Jump to content

Koga lično poznajete od forumaša (utisci), a koga biste da upoznate?

Оцени ову тему


sasluzitelj

Препоручена порука

пре 7 часа, Juanito рече

Не бих рекао ”не прихватају”, једноставно их не интересују приватно. Живе у свом супер огрганизованом свету. Не занима их проширивање малог круга пријатеља. Посао строго одвајају од приватног живота (нису ван радног времена пријатељи ни са другим Холанђанима са којима раде заједно).

 

Познајем само једног, који има исто мишљење о својим сународницима - а ја живио у заблуди да само Срби за Србе(не мислим на ону организацију) тако нешто мисле, који не може очима да их види до те мјере да смо морали ми да их бранимо од њега. Тај "наш" Холанђанин, изашла је чак и репортажа о њему у Новостима, је само Божијим промислом стигао до нас. Био је у Мостару, прије тога путовао по Европи и хтио да се врати, али је ипак ријешио да пође на "Лејк фест". Ту се упознао са мојим другарима... Не знам какви су Холанђани, ал`овај као да је родом из наших крајева. Тад смо се знали укупно неких пар сати и човјек ладно понуди свој комби-кампер јер није било шансе да се снађемо за превоз(до Одесе). Као да се знамо од рођења. Углавном, дошло је до тога да је он, атеиста, остао три мјесеца у манастиру Драганац, да је од неког полу-вегетеријанца(једе месо, ал` баш ријетко) јео све оне специјалитете које нуде чачанске кафане и, вас двојица имате нешто заједничко, сад је тренутно код дјевојке у Мексику. А све то својевољно, јер нити смо ми хтјели, нити би он дозволио да га убјеђујемо у нешто. Добро, ово око хране јесмо мало, је ли. :-). Хтио човјек да једе салату и то као главно јело. А ђе, јадо мој, у сред Чачка да једеш салату?! За дивно чудо(или не) свидјеле су му се наше дјевојке, ал` не сад нешто претјерано, ал` је са Украјинкама био више него одушевљен. Причао нам је како је чуо другу страну(од Хрвата из Мостара), како ће да чује и нашу, па да сам закључи. Мада, ми ту тему скоро и да нисмо начињали, ал` јесмо о вјери. Иначе, баш је грозота какво мишљење имају о нама, тј. шта су им сервирали. Кад смо се вратили у Подгорицу, после 4 дана вожње, тј. не знам како бих то назвао, одлучио је да пође за Албанију. Покушали смо да га одговоримо од тога, али није жив хтио да чује. После два, три дана нам се јавио са Косова и Метохије... Како је тамо стигао и због чега, Бог Свети зна. Тамо је остао три мјесеца. Долазио је још неколико пута у Србију/Црну Гору. Наравно, дошао на Дерби... Не знам како да вам пренесем његово одушевљење. Јави се с времена на вријеме. Мислим да неће скорије из Мексика...

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Juanito рече

Да ниси којим случајем из Холандије? Они сви такви. :smeh1:

Znas me.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

На вечерашњем предавању, мој супруг je  управо упознао @JESSY  ...пре пола сата, а мени је дао на моб да се чујемо...онако изненада на препад...мало се збуних .:)

Ако је по гласу судити о личности, наша Џеси је дивна особа...:) а уосталом то сви знамо... 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.12.2016. at 22:18, Danijela рече

Imam odabrano drustvo u koje se tesko prima ;)

Moj covek. :)

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Рапсоди рече

На вечерашњем предавању, мој супруг je  управо упознао @JESSY  ...пре пола сата, а мени је дао на моб да се чујемо...онако изненада на препад...мало се збуних .:)

Ако је по гласу судити о личности, наша Џеси је дивна особа...:) а уосталом то сви знамо... 

Pa pozdravi Jessy :D!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On ‎17‎-‎12‎-‎2016 at 23:59, Juanito рече

Не бих рекао ”не прихватају”, једноставно их не интересују приватно. Живе у свом супер огрганизованом свету. Не занима их проширивање малог круга пријатеља. Посао строго одвајају од приватног живота (нису ван радног времена пријатељи ни са другим Холанђанима са којима раде заједно).

Kod mene je situacija obratna, ne bih rekla da "ne prihvatam" strance, jednostavno me ne interesuju privatno, jer je vecine ponasanje da mogu da izgubim mir i iscrpi energiju. :ani_biggrin: Odvraca paznju i iscrpljujuce je sa strancima, pogotovo juznjackim i azijskim mentalitetom, jer vas primora da gubite vreme i energiju na drzanje emocija pod kontrolom, umesto da se fokusirate na rad. Sa domacima je zdrav ritam inspiracija za nas koji zelimo kvalitet vremena. :) 

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Тања1 рече

Kod mene je situacija obratna, ne bih rekla da "ne prihvatam" strance, jednostavno me ne interesuju privatno, jer je vecine ponasanje da mogu da izgubim mir i iscrpi energiju. :ani_biggrin: Odvraca paznju i iscrpljujuce je sa strancima, pogotovo juznjackim i azijskim mentalitetom, jer vas primora da gubite vreme i energiju na drzanje emocija pod kontrolom, umesto da se fokusirate na rad. Sa domacima je zdrav ritam inspiracija za nas koji zelimo kvalitet vremena. :)

Па ето, сви смо различити. Мени је тај начин живота раван робији. Ја сам јужњак. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Natasa. рече

Kako se zoveš? :D

My name is Jasna...:naklon:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Sinoc smo se sastali: @Danijela@Paