Jump to content

Блиц (Жељка) несмањеном жестином пљује по владикама и Цркви

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

Šitpar i albanac nisu isto, šiptar je reč za Albanca pretežno muslimanske veroispovesti koji je na KiM. I u reči šiptar niti ima šta pogrdno niti rasistički jer niti smo im mi dali taj nadimak već oni sami sebi, takođe i oni ga koriste međusobno i sada kada oh tako neko drugi nazove ispada rasistički? Zašto?

 

 

 

Ne pričam o reči kao reči.

 

 

Isto tako i crnci među sobom komuniciraju sa "yo, my nigga, wassup?", ali kada bi ti rekao grupi crnaca "what are you niggers up to?" to znači nešto drugo, zar ne? A sama reč znači "crne boje", dakle benigno značenje ima.    I reč "peder" je isto tako ružan i pogrdan izraz za gejeve (homoseksualce), iako je značenje možda drugo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kažem nebitno je šta znači sama reč, i reč "nigger" znači nešto benigno, ja ukazujem na rasističku komponentu priče.

 

Албанци су по теби расистички настројени према себи самима! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи, браћо. Амфилохије је своју изјаву сврсисходно учинио. Он је бацио једну праву "духовну бомбу" покушавајући да скине мрак са свести људи, затрованих страхом и безнађем. И како је то урадио: доспевши у сам шпиц и извор тровања - медије.

Од тог тренутка се нешто променило. Зрак наде за КиМ засија. Џаба сви савршени планови који су целу ову фарсу исценирали, ништа су све помисли људске пред Богом. Јер никада медији, власт и опозиција нису били на једној страни, као сада.

А они који тврде да је ово "говор мржње", па шта има ново под сунцем у томе, људи су мрзели и мрзеће. Њихова мржња потиче од идолопоклонства и безнађа које од њега проистиче. А Христос сиђе и Васкрсе, за кога? себе? чисто сумњам. 

Биће како Бог буде допустио. Није до онога који трчи, него до Бога који милује. Како су Палестина уз Израел, па све овамо до Словеније, јаки поред слабих, мали поред великих, сваки други непријатељ и брат. Залудни су планови "моћних".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Албанци су по теби расистички настројени према себи самима! 
 

E sad ga i ti preteruješ. Hoće da kaže da se kao reč nigga tago i Šiptar upućena od strane nekoga ko nije iz tog kruga smatra za uvredu. Oni se međusobno zovu tako, ali se vređaju kada ih drugi zovu.

E sada korišćenje reči nigga ili Šiptar sa ciljem da uvrediš du grupaciju ljudi jeste rasistički. Međutim za vas ne znam ja ga koristim čisto radli lakše komunikacije, a i iskreno me baš briga ako se neko uvredi jer ga nazivam Šiptar jer je sve to po meni debilno, vrađanje za ovakve stvari, kao i vređanje zato što je neko stavio karikaturu Muhameda u novine, kao i vređanje zato što je neko stavio Sv. Savu ispred Gay zastave.

 

Samo da napomenem da reč nigga predstavlja sve crnce i nije nogo teže reći (ako nije i lakše) crnac nego nigga. Međutim kada kažemo Šiptar kao što sam rekao misli se na Albance koji žive na KiM i muslimanske su vere, za šta sem Šiptar nemamo drugi naziv.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

E sad ga i ti preteruješ. Hoće da kaže da se kao reč nigga tago i Šiptar upućena od strane nekoga ko nije iz tog kruga smatra za uvredu. Oni se međusobno zovu tako, ali se vređaju kada ih drugi zovu.

E sada korišćenje reči nigga ili Šiptar sa ciljem da uvrediš du grupaciju ljudi jeste rasistički. Međutim za vas ne znam ja ga koristim čisto radli lakše komunikacije, a i iskreno me baš briga ako se neko uvredi jer ga nazivam Šiptar jer je sve to po meni debilno, vrađanje za ovakve stvari, kao i vređanje zato što je neko stavio karikaturu Muhameda u novine, kao i vređanje zato što je neko stavio Sv. Savu ispred Gay zastave.

 

Samo da napomenem da reč nigga predstavlja sve crnce i nije nogo teže reći (ako nije i lakše) crnac nego nigga. Međutim kada kažemo Šiptar kao što sam rekao misli se na Albance koji žive na KiM i muslimanske su vere, za šta sem Šiptar nemamo drugi naziv.

 

 

Какви nigga tago? Ја сам говорио о шиптарима.

Сви албанци себе зову шиптарима, без обзира које су вероисповести, а Албанију Шкиперија (земља орлова).

Како се ту нађе увреда на њихов рачун. То је заиста шизофрено да себе зову тим именом а када их други тако зову онда су увређени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данашње изјаве владике Теодосија и министра Вучића показују како се разумно, мудро и јеванђелски мора носити са озбиљним проблемима  и како се гради свеопште јединство.

 

И што је најважније - Косово и Метохија се бране у Призрену, А НЕ НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви запенили к'о да се напајају само из медија.

Ни мени се не допада што се митрополит и владика не одричу свог горштачког и старинског начина шамарања одређеним чињеницама и пророштвима, али то је њихов начин и не можеш ти никога да мењаш у 80 година..

