Jump to content

Шиптари синоћ потпуно уништили манастир ”Богородичино успење” на југу Србије!

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

manastir.jpg

 

 

Манастир “Богородичино успење” који се налази у близини Владичиног Хана ноћас је потпуно уништен

 

 

Манастир је у потпуности уништен, врата су разваљена, а комплетна унутрашњост је полупана. Новац од свећа и прилога је покраден, а све иконе су разлупане.

 

Мати Параскева (62) је за Прессонлине потврдила ову информацију и видно узнемирена рекла да се плаши за своју безбедност. “Бојим се да ће доћи поново, али ја не идем нигде. Ја сам овде сама и стара, али нека дођу, светињу неко мора да брани” изјавила је Параскева.

 

“Ништа није остало, ово је страшно! Цео свет се дигао на ноге због једне карикатуре Мухамеда, а нама све манастире и цркве уништише, али нико не реагује” додала је она.

На питање да ли се зна ко је то могао да уради, Параскева је одговорила да се све зна, али да нико неће да се заинтерусује за овај случај.

 

“Албанци са Косова су организовано дошли са намером да униште српске светиње на овим просторима! Ово није први пут да се овако нешто дешава. Прошле године на Велики петак су и мене напали, да нисам имала штап ко зна да ли бих успела да се одбраним” изјавила је Параскева видно потресена.

Манастир “Богородичино успење” је под окриљем Владике Пахомија, за кога Параскева тврди да су приче о силовањима дечака потпуно измишљене, такође од стране Албанаца. “Они су покренули све те приче, и не само то, већ су и плаћали људима да се лажи шире. Поједини су добијали и по 35.000 тадашњих марака како би се створила лоша слика о њему” додала је мати.

Манастир се налази у селу Мртвица, 14 километара од Владичиног Хана. Потиче из 4. века и представља најстарију светињу Врањског округа.

 

(Пресс)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To vjernici nisu učinili. To su mogli jedino nacionalisti učiniti.

Sramota.Tuga i jad. Za svaku osudu.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оче Иване има ли још каквих вести?
Чува ли их бар сад полиција, кад није синоћ?

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To vjernici nisu učinili.

Očigledno u Hrista  ne veruju.

  • Волим 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eto sad da ih zovemo "braća muslimani", eto vam braće...  0120_angryy

А како знаш да су муслимани?

А ако и јесу, шта предлажеш, као православни хришћанин коме је Христос "мера" ?

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А како знаш да су муслимани?

А ако и јесу, шта предлажеш, као православни хришћанин коме је Христос "мера" ?

ili da ih proteramo sa kosova, sve do jednog, ili da ih pustimo da to rade dok sve manastire ne unište, jer EU neće da pomogne

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ili da ih proteramo sa kosova, sve do jednog, ili da ih pustimo da to rade dok sve manastire ne unište, jer EU neće da pomogne

 

А после тога бисмо могли и Скадар, Црну Гору, Босну, Македонију, и пола Грчке да вратимо. Ја сам за то, не знам за остале?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се само надам да ће полиција одмах обезбедити манастир. Ваљда не оскудевамо у полицији?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А после тога бисмо могли и Скадар, Црну Гору, Босну, Македонију, и пола Грчке да вратимо. Ја сам за то, не знам за остале?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

manastir.jpg

 

 

Манастир “Богородичино успење” који се налази у близини Владичиног Хана ноћас је потпуно уништен

 

 

Манастир је у потпуности уништен, врата су разваљена, а комплетна унутрашњост је полупана. Новац од свећа и прилога је покраден, а све иконе су разлупане.

 

Мати Параскева (62) је за Прессонлине потврдила ову информацију и видно узнемирена рекла да се плаши за своју безбедност. “Бојим се да ће доћи поново, али ја не идем нигде. Ја сам овде сама и стара, али нека дођу, светињу неко мора да брани” изјавила је Параскева.

 

“Ништа није остало, ово је страшно! Цео свет се дигао на ноге због једне карикатуре Мухамеда, а нама све манастире и цркве уништише, али нико не реагује” додала је она.

На питање да ли се зна ко је то могао да уради, Параскева је одговорила да се све зна, али да нико неће да се заинтерусује за овај случај.

 

“Албанци са Косова су организовано дошли са намером да униште српске светиње на овим просторима! Ово није први пут да се овако нешто дешава. Прошле године на Велики петак су и мене напали, да нисам имала штап ко зна да ли бих успела да се одбраним” изјавила је Параскева видно потресена.

Манастир “Богородичино успење” је под окриљем Владике Пахомија, за кога Параскева тврди да су приче о силовањима дечака потпуно измишљене, такође од стране Албанаца. “Они су покренули све те приче, и не само то, већ су и плаћали људима да се лажи шире. Поједини су добијали и по 35.000 тадашњих марака како би се створила лоша слика о њему” додала је мати.

Манастир се налази у селу Мртвица, 14 километара од Владичиног Хана. Потиче из 4. века и представља најстарију светињу Врањског округа.

 

(Пресс)

 

Сада сви који су бацали камење на владику Пахомија под утицајем својевременог сензационалистичког извештавања новинара, да се мало замисле над речима ове монахиње.

 

А о овом догађају, шта рећи... Да се више српске деце рађало, не би се сада ово дешавало...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А после тога бисмо могли и Скадар, Црну Гору, Босну, Македонију, и пола Грчке да вратимо. Ја сам за то, не знам за остале?

i šta bi ti sad da ti ja odgovorim? 

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...