Jump to content

Offtopic до миле воље

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

 

Najbogatiji čovek na svetu, Bill Gates,  organizuje javni konkurs za novog šefa Microsofta za Istočnu Europu. Skupilo se više od 5000 kandidata, i međ’ njima i Mujo. Bill Gates se svima zahvali i kaže da kompanija ima visoke kriterijume za poziciju koja se nudi, i da za početak  svi oni koji ne znaju C++ softverski jezik odmah mogu da izađu... 2000 kandidata ubrzo je  napustilo salu. 

Mujo zna da nema pojma o softverskom jeziku C++, ali konta:
“Ma nemam šta da izgubim.” i ostane... 
Bill Gates onda zatraži da svako ko nije upravljao timom od bar 100 ljudi napusti salu. Mujo opet razmišlja:
“Ja nisam šef ni sopstvenoj ženi, ali ionako nemam šta izgubiti....” i opet otane. Još 2000 ljudi  je izašlo iz sale. 
Onda Bill reče da izađu i svi oni koji nemaju magistarski rad iz poslovnog menadžmenta. Još 500 kandidata izađe iz sale, a Mujo konta:
“Imam osam razreda, al’ i sa tim se valjda može nekako... to je istočna Evropa”. 
Na kraju, Bill Gates reče preostalim kandidatima da će centrala biti u Tadžikistanu, i da oni koji ne govore tadžikistanski jezik mogu da izađu... 498 ljudi je napustilo salu. Mujo opet konta: 
“Nemam pojma ni gde je Tadžikistan, a još manje imam veze sa tadžikistanskim jezikom, ali šta mogu izgubiti?”, i opet  ostade... sa još jednim kandidatom?!

Bill Gates im priđe i reče: 
“Izgleda da ste vas dvojica jedini koji govorite tadžikistanski jezik. Voleo bih da vas malo čujem kako razgovarate na tadžikistanskom...” Mujo se lagano okrenu ka drugom kandidatu i upita ga:
“Kako se zoveš?” Drugi preostali kandidat mu odgovori: 
“Ja sam Haso, jarane, samo nastavi da pričaš…"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не може човек рећи да су у једном граду сви људи лоши, нити у једном селу... нити у некој држави.....тако и овде на поукама има добрих али нажалост има и злонамерних особа/нељуди….

....кад видим само каква све овде полуписмено-неписмена стока/марва/олош долази и оставља луциферско-провокаторске “коментаре”….. што каже Св. Николај Велики Велимировић и дивљи вепрови би се ових посрамили/постидели....

....нељуди особе које су се добро, лагодно, безбрижно ухлебиле и једини свакодневни посао што имају да раде је да сплеткаре, да играју игрице, да се играју са животима других људи из удобне ладовине.....

....грабов колац је светиња и пребити руке, ноге и ребарца а кичму по потреби.... ово је једини делетворан лек за ову стоку, нема нема нема не постоји други делотворан лек на овом свету за ово.............ти нељуди незнају шта ће од обести, од досаде, незнају шта ће од добра...предобро им је/иде у животу....па онда мора и мало разоноде да се разбије та њихова монотонија...дакле ради се о нељудима које се играју са туђим животима на разноразне начине”.....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, uomo del Ve.Te. рече

Не може човек рећи да су у једном граду сви људи лоши, нити у једном селу... нити у некој држави.....тако и овде на поукама има добрих али нажалост има и злонамерних особа/нељуди….

 

....кад видим само каква све овде полуписмено-неписмена стока/марва/олош долази и оставља луциферско-провокаторске “коментаре”….. што каже Св. Николај Велики Велимировић и дивљи вепрови би се ових посрамили/постидели....

 

....нељуди особе које су се добро, лагодно, безбрижно ухлебиле и једини свакодневни посао што имају да раде је да сплеткаре, да играју игрице, да се играју са животима других људи из удобне ладовине.....

 

....грабов колац је светиња и пребити руке, ноге и ребарца а кичму по потреби.... ово је једини делетворан лек за ову стоку, нема нема нема не постоји други делотворан лек на овом свету за ово.............ти нељуди незнају шта ће од обести, од досаде, незнају шта ће од добра...предобро им је/иде у животу....па онда мора и мало разоноде да се разбије та њихова монотонија...дакле ради се о нељудима које се играју са туђим животима на разноразне начине”.....

 

 

Ko te je iznervirao? Podeli...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

preuzeto od Elena Kuzmanović

Rečnik specijalnih zvukova u srpskom jeziku:

A - nisam dobro čuo
ŠA - isto kao A
E - ne pričaj
I - šta je tu čudno
O - iznenadi me sad
M - ne slažem se sa iznetim
Š - tišina tamo
C - nema više
U - izvanredno
P - ma to su gluposti
DŽ - besplatno
PF - mnogo preteruješ
HM - razmisli malo bolje
HA - ma ništa to nije
UF - strašno
UH - nezgodno
PA - i šta onda?
ČČČ - čekaj
ZZ - zezam, izmotavam se
JU - prepade me
JEE - tako je
LE - kako dobro
MU - kaži nešto, što ćutiš
MA - pusti to, to nije ništa
OP - preokret
PU - propuštena prilika
TO - iskorišćena prilika

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ZANIMLJIVO , POLUISTINITO ILI ISTINITO. KAKO KO SHVATI.