Више сам за начин вл. Теодосија, али нису сви Теодосије.

 

Треба наћи баланс... Све има своје, а "истина је тамо негде". Треба је проналазити ван медија.

Неко треба да диже буку, неко да хлади, а неко да прави баланс.

 

Најгоре од свега је дозволити да и нама у Цркви завлада тај пљувачки, "јуначки", да не кажем лешинарски дух давања свог "доприноса" масовном шутирању у главу онога кога свемоћни медији оборе у прашину... Мислимо о томе. Својом главом.

 

 

 

И што је најважније - Косово и Метохија се бране у Призрену, А НЕ НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ.

 

А ово је мало више фраза. <_<  Народ на КиМ је обманут да их чува "Београд" и тај исти "Београд" се не одриче права над судбинама људи на КиМ, него доноси одлуке о њима. Њихове вође и кројачи судбине су у Београду. Зато је логично и не постоји друго место где ће да се буне, него центар Београда.

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад Београд буде постављао комаданта полиције у Гњилану или заповедника Приштинског корпуса, онда ће имати и фактичко и морално право, а снагу да о нечему одлучује.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sam izraz kad koriste "šiptar", zvuči pogrdno i rasistički (iako sama reč ne znači ništa loše).  Kao kada za gejeve kažu "pederi", ili za crnce "niggers" itd.  Isto zvuči "šiptar" u ustima srpskih političara.

 

U zemlji gde sam trenutno i mi Srbi i oni Albanci zivimo zajedno  i radimo zajednoSvaki put kada dolaze na odmor ,a neko iz moje porodice je tu, oni svracaju kod nas, jer grad je uz autoput.Nikad,ali apsolutno nikad nisu potencirali naziv Albanci,vec u medjusobnoj komunikaciji  koriste naziv Siptar i ponosni su na to jer to za nih oznacava ogranak njihove populacije.Vojvodjani,Sumadinci,.Banacani takodje imaju takve nazive,ali nijednog momenta se ne stide svojih reci kojima se predstavljaju kao deo osnovne populacije kojoj pripadaju.

Tvoje poredjenje  je  po meni veoma lose . Sta fali ako za pedere kazem da su gejevi ili obrnutoi.Za mene su oni podjednko neprirodni ma kako da ih nazivam,sto se za ostale dve populacije ne odnosi,   jer su oznake naroda ili rase  i ma kako ih nazivali jedna su druga vrsta uvrede koja jeste racisticka floskula ,koja se apsolutno ne odnosi na bolest to jest neprirodnu anomaliju  koju zelis da smestiis u isti kolosek.

 

Svako dobro od Boga

  • Волим 1

Знате, само су две могућности: или Бог постоји или не постоји. А то, другим речима, значи: или постоји смисао нашег постојања или он не постоји.

Патријарх Павле

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што код српског народа највише фасцинира јесте та способност трансформације мишљења у кратком року, односно потпуно одсуство историјског памћења:

- јесам ли ја престар па се сјећам 1996 и тих истих Атанасија и Амфилохија у првом реду пред кордоном специјалне полиције, који су отворено стали на страну студената и народа (дакле отворено стали на једну политичку страну) и такође отворено критиковали ИСТЕ ТЕ ПАРТИЈЕ - радикале и СПС. (Дачић и Тома су и тад били чланови и тад итекако подржавали ту црно-црвену власт). Данас, исти ти људи који су некада величали обојицу Епископа због храбрости и бескомпромисности да се супротставе црно-црвеној власти, сада их пљују и постављају питање "откуд им право да се баве политиком и отворено дају мишљења о Косову".

Господо, А. и А. (за разлику од 99% Срба) и дан данас свједоче ИСТО то што су причали 1990. Да ли је онда проблем у њима, или су они само огледало наше животне, политичке и којекакве - превртљивости, зашто смо их колико јуче за ту исту причу величали, а сад би их послали на Голи Оток?

Потпуно фасцинантно. Да није црквени форум сад би масно опсовао.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није Црква ''вест из Блица'' злонамерно пренешена.. још мање је Црква - Комуњара и цинични каријериста  попут Дачића коме ништа није свето ... А Тому и Вучића боље да и не коментаришем јер то је крај разума .. Ко не схвата ово, нека се само сети Вучића као Милошевићевог министра информисања и његове улоге у бомбардовању РТС-а ...

 

 

Ово што су рекли владике Амфилохије и Атанасије, не сме се гледати одвојено од наступа еп. Григорија пре недељу дана на Б-92 .. Помињао је, сетићете се, НЕЧИЈЕ ВЕШАЊЕ НА ТЕРАЗИЈАМА..

 Зашто .. ? Како ? Јасно је ко дан.. Поменуо је и да је потпис који су Дачић и екипа ставили, зло за Србију.. и да до тога није морало доћи .. али ко се сад тога сећа ...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jaдни смо ми и9 бедни ..и ништавни ..кад смо после 30 година остали само на ова два Старца .. горостаса   А осиромашили смо за једног ..тј. за Пају Блажене успомене .. 

 

Јадни...и чемерни..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...