Jump to content

Offtopic до миле воље

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Ponekad,samo ponekad ja zaboravim i odletim u nebo i nije me strah.Ponekad,samo ponekad ja uspijem pa se nasmijem od srca,kao nekada.Svako sjećanje boli ko živa rana što gori.Tko si ti,tko sam ja,što je laž,što istina.Moram dalje,moram ići do kraja,vrata pakla il' raja otvaram.Moram dalje,mijenjam jučer za sutra,mijenjam noći za jutra spokojna.U dolinu sunca idem ja.Lagano,sasvim lagano ja zastanem pa se osvrnem oko sebe.Nije me strah...Lagano,sasvim lagano ja pristajem na promjene u sebi,i nije me strah.Svako sjećanje boli ko živa rana što gori...Tki si ti,tko sam ja,što je laž,što istina.Moram dalje,moram ići do kraja,vrata pakla il' raja otvaram.U dolinu sunca idem ja...

 

 

skroz moja situacija 

trenutna samo nadam se 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Чујеш ли понекад шапат мојих речи и молитава учињених на овом проклетом свету туђих жеља и надања. Гле нас како живимо туђе животе у сенкама затворени без наде и жеље. гледај како пада Адам, гледај како пада Ева…. Гледај како све опет пролази и САД у нашим сценама од срца крвавих и поцепаних од властитих жеља и надања. Гледај како жели те црв… жели те ништавило.. И опет те дозива твој лични пакао да се вратиш њему. Гледај како вришти последњи позив за живот који се полако буди и из свог пепела васкрсава. Гледај како блиста. Диви јој се. Жеђ Господа Христа. Оцат тражи, тугу му дај. Врело воде својих суза нека пије… куд их није видео до сад. Купио јесте, видео није… нека бије Пилат, нек засени мач… овај истекли свет, и нек утихне плач. Мртво мртвом никад рећи неће, да је у свету ипак било среће…

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Juče, negdje u toku dana vidim pali se svjetlo i dolazi mi notifikacija na telefon, zahtjev na Facebooku. Otvaram da vidim ko je u pitanju, kad ono - Jaro!

Jaro je moj prijatelj iz osnovne škole koji je dugo vremena sjedio sa mnom u klupi i koji je bio malo ometen u razvoju.

Ne u smislu da je bio nefunkcionalan, nego da su neke, većini nas jednostavne stvari, njemu bile malo komplikovanije, iako je stariji od nas dvije godine i po godinama je trebao biti dva razreda više od nas.

Ako treba sabrati dva broja pa to pomnožiti sa nekim drugim, njemu je to bilo previše, pročita prva dva slova pa lupi neku riječ van konteksta i takve stvari.

Došao je sa familijom iz Sanskog Mosta na traktorskoj prikolici u kojoj su i spavali jedno vrijeme na školskom igralištu.

Kasnije su prešli u tu istu školu u kolektivni smještaj u učionicama sa po 20-ak ljudi, spavali su na spojenim klupama, kupali u toaletima sa čučavcima, a kad je došlo vrijeme da se ide u školu, nastava se odvijala na drugoj strani škole u preostaloj polovini učionica.

Njegov dve godine mlađi brat je išao sa nama u razred, ali on je sjedio sa mnom po nekom nastavničkom rasporedu. Zbog njegove iskrene ljudske dobrote od početka sam ga uvijek nekako branio i nikad nisam dao drugima da ga zezaju na račun njegovog stanja, niti da ga iskorištavaju.

Često sam mu na časovima šaptao kada ga nastavnici nešto pitaju, ponekad i uradio neki zadatak, tek toliko da dobije bolju ocjenu od jedinice, a da nastavnici ne shvate da to nije on uradio. U tom vremenu bila je misaona imenica da ide u neko specijalno odjeljenje ili da postoji kadar koji bi radio sa njim. Možda i njemu nije trebalo mnogo da sve shvati, ali u tim ključnim i poslijeratnim godinama jednostavno niko nije radio sa njim i vrijeme je učinilo svoje. Osnovnu školu smo završili, ja sam se odselio i ne znam da li sam ga vidio u zadnjih 20 godina.

Doduše, znao sam ga se ponekad sjetiti i uvijek sam se pitao kako sad živi, podsjeti me svaki put na Forrest Gump-a, jer je kao i on bio prostodušan i neiskvaren, ali nisam nikad ostvario kontakt sa njim.

U poruci me oslovljava sa "đesi školski druže", kao da smo išli u srednju nedavno, a onda shvatim da je njemu to bila škola, jedna jedina u koju je ikad išao. Poruka je napisana velikim skoro svim izmješanim slovima, pozdravlja sve i potpisuje se imenom i prezimenom.

Iz te poruke se i dalje mogla osjetiti ona njegova stara dobrota zbog koje mi je uvijek bio drag. Toliko mi je bilo drago da sam odmah morao da mu odgovorim, napisem par redova gdje sam i šta se dešava, čisto nekako da mu olakšam da ne mora poslije da pita.

U idućoj poruci mi je poslao i broj da se čujemo preko vajbera, sa napomenom da nikome ne dajem broj, a kako sam bio u nekom poslu, ne odgovorih mu istog momenta na nju, iako sam je pročitao.

Piše mi da mu je zdravlje dobro i da nema više kao što je bilo, svako se bavi svojim životom.

Nakon sat vremena mi se izvinjava jer je tek dobio telefon i uči se da ga koristi, kao dijete od par godina kaže. Pomislih u sebi koliko je bio blažen tim neznanjem sve ove godine kada uzmem u obzir koliko smo mi vremena proveli buljeći u te ekrane. Odgovorih mu na brzinu da nema nikakvih problema, samo polako, za to uvijek ima vremena.

 

Kaže mi da je pomislio da sam se nešto naljutio na njega čim ne odgovara, pozdravlja moju majku i brata, i njih se sjeća. Još mi kaže da se javim kad dođem da pijemo kafu i da se čuvam.

Ništa ljepše i jednostavnije mi nije mogao reći, a da se osjeti njegova duša i biće.

Cijelog života, radeći samo najgore i teške poslove, uspio je ostati dobra i brižna osoba, nešto što neki ljudi ne uspiju da budu cijeli svoj život. Čini mi se da je i u svom tom svom neznanju uspio ostati srećan, a zar ti treba nešto više u životu od toga.

 

Prešao si cijelu igricu a da nisi ni znao da je igraš.

Dobri moj Jaro, let mi je sutra, a mi se sigurno vidimo na kafi!

.

.

.

Ovo je srećna priča i događaj, nekako sam poželio da je podijelim  sa drugima da svi znamo da nam nekad treba tako malo.

 

Извор: Копирано у целости од @JocoVujkovac са Твитера.

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

:ladan:

...

Evo primera kako je važno dobro popuniti poresku prijavu.
 
Na pitanje: KOLIKO OSOBA IZDRŽAVATE ?..., jedan građanin je odgovorio:
- 2,1 milion ilegalnih imigranata,
- 4,4 miliona nezaposlenih,
- 900.000 kriminalaca raspoređenih u 85 zatvora,
- 650 kretena u Parlamentu i
- celu Evropsku komisiju.
Osoblje Poreske uprave mu je vratilo prijavu izjavljujući da je njegov odgovor neprihvatljiv.
Podnosilac prijave ih je onda upitao: ZAŠTO, ZAR SAM NEKOG ZABORAVIO?
 
(Članak iz britanskih novina)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:bighug:

ALTWORK.COM

Altwork’s objective is to redefine how your computer and workstation work with you; to support you in being more productive, comfortable, and healthy. Whether you need to sit...

 

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...