Jump to content

Неколико чињеница за све који гледају серију "Сулејман Величанствени"

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

15) Многобројне монахиње бациле су се са галерија, да би избегле силовање турских војника.

 

Хммм... Ово ми никада није било јасно, како су смеле монахиње да се убију? Убиле су се да не би биле силоване. Јел то значи да је боље убити се него доживети силовање? Јел то значи да је у одређеном случају самоубиство оправдано?

 

Знам да није ово тема ни близу, али волела бих да ме неко упути на неки текст који то објашњава, ако постоји.

Хвала. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 99
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ако нису битне, због чега их треба наводити у овом контексту?
 

 

Не видим разлог зашто их не треба наводити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто ми не бисмо направили серију о нашим Немањићима?

 

Тако је!

Шта нас занима Суља "величанствени"?

Злотвор и свом народу а не Српском.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Пајко,

Па сумњам да ћеш из те серије ишта сазнати у вези Турака и њиховог виђења тадашњег Османлијског царства...и они сами негодују против те серије!Требао би знати да је то вјероватно комерцијална серија,па према томе вјероватно не држи до истине и одређених чињеница,него само да буде што занимљивија,како би се прогурала даље у свијету,а посебно на Балкану.Кажем вјероватно пошто је нисам гледао и немам жељу да је гледам!

Погледао сам једну, две епизоде ''Будва на пјену од мора''. Е то је по мени пренемагање до бола, лоша глума,

ЕПП-сценарио. А тек неке хрватске серије - жасу. Што се историје тиче, мало сам се интересовао и могу да ти

кажем да нису много далеко од других извора. И ова је серија ЕПП, по мом мишљењу да би се мало променило

лоше мишљење о Турцима и умањио њихов рушилачко-освајачки карактер бивствовања на овим просторима.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто ми не бисмо направили серију о нашим Немањићима?

 

 

Идеја је добра, али би ту неко узео грдне паре, а Секула би глуматао Цара Душана, а Босиљчић Светог Саву... ;)

 

Плашим се да би од тако озбиљне приче направили неку спрдњу и срамоту...  Као и увек...

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не видим разлог зашто их не треба наводити.

Не видим разлог зашто треба. Исто као кад би рекао, сви који гледају холивудске филомве (нарочито оне у којима фигурише амерички предсједник) треба да знају чињенице да је америчка администрација помагала Хрватску у Олуји којом су протјерани Срби из Крајине и многи изгубили животе, били главни актери и заговорници бомбардовања Србије 1999 , и помогли отцјепљењу Косова....и шта с тим?

Не видим други разлог да се упути овако нешто, осим ако ћеш поручити, немој гледати холивудске филове, или турске серије због тих и тих чињеница.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Хммм... Ово ми никада није било јасно, како су смеле монахиње да се убију? Убиле су се да не би биле силоване. Јел то значи да је боље убити се него доживети силовање? Јел то значи да је у одређеном случају самоубиство оправдано?

 

Није ово класично самоубиство. О томе је говорио и Владика Давид у овим снимцима:

 

 

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Идеја је добра, али би ту неко узео грдне паре, а Секула би глуматао Цара Душана, а Босиљчић Светог Саву... ;)

 

Плашим се да би од тако озбиљне приче направили неку спрдњу и срамоту...  Као и увек...

Као што је направљено серијом о ћопавом Вуку којој је једини значај тај што је направљена добра глумачка екипа.

Што се историјске истине и правде тиче, то је негде тамо...

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је ово погрешно, а можда и ја нисам у праву.

До заузећа Константинопоља од стране латина 1204 год. користио се Устав Велике цркве или познат као певани поредак. Данас се тако не служи.

5) За ову цркву је био написан и посебан обред-византијски. Како се данас служи у православним црквама, некад се служило у овој цркви.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne gledam TV odavno jer sam u internatu, a ovo što se tiče sulejmana i ostalih turskih serija- treba taj muslimanski uticaj što pre zaustaviti

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne gledam TV odavno jer sam u internatu, a ovo što se tiče sulejmana i ostalih turskih serija- treba taj muslimanski uticaj što pre zaustaviti

То би било најбоље, што рече о Иван, данаправимо серију о њиховим просветитељским активностима

за време нашег ропства под њима.

  • Волим 1

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Смешно је шта све код нас пролази, а жалосно је што народу уопште не долази до малог мозга. То је исто као када би у Израелу била популарна серија о нацистима који су приказани као романтичари. Ја гарантујем да ће се у току следеће године код нас приказати филм http://www.imdb.com/title/tt1783232/ који је у Либану забрањен јер вређа осећања Хришћана.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма све у свему боље шта паметно радити,него вријеме проводити уз ове серије,па биле оне турске,шпанске или шта ти ја знам чије већ... 301 Више се посветити нашим серијама и помоћи нашим људима,барем гледаношћу да се потруде да праве све боље и квалитетније наше серије,па ћемо ако Бог да да дочекамо и серију о Немањићима која ће што достојније их представити! pravopop :laugh:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма све у свему боље шта паметно радити,него вријеме проводити уз ове серије,па биле оне турске,шпанске или шта ти ја знам чије већ... 301 Више се посветити нашим серијама и помоћи нашим људима,барем гледаношћу да се потруде да праве све боље и квалитетније наше серије,па ћемо ако Бог да да дочекамо и серију о Немањићима која ће што достојније их представити! pravopop :laugh:

Ја се више бринем што је Рустем-ага приказан као Хрват а на Википедији сам прочитао да је био Србин из околине Сарајева.  gringrin

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...