Jump to content

Још мало па пост...На чему ћете се трудити у посту?


Препоручена порука

post.jpg

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док нелегнеш у кревет , тј ако си сад још будан ,потрпај то што ти остало у фрижидеру...имаш мој благослов... 8084.gif

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја постим од 12...Јесте мало цепидлачење у минуту, али некако би ми неприродно било да радим другачије кад лежем јако касно (3,4), посебно када постим среду и петак само.

У сваком случају нека вам је срећан почетак поста свима :)

  • Волим 1

Какве су ти мисли, такав ти је живот.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomaže Bog draga braćo i sestre,evo došao je i taj dan "D" gringrin

Odlučih i ja da pokušam postiti,pa se nadam uz Božiju pomoć da ću uspeti.

Poslednji veliki post sam pre petnaest godina postio,a imao sam tad 22 godine i 75 kilograma

sad imam 20 kilograma više pa će zbog težine post ići verovatno teže,a još pijem lekove za šećer

koji izazivaju malko i glad,ali uz Božju pomoć sve se može.

Želim Vam svima sretan početak i uspešan post,i da pre svega smanjimo zle misli i pomisli

a povećamo molitve i hvale našem Gospodu!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Ništa nije moglo da mi zameni molitvu, koja me približavala Bogu. Zidao sam crkve, ali ne nalazim da je to najviše što čovek u životu treba da učini. Crkva je zgrada kao i svaka druga. Potrebna je ljudima, ali je bolje čoveku da se sedam dana i noći moli uzdržavajući se od hrane i pića, nego crkvu da sagradi. Mene je Bog daleko više nagrađivao za molitvu, ili za neki drugi duhovni trud, nego za fizički rad. Kao asketa i kao duhovni čovek ovu istinu osećam u duši.

 

монах Калист

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Danas na besedi je popa se naravno dotakao posta i svega onog što je potrebno za dušu i telu u tom periodu.. između ostalog je napomenuo i ...

"mnogi ljudi uzimaju podvige na sebe, ne gledaju televizuj, ne čitaju časopise, internet... oni maše poentu posta...."

 

Tako da poučen time, a znajući da se svake godine o Velikom postu, poneko od forumaša povuče za tih 7 nedelja sa foruma, pitam da li to zaista doprinosi duhovnom miru?

Da li je neko praktikovao takve stvari.. ? Nije gledao TV, čitao časopise, pisao po forumu....

Ja jedne godine znam da nisam pisao, ali sam čitao, tako da se to ne važi.  :)

 

 

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pravo da ti kažem, veoma lepo napisano. Znači ne odricanje, nego probiranje.

 

Odmah se setim da počinje u utorak "Farma"... znači... ufff biće baš teško... :)

Ništa vesti sa estrade, ništa politika... samo vremenska prognoza i kurs evra.

Ništa podforumi na ŽRU - naš forum, ženska strana (kuhinja) i ekumenizam... ;)

 

Nekako razmišljam, da možda može i sve ovo čega bih se odrekao, ali onda mora da se uveća napor i oko onoga što se inače preskače... Znači više Biblije (i to ne ove elektronske), više molitve, više fiskulture, više dobrote i milosti.

 

Ej bre, nek me Bog a i sve vas vodi, pa kuj da bidne neka bidne. Ja sam očigledno pometen pa ne znam di ću, al imam koga da pitujem.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da ovi koji uzimaju pomenuti podvig, da to tako nazovem, ne maše poentu, naročito ako previše uživaju

u TV programu (a znamo svi kakav je, prepun nasilja i sl.), ili su zavisni od interneta i sličnog,

svakako da im je na korist.

 

Čak bi bilo najbolje izabrati dve loše navike koju imamo,  najtežu i najlakšu za pobediti,

i ustremiti se duhovnim snagama, molitvama itd.. da se u toku svakog Velikog posta oslobodimo po dve.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...још двадесетак минута и званично почиње пост...свима знамо да пост храном није суштина...већ само помоћно средство за оно што треба да стекнемо....да ли сте донели одлуку на чему ћете највише радити....?

 

...ја ћу се трудити да задобијем ћутање и много више времена посветим молитвама....и на крају да научим да се предам Вољи Божијој...да све њему препустим.....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam ja brate neke heroje koji uopšte ne gledaju TV i vazda su što se tiče takvih stvari, ko da su u postu. Samo se čitaju pravoslavni sajtovi, i to ne ŽRU :)

Eventualno se pogleda po preporuci neki film (mada se taj skine sa torreta :( )

 

To su za mene heroji. A za vreme posta onaj ko se odriče toga, a posle nadoknađuje kad se post završi, e taj bracika maši poentu. Il jesi il nisi. U tom smislu.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ću da probam da više radim i koristim vreme na kreativniji način.

Da pročitam više knjiga i da više pomažem.

Da manje dangubim i glagoljam.

 

Ako Bog da, i uz Njegovu pomoć. Pošto da je do mene, eto već sutra bih pao. Bedak.

 

Još 008 minuta.... 23.52 h

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...