Operater:
- Pizza servis! Izvolite!
Mušterija:
- Dobar dan! Želim da naručim dve pice!
Operater:
- U redu! Mogu li prvo dobiti Vaš JMBG?
Mušterija:
- Moj JMBG!? Šta će Vam to?
Operater:
- Instalirali su nam novu tehnologiju!
Mušterija:
- Pa kakve to veze ima sa picama?
Operater:
- Tako povećavamo brzinu usluge, što je u Vašem interesu! Hoćete biti ljubazni da mi date Vaš JMBG.
Mušterija:
- Ne razumem... Čekajte da pogledam! Pišite: JMBG 2709969710345
Operater:
- Hvala Vam, gospodine Petroviću. Samo da proverim podatke iz naše baze. Vidim da živite u Nušićevoj ulici i Vaš kućni telefonski broj je 2601595. Vaš broj na poslu je 3301-572, a Vaš broj mobilnog je 065/7921-483. Vi sada zovete sa kućnog telefona.
Mušterija:
- Da, kod kuće sam. A odakle Vam sve te informacije?
Operater:
- Pa umreženi smo, gospodine.
Mušterija:
- Sa kime se umreženi? Sa DE-BE-om ili sa mojom firmom?
Operater:
- Gospodine, budite ljubazni, recite Vašu narudžbu!
Mušterija:
- Donesite mi na kućnu adresu dve velike šumadijske pice, sa ljutom
papričicom...
Operater:
- Mislim da Vam to nije dobra ideja, gospodine.
Mušterija:
- Kako to mislite?
Operater:
- Gospodine, Vaši zdravstveni podaci iz elektronskog kartona govore da imate povišeni krvni pritisak i visok nivo holesterola. Žao mi je, ali polisa Vašeg dopunskog zdravstvenog osiguranja ne pokriva i taj rizik...
Mušterija:
- Pa što mi onda možete preporučiti?
Operater:
- Mogli biste naručiti našu bezmasnu soja-picu. Uveren sam da će Vam se dopasti.
Mušterija:
- Zašto to mislite?
Operater:
- Pa, prošle nedelje ste u knjižari kupili knjigu "Gurmanska jela od soje". Zato sam Vam to predložio.
Mušterija:
- U redu, u redu. Dajte mi onda dve velike soja-pice. Koliko Vam dugujem?
Operater:
- To bi trebalo biti taman za Vas, Vašu ženu i Vašeg sina. Sve skupa, zajedno s troškovima dostave, 2100 dinara. Kako plaćate?
Mušterija:
- Kao i uvek, kreditnom karticom.
Operater:
- Oprostite, gospodine, ali bojim se da ćete morati platiti gotovinom. Prekoračili ste dozvoljeniminus na kartici.
Mušterija:
- OK, skočiću do bankomata i doneti novac pre nego vaš dostavljač stigne.
Operater:
- Neće ni to ići, gospodine! Imate prekoračenje i na tekućem računu.
Mušterija:
- Nema veze. Samo pošaljite pice. Pripremiću novac. Koliko vam vremena treba za dostavu?
Operater:
- Malo smo zatrpani u ovom trenutku. Oko 45 minuta.
Mušterija:
- Kako bre? Najmodernija tehnologija, umreženi ste, a treba Vam više vremena nego pre!?
Operater:
- Gospodine, ako Vam se žuri, možete doći do nas, ali biće Vam nezgodno voziti pice na motociklu.
Mušterija:
- Kako znate da vozim motocikl?
Operater:
- Ovdje stoji da kasnite s otplatom lizinga za auto, pa Vam ga je lizing kompanija oduzela pre dva meseca. Ali, Vaš skuter je u potpunosti otplaćen, pa sam samo pretpostavio da ćete tako doći po Vaše pice.
Mušterija:
- Ne, ipak ću doći gradskim prevozom.
Operater:
- Gospodine, prema našoj evidenciji, Vaša BUS-PLUS kartica nije dopunjena za ovaj mesec!
Mušterija:
- Ma nosite se u tri lepe....
Operater:
- Gospodine, preporučio bih Vam da pazite što govorite! Već imate dve prekršajne prijave zbog remećenja javnog reda i mira 2010. i zbog vikanja na saobraćajnog policajca 2011.
Mušterija:
- Alo, bre, pa ja sam nazvao pica servis, a ne policijsku stanicu...
Operater:
- Gospodine, znamo i za Vaš nik, pod kojim pišete veoma oštre komentare na blogu B92!
Mušterija:
- Ma šta mi reče....
Opetarer:
- Da i ne spominjem sajtove koje posećujete...
Mušterija:
- Ama čoveče, hoću dve pice!!!!
Operater:
- Želite li još nešto, gospodine?
Mušterija:
- Ne, ništa više. I nemojte zaboraviti dve Coca-Cole gratis, kako piše u Vašem oglasu!
Operater:
- Oprostite, gospodine, ali naš oglas ima klauzulu da ne smemo nuditi besplatnu Coca Colu dijabetičarima! I molim Vas da dočekate našeg dostavljača, jer se boji psa. Vi vašeg kućnog ljubimca, kako vidim, još niste vodili kod veterinara da se vakcinise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...