Jump to content

Утробно чедоморство

Оцени ову тему


Препоручена порука

ИРСКА БРАНИ СВОЈ ЗАКОН О АБОРТУСУ ПРЕД ЕВРОПСКИМ СУДОМ

СТРАЗБУР – Ирска је пред Европским судом за људска права бранила свој строги закон о абортусу, против којег су се овом суду жалиле три жене, тврдећи да им је угрозио здравље и повредио њихова права, као и да намеће дискриминацију на полној основи.

Те жене, две Иркиње и једна Литванка која живи у Ирској, морале су да путују у Британију да би обавиле абортус, преноси Ројтерс.

Ирски државни тужилац Пол Галагер истакао је да овај процес поткопава саме принципе Суда, будући да је он током 50 година признавао различитост култура и традиција у Европи, као и то да фетус ужива право на заштиту на основу Конвенције о људским правима.

Галагер је такође подсетио да је Ирска очување свог закона о абортусу истакла као услов за одржавање поновљеног референдума о Лисабонском споразуму и да је за то добила гаранције својих партнера из Уније.

Правни саветник ирске владе Доналд О'Донел је истакао да о томе када живот заиста почиње не постоји консензус и да Ирска својим законом о абортусу брани право на живот, који је гарантован Европском конвенцијом о људским правима.

Заступница тужиља, Џули Кеј, навела је разлоге који су их мотивисали да се одлуче за прекид трудноће.

Једна од њих је незапослена и дугогодишњи алкохоличар, која живи испод линије сиромаштва. Кад је остала трудна, управо је покушавала да поврати старатељство над своје четворо деце. Друга је била под ризиком од ванматеричне трудноће, док се трећа опорављала од рака и плашила се враћања болести уколико изнесе трудноћу до краја.

Према подацима Ирског удружења за планирање породице, у Британију сваке године на абортус одлази 6.000 Иркиња.

Очекује се да ће Европски суд за људска права о овом случају пресудити у року од неколико месеци. Овај суд је, иначе, својевремено наложио пољској држави да исплати одштету жени која је готово ослепела пошто јој је био ускраћен абортус.



Танјуг-Екос

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.2k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

I ja se nadam da ce razum pobediti i da ce debelu odshtetu Irkinje da dobiju!

da ce ljudi shvatiti da ne mogu da ogranicavaju druge ljude, da postoji pravo izbora i da zbog toga ne moraju umreti jer im je neki tamo sto stoji dok piski rekao da ne mogu da rade abortus!!!

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Такође се и ја надам да ће разум победити и да Иркиње неће добити одштету и да ће српски еврослинавци схватити да и дете има право да се роди. И нерођена деца имају право на живот.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????? ?? ? ?? ????? ?? ?? ????? ???????? ? ?? ?????? ???? ?????? ??????? ? ?? ?? ?????? ???????????? ???????? ?? ? ???? ??? ????? ?? ?? ????. ? ???????? ???? ????? ????? ?? ?????.

1303_womens dobar decko

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

овде се неће рекламирати садржај који позива на убиство, поготово не деце.

администратор Меда.

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?? ??????????? - ????? ???? ? ?????? ? ????? ???? ???? ?? ??? ?????? - ?????? ?? ????.

nikad nece biti isto.

hehe ima josh jedna odlichna fotka, bolje ubiti 6 miliona jevreja nego izvrsiti abortus 1303_womens

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срећа па је ипак ниси овде поставио, јер то нема никакве везе ни са чим, а са мозгом понајмање.

Следећи пут нечији цитат у потпису-бан
Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ?? ???? ??????????? ??????? ???? ?????? ?? ???????, ???????? ?? ????.

????????????? ????.

Onda ja ne?u da idem u rat,pa kad budu došle ustaše ili ve? neko da ti razvu?e creva po ulici ja ?u da gledam sa strane i da ?uvam svoje telo.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?? ??????????? - ????? ???? ? ?????? ? ????? ???? ???? ?? ??? ?????? - ?????? ?? ????.

nikad nece biti isto.

hehe ima josh jedna odlichna fotka, bolje ubiti 6 miliona jevreja nego izvrsiti abortus 1303_womens

? ?? ?' ?? ???? ????????????? ????? ?? ??????? ?????????? ???????? ?? ????????? ? ??????????????

???? ??????? ???????????? ??????????? ?????? - ?????? ?? ????? ?????? (???????? ???? ???? ?? ???? ?? ?? ?????) ? ?????? ?? ???????? ?? ????? ???????...

necu ja nishta, ti si sam zakljuchio, ja sam samo preneo dobar decko

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

necu ja nishta, ti si sam zakljuchio, ja sam samo preneo 1303_womens

???? ????? ????? ??????????? ?? ?? ?????, ???????? ?? ?? ??????? ??????...

Jeste vla.

Vidish koliki mi je potpis za takve kao shto si ti dobar decko

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

necu ja nishta, ti si sam zakljuchio, ja sam samo preneo ;)

???? ????? ????? ??????????? ?? ?? ?????, ???????? ?? ?? ??????? ??????...

Jeste vla.

Vidish koliki mi je potpis za takve kao shto si ti ;)

?????, ???? ??.

????, ? ???? ?????????? ?? ??? ??????? ?????? ?? ?????????, ??? "you, fool" ???????? ?? "??, ??????"... ?? ???? ??? ? ???? ??????? ??????.

?????, ?????? ?? ?? ??????? ? ?????? ? ???? ???????? ??????.

?????, ???????? ????? ???? ?????? ?? ???? ???? ???????? ??? ?? ???? ?? ?????? ?? ?????...

Izvini Stojkovicvu, ovo je poslednje od mene.

Nisma ja kriv, sto ti neke stvari ne razumes i kazesh da je veliki mislilac Shopenaur plitak.

Ti,budalo!Zamišljaš da ja cvetam da bih bio viđen?Cvetam zbog sebe,jer mi to pričinjava zadovoljstvo,ne zbog drugih!Moja radost se sastoji u mom postojanju,mom cvetanju!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако не можете да поднесете страшне слике, немојте гледати ово (осим ако сте присталица абортуса, онда ипак треба погледати:

Да није громова, земља би ожестјела и да вихорова није, усмрдило би се море.

Павле Соларић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

џаба се смарате са винстоном, он је стари поштоватељ све-смрти.

још пре је позивао на детеубиство и наркоманију, тако да губите време.

што га будете више нападали, то ће се он бесмисленијим бранити.

ефектније ће бити да му нудите дрогу и антибеби средства, тако се једино осећа ''нормалан'', прихваћен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...