Jump to content

Католик сам и желим да се конвертујем у Православље,шта треба да урадим?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ја сам ишла са татом на мисе за Божић, али ми је некако увек било Православље ближе, чак и док нисам знала ни шта је Литургија. Сам осећај у Православној цркви ми је био ближи, не могу то да објасним речима, само знам да нисам погрешила што сам се крстила, баш ми је ту место где сам :).

 

Е, сад, никад ја нисам гајена као католкиња у смислу да идем редовно на мисе или да се причешћујем у РКЦ...немам појма шта би било да је то био случај, али сад уосталом није ни битно, све је онако како и треба да буде slavabogu :).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако мислиш да сам те питао ово да бих те провоцирао онда немој да разговараш са мном.

А то што си историчар, да знаш, кад буде неке фрке, зовем те у помоћ. 

osmeh1  osmeh1  osmeh1

Иди бре Пајко у першун! хаха! Па ја сам ти MADE IN SERBIA, нисам пао с Марса :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Moja supruga je Mađarica protestanske veroispovesti . Kada smo se venčavali u manastiru Vojlovica  iguman je tražio da donese samo krštenicu iz svoje crkve . Moja supruga je  prešla u pravoslavnu veru šta je od obreda iguman obavio pre i u sklopu samog venčanaj ne znamo , znam da je počeo službu zovući je Evica a završio kao Eva . Da li je ona prekrštena ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам ишла са татом на мисе за Божић, али ми је некако увек било Православље ближе, чак и док нисам знала ни шта је Литургија. Сам осећај у Православној цркви ми је био ближи, не могу то да објасним речима, само знам да нисам погрешила што сам се крстила, баш ми је ту место где сам :).

 

Е, сад, никад ја нисам гајена као католкиња у смислу да идем редовно на мисе или да се причешћујем у РКЦ...немам појма шта би било да је то био случај, али сад уосталом није ни битно, све је онако како и треба да буде slavabogu :).

Јел то наша сестра што беше Изгубљена? 

  • Волим 1

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел то наша сестра што беше Изгубљена? 

.smeha. Јој кад се сетим својих постова .smeha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено речено ја знам само за обрнуте случајеве, кад су се православке удавале за католике.

Само им је била потребна крштеница, доказ да су крштене да би се могле вјенчати у цркви.

Прошле године је момак, који се требао женити у католичкој цркви, дошао код нашег свештеника да га крсти, јер није био крштен, а послао га је фратар и објаснио му разлику у поступку крштавања код православних и католика.

Тако да је овај момак само 24 сата био православац, суботом се крстио у православној цркви а у недењу се вјенчао у католичкој и прешао у католике.

Господе, буди милостив мени грешној.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако да је овај момак само 24 сата био православац, суботом се крстио у православној цркви а у недењу се вјенчао у католичкој и прешао у католике.

Па шта се венчавају у цркви кад немају појма очигледно ни шта то значи???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.smeha. Јој кад се сетим својих постова .smeha.

Легендо, велики поздрав и сретан ти празник.  osmeh1

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Инстант вечање, шта је брзо то је и кусо. цццц...

Па добро ако је фрка из "објективних разлога" greengrin , што то не раде само у општини, шта им то значи, крстим се венчам се, немам појма ни сам/а зашто, само се цимају безвезе.

Чак и док ме Црква није интересовала, вазда ми то некако деловало као скрнављење, крштење само због удаје/женидбе...као ајд да одрадимо, не може да шкоди. Мислим и не може, али ми некако безвезе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро ако је фрка из "објективних разлога" greengrin , што то не раде само у општини, шта им то значи, крстим се венчам се, немам појма ни сам/а зашто, само се цимају безвезе.

Чак и док ме Црква није интересовала, вазда ми то некако деловало као скрнављење, крштење само због удаје/женидбе...као ајд да одрадимо, не може да шкоди. Мислим и не може, али ми некако безвезе.

 

 

Безвезе скроз. Не подржавам такве ствари али ко да се ја нешто питам  gringrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Безвезе скроз. Не подржавам такве ствари али ко да се ја нешто питам  gringrin

Point taken greengrin .

Samo caskamo, naravno da nas niko ne pita nista :).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако да је овај момак само 24 сата био православац, суботом се крстио у православној цркви а у недењу се вјенчао у католичкој и прешао у католике.

Zašto se onda nije krstio u RKC? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се крсти, као и свако други када се крштава! Има случајева гдје се код нас Православних, када неко прелази из Католичке вјере, само врши Миропомазање.

Не знам да ли је то правило или не.

Мада, ја мислим да се Света тајна Крштења не може и не треба дјелити. 

Има Требник, а у њему поредак у служба Крштења.

Осим тога, свако ко приступа Православљу, би требао нешто и да научи. Значи мали период катихизације и учења о ономе и Коме(Христу), прилази на службу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...