi i njihovih dela.

Nespadam u verujuće, ali nema veze :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ух, мислим да си погрешно разумео молитву. То није "мољење" у смислу да се од Бога нешто тражи, већ - ајде да кажемо - нека врста "медитације", сагледавања самог себе у којем је циљ да себе смириш и приближиш неком идеалу савршенства.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 


Молитва је - вода жива, којом душа гаси жеђ.


 


 


Молитва - то је созерцавање у себи, људима и природи дела премудрости, доброте и свемоћи Божије; молитва је - постојано стање благодарности.


 


 


Молитва је - дисање духовно; молећи се, ми дишемо Духом Светим: "Молите се Богу Духом Светим" (Јуд. 1,20). Све црквене молитве су - дах Духа Светога, као да су духовни ваздух И, у исто време, светлост, духовни пламен, духовна храна и духовна одећа.


 


 


"Молитва је узношење ума и срца ка Богу" (Митрополит Филарет), созерцавање Бога, одважна беседа твари са Творцем, побожно стајање душе пред Њим, заборављање свега што нас окружује ради Њега, храна душевна, ваздух, светлост, животворна топлота њена, очишћење грехова - благи јарам Христов и лако бреме Његово. Молитва је - непрестано осећање сопствене немоћи или ништавности душевне, освећење душе, предукус будућег блаженства, блаженство ангелско, киша небеска која освежава, напаја и оплођује земљу душе, очишћење и освежење мисаоног ваздуха, озареност лица, радост духа, златна нит која твар повезује са Творцем, ведрина и срчаност у свим патњама и искушењима живота, светиљка живота, успех у делању, равноангелско достојанство, утврђење вере, наде и љубави. Молитва је - веза са Ангелима и светима. Молитва је - поправљање живота, мати суза и скрушености срца; подстицај на милосрдна дела; животна сигурност; уништење страха од смрти; занемаривање земних драгоцености и жеља за благом небеским; очекивање Онога Који ће судити целом свету, свеопштег васкрсења и живота будућег века; настојање за избављењем од вечних мука, непрестано тражење помиловања од Владике; жива вода душе; молитва значи моћи својом љубављу примити у срце све људе, силазак неба у душу, смештање Пресвете Тројице у срце, као што је речено: "К Њему ћемо доћи и код Њега ћемо се настанити"(Јн.14, 23).


 


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ух, мислим да си погрешно разумео молитву. То није "мољење" у смислу да се од Бога нешто тражи, већ - ајде да кажемо - нека врста "медитације", сагледавања самог себе у којем је циљ да себе смириш и приближиш неком идеалу савршенства.

 

Okamova ostrica kaze da je u tom slucaju Bog nepotreban...

 

Edit: i zar ne bi onda trebalo da se zove MEDITATIVA?

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извините, морам мало да се нашалим .smesko. наслов ме асоцирао.

 

 

 

 

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covek: Boze?
Bog: Sta hoces?
Covek: Jel mogu nesto da te pitam?
Bog: Naravno.
Covek: Sta predstavlja million godina za tebe?
Bog: Jednu sekundu.
Covek: A million evra?
Bog: Jedan cent.
Covek: Jel mozes da mi das jedan cent?
Bog: Sacekaj sekundu!

 

greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ух, мислим да си погрешно разумео молитву. То није "мољење" у смислу да се од Бога нешто тражи, већ - ајде да кажемо - нека врста "медитације", сагледавања самог себе у којем је циљ да себе смириш и приближиш неком идеалу савршенства.

 

To mu dodje kod tebe ko neki budizam....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To mu dodje kod tebe ko neki budizam....

 

Покушавам да човеку објасним његовим језиком, да разуме о чему причамо.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Премиса 1. Све се одиграва по Божијем плану и промислу.

Премиса 2. Молитве се упућују Богу да би се нешто у овоземаљском животу променило.

 

Закључак. Зашто би неко ко је свемоћан и има добар и квалитетан план мењао исти због неких молитви? Верујући кажу, ако се молитва услиши, то је део Божијег плана, ако се не услиши, опет је део Божијег плана. Другим речима, чак иако се неко не би молио, опет би било исто. Следи, молитве су непотребне.

 

Молим верујуће да ми објасне.

 

Ne radi Bog na salteru a ti mu saljes molbe koje on odobrava i ne odborava....cilj molitve je da tvoja volja se sjedini sa voljom Boga...a to je stanje smirenoumlja i blagoga srca....sve ostale gluposti Bog vraca sa saltera....jer kao sto kaza Hristos zna Otac vas sta vama treba i pre nego sto zaistete...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne radi Bog na salteru a ti mu saljes molbe koje on odobrava i ne odborava....cilj molitve je da tvoja volja se sjedini sa voljom Boga...a to je stanje smirenoumlja i blagoga srca....sve ostale gluposti Bog vraca sa saltera....jer kao sto kaza Hristos zna Otac vas sta vama treba i pre nego sto zaistete...

 

Ne moras da budes vernik da bi tezio ka boldovanom.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko zeli da mu objasni na ispravan nacin najbolje da citira reci premudrih svetih otaca, ateistima je prihvatljiviji pojam "Elders"

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...