Jump to content

Неколико чињеница за све који гледају серију "Сулејман Величанствени"

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ja cekan da nemci naprave serijal o osvajanjima u drugom svetskom ratu ... tu seriju bih odgledao a o ovom  Sulji u drustvu jok vala, mene privlaci evropska kultura a ne bliskoistocna ... ;)

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 99
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Нисам ни слутио да ће овај мој статус направити овакво интересовање. :))))

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се више бринем што је Рустем-ага приказан као Хрват а на Википедији сам прочитао да је био Србин из околине Сарајева.  gringrin

Ево шта пише:

 

Od Ibrahim-pašinog dolaska na mesto velikog vezira (1523), car je pored njega držao još dvojicu vezira. U jesen 1539. na Porti se ponovo pojavio četvrti vezir. Bio je to Rustem-paša Opuković koji je po narodnosti bio Srbin iz sela Butmira kraj Sarajeva. Najpre je bio carski konjušar, a zatim je zadobio naklonost dvorskih krugova. Jedno vreme je bio namesnik u Dijarbekiru, da bi se u prestonicu vratio kao četvrti vezir. Istovremeno kad i vezir, paša je postao i carski zet, jer mu je sultan dao za ženu svoju jedinu ćerku, mezimicu Mihrimah (Sunčani mesec).

 

http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:376637-Konjusaru-careva-kci

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tребају хрвати да сниме , ''сагу'' о Анту Павелићу, као трагичној жртви Еуропејског лидера - од стране комунистчког режима - србијанског подријетла, не.. И да та серија наравно буде у духу сапуница... а насловгне улоге да играју срБски глумци... А и  Шербеџија и слични да добију одговарајуће улоге..

било би ''интересантно''....

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Zato što se od Nemanjića proslavio samo car Dušan, a ni on nije osvojio ceo Balkan.

 

Уопште нисам ни имао на уму освајање већ културу... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уопште нисам ни имао на уму освајање већ културу... 

 

Неколико чињеница за све који гледају серију "Сулејман Величанствени"

Овако си о Иване поставио тему. Какве су то чињенице? Није прецизирано ни да ли је лоше да се гледа, ни да ли треба или не 

да се гледа. По мени треба извући поуку како они серијом постижу ЕПП-ефекте. Да ли су ефекти оправдани или не?

Да ли су неистинити или не? Зашто је серија лоша, ако јесте, по нас? Шта ми губимо ако је гледамо?

Много питања се може поставити из оваквог наслова. 

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наслов ко наслов и није много битан...  Гледајте на ово као на податке које нисте знали (извињавам се онима који све знају) о највећој православној цркви или како већ... од 26 информација о томе ми се ухватили серије ко пијан плота (ограда, ко не зна шта је плот) ;)

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И тако, Сулејман је одлична серија gringrin

Па јесте...

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nama srbima ništa dobro nije došlo od muslimanskog sveta pa neće ni serija Sujlejman veličanstveni, ljudi bre rusi imaj dosta filmova sa motivima pravoslavlja to treba gledati!  ladan

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nama srbima ništa dobro nije došlo od muslimanskog sveta pa neće ni serija Sujlejman veličanstveni, ljudi bre rusi imaj dosta filmova sa motivima pravoslavlja to treba gledati!  ladan

Све може да се гледа и ко шта жели и воли да гледа. Само не разумем шта је набрајач оних ''чињеница'' хтео да каже.

У ствари... Како може да се ова тема исцрпи а да се не спамује? Не разумем да ли је то некакав аргумент да не гледамо

ту серију или је та серија директно крива за Аја Софију и набројене зулуме према истој?

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svako ko ima i gram casti i obzira prema precima nece ni da pomisli da gleda ovu "seriju"...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svako ko ima i gram casti i obzira prema precima nece ni da pomisli da gleda ovu "seriju"...

Ако си ово написао да брже дођеш до 7777. поруке, онда добро.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Турска је са овим серијама направила огроман посао, привукла је пажњу на себе. Зашто ми не бисмо направили серију о нашим Немањићима?

Cini mi se da je to pitanje motivacije...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Muhte%C5%9Fem_Y%C3%BCzy%C4%B1l

 

Drugim recima: zasto mi ne bismo sakupili nekoliko stotina hiljada (mnogo verovatnije - nekoliko miliona) evra za produkciju serije o nasim Nemanjicima koja ce se da se emituje u vise od dvadeset zemalja?

Trecim recima: zasto tim od nekoliko stotina kvalitetnih, sposobnih i iskusnih ljudi ne bi ziveo od sopstvene ustedjevine mesecima radeci za dzabe?

ili

Da li bi se neko bunio da vidi nekoliko epizoda sa entuzijastima u trenerkama kako glume Nemanjice sa bradama od cik-cak vate u jednom istom enterijeru, pod nepodesenim osvetljenjem i sa kamerom koja ima poprilicno visok nivo suma i jeftinu optiku?

 

Uostalom, moze da se napravi kickstart projekat, pa da se zainteresovani celog sveta ukljuce.

http://voices.yahoo.com/how-much-television-shows-cost-produce-1657901.html

Turska: 74,724,269 stanovnika

Srbija:     7,186,862 stanivnika

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако си ово написао да брже дођеш до 7777. поруке, онда добро.

 

Nisam, potpuno sam ozbiljan u tome...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam, potpuno sam ozbiljan u tome...

Братићу, стварно те поштујем и мислим да си приметио да нисам за да се серија гледа са аспекта који си поменуо.

Мислим да треба да се гледа са становишта дешифровања историје. Лично, гледам серију као један историјски

приказ из очију модерних Турака. Гледајући сам пронашао мноштво фалсификата и увек то поменем пријатељима

који гледају серију. Они би серију свеједно гледали тако да је боље да будем упућен у садржај исте како  бих могао да

им укажем на манипулацију и ЕПП које Турци њоме желе да постигну.

 

Како су наши ''компетентни'' реаговали на серију? Осим што су објавили један фељтон у Новостима, ништа друго

није предузето. Наши историчари ћуте можда не својом кривицом. Можда ни једна ТВ у Србији не жели да такву

врсту деманта уврсти у свој програм. Зато ја кажем да ми џаба плаћамо претплату (ко плаћа).

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...