Jump to content

Католик сам и желим да се конвертујем у Православље,шта треба да урадим?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Поштовање

Имам питање, тј. више њих, у вези моје жеље да се оженим са мојом будућом женом која је православне вере у православној цркви а с обзиром да сам ја крштен у католичкој цркви и мађарске сам националности. Такође бих попричао на тему како функционише и да ли је могуће да се крстим у православној цркви.

Хвала унапред.

Отворио сам тему уместо брата који ми је послао пп пошто је нов и не сналази се.

Мислим да је одговор на његово питање врло једноставан :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У принципу,само крштење Цркве међусобнмо признају,тако да углавном се врши не целокупнои крштење већ само миропомазање.

Мада,неко и врши целокупно крштење.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш си нашо ди ће се конвертујеш. Нећеш бити кул ако дођеш код нас шизматика. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шалим се. Свако добро од Господа ти желим

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naprosto odes kod svestenika i kazes da bi zeleo da se krstis i objasnis svoj slucaj. Ako si primio katolicke sakramente i bio aktivan na misi onda i to kazii objasni i on ce ti dalje sve lepo objasniti korak po korak kako ce teci tvoj prijem u Crkvu. Nemoj nsita da se plasis i da budes nervozan svestenik ce ti svelepo na tenana objasniti. To sto si madjarske nacionalnosti nije nikakva prepreka (meni je otac Madjar) da bi se krstio u srpskoj pravoslavnoj Crkvi tako da  to uopste ne treba da te brine. Samo odes kod svestenika kao da prilazi neki ateista koji veze nema sa nicim ali naprosto oseca da ga Bog poziva i prilazi Crkvi a svstenici su tu da mu sve objasne. Samo hrabro i odlucno nemas se cega ni stideti ni plasiti.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Помаже Бог драга браћо и сестре,

 

 мислим да је брату који жели да прими православно крштење најбоље да оде код свештеника у граду у коме живи или што је можда боља опција у неки од манастира који му је близу те да се распита о истом.

 

 

 Поздрављам брата који жели да прими свету тајну Крштења и желим му све најбоље у браку. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest јер. Агапије

Лично сматрам да није неопходно да се "конвертујеш" у Православље ако је главни разлог брак са православком. Можеш остати католик и венчати се са њом.

 

Ипак, ако си истински спознао смисао Православља и желиш свим срцем да га пригрлиш, то је већ друга ствар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лично сматрам да није неопходно да се "конвертујеш" у Православље ако је главни разлог брак са православком. Можеш остати католик и венчати се са њом.

 

Ипак, ако си истински спознао смисао Православља и желиш свим срцем да га пригрлиш, то је већ друга ствар.

 

http://www.youtube.com/watch?v=3rRxuVH-SdM

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грчка пракса је да се католици, протестанти, конвертити потпуно крсте, јово на ново. Руска пракса је да се католицима признају кризмање и миропомазање, тако да католик ако жели да пређе у православље, треба да исповједи Симбол Вјере, наравно без филиокве и то ће бити довољно. Ово је објаснио и еп.Никодим Милаш у својима тумачењима канона. И мислим да је ово, друго, руска пракса потпуно исправан начин. Тако да је једноставно. 

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја кад сам одлучио да будем припадник римокатоличке заједнице и да се убудуће исповедам и причешћујем, као крштени православац, нисам се морао кризмати нити поново крстити. Таква је пракса и у обрнутом случају, барем код нас у Србији.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грчка пракса је да се католици, протестанти, конвертити потпуно крсте, јово на ново. Руска пракса је да се католицима признају кризмање и миропомазање, тако да католик ако жели да пређе у православље, треба да исповједи Симбол Вјере, наравно без филиокве и то ће бити довољно. Ово је објаснио и еп.Никодим Милаш у својима тумачењима канона. И мислим да је ово, друго, руска пракса потпуно исправан начин. Тако да је једноставно. 

 

То је било раније, сад и Грци примају као Руси, сем неких изузетака. Да ли можеш да образложиш зашто је ово исправан начин?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...