Jump to content

Offtopic до миле воље

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

пре 5 минута, Nikola Stojanovic рече

@sanja84 Ne slazem se sa tim. Ali koga boli uopste uvo sta ja mislim, sa cim se slazem i tako ostalo. :D :D

pa nikog ne zanima ni ja šta kažem, ali opet se usuđujem da pišem.

Sa čim se ne slažeš?

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Nikola Stojanovic рече

@sanja84 Da usvoje decu. :D

 

NIkola, znaš li kako je teško usvojiti  dete? Parovi moraju "kupovati" decu iz zemalja trećeg sveta. Ali srećom ne moram ja da razbijam glavu sa tim usvajanjima homoseksualaca, KO mene pita.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 Nvm , iskuliraj popi pivce. Umoram se od komentarisanja stvari koje me nedoticu. :D :D

 

ПОХВАЛА СВЕТУ

Не напуштај ме свете
Не иди наивна ласто

Не повредите земљу
Не дирајте ваздух
Не учините никакво зло води
Не посвађајте ме са ватром
пустите ме да корачам
Према себи као према своме циљу

Пустите ме да говорим води
Да говорим земљи
И птици која живи од ваздуха
Глас мој испружен као живац
Пустите ме да говорим
Док има ватре у мени
Можда ћемо једном моћи
Да то што кажемо додирнемо рукама

Не напуштај ме свете
Не иди наивна ласто.
Бранко Миљковић 


<3

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још у најдавније доба Срби имађаху поротни суд, а кад се судило женскињи, судили су женски поротници.
Племства у старих Срба није било. Сви чланови српског народа, и мушки и женски, бјеху сасвим равноправни, а ропству и невољништву уопште не бјеше у њих ни трага.
Сви су они од првог до последњег уживали потпуну слободу и једнакост.
Задруга је израђивала све своје потребе, а имање задругарско нико није могао ни присвојити ни продати ни поклонити, него је оно било опће добро. С тога у старих Срба не бјеше бескућника и сиротиње.

Сви су радили, па свима бјеше добро. Некоје веће послове радило је цијело село заједнички, те тако постадоше: мобе, позајмице, спрегови, сумјет или супон, бачијање итд, што се мјестимице до данас одржало.
Срби се од памтивјека одликоваше великим јунаштвом и ванредном љубављу према своме роду и породици. Отуда она многа крвна сродства и крвне освете.
Срби такођер врло поштоваху своје старије и своје мртве, те се бојаху родитељске клетве, а мртвима даваху даће и задушнице (подушја).

Брак је у Срба био највећа светиња. У старих Срба жена се звала владика (владичица) и ступаница (стуб кућни).
Срби од увијек бјеху дружевни и весели, те отуд постадоше: побратимства, посестримства, сијела, прела и посјела.

Срби се вазда одликоваше лаким учењем туђих језика и великим гостољубљем према туђинцу, те и то бјеше један узрок, што се многи Срби претопише у туђинце.

Симо Лукин Лазић - Срби у давнини (одломак)

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако видиш да је унаоколо свињац, то значи да је у људима исти такав свињац. Прљавштина у мозгу и смрад у дубини срца неизбежно се испољавају кроз гомилу празних флаша унаоколо, брда папирића, баре разливених напитака и натписе на тарабама.

[из текста о. Андреја Ткачова, ,,Какви ми се људи свиђају"]

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Čovek je nomad po svom srcu, po misli svojoj, po idealima svojim. On je nomad po volji božijoj, koja ga je stavila među ogromna prostranstva neba i zemlje. Davnašnja i današnja strast, da se leti, putuje bez putanja i stanica i granica, to je proboj nomadstva čovečje prirode. Volja božija - to su staze i reke, putovanja i sretanja i nizovi života i drugova, a ne države i granice, kolje i bajoneti, palanke-tamnice u kojima čoveka kao miša davi gospodar, sused, običaj, kritika. Tristan od množine želja nije mogao da umre, a svaki čovek ima krik onog pesnika koji je zapisao: ili asketstvo ili putovanje jer ništa drugo nema.''

I. Sekulić

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А тек онда када се у ову канту пребаце сви они мудраци, који су ту само због личне промоције, или да би мисионарили међу нама незнавеним православним Србима, или да би се сеирили над муком, тј. расколом у Цркви, који цепа хитон Господњи и тражили у том сатисфакцију за своје расколничке, инославне или националистичке ставове, тек тада ће имати смисла узети поново учешћа у размени ставова са другим искреним форумашима. До тада - остајем пасивни посматрач. Непросвећени свећеник

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vladimir (5) ostavljen (zlom prilikom) kod mene dok mama obavi trgovinu. Ogladnio (mada sam sigurna da je iz dosade tražio da jede) i stojimo skupa ispred frižidera koji izgleda kao Aladinova pećina. Prvo smo sjeli na pod i posmatrali sadržaj, jer kreće se od dna. 
- Daj mi tu bijelu salatu (kupus), nakečapaj mi je (nakečapaj :)))). Hoću i tu veliku salamu sa oblacima (mortadela), paprike sa šlagom (paprike u pavlaci), i preko toga mi stavi ovo žuto (Micron krema... zna Vlado što je zdravo :))))... i uzmi ti što hoćeš (ne_shvata)

Zgrabila sam ga i prevrnula na pod... štipala i golicala dok mu suze nisu krenule. 
Vladimir je zakon!:sunce:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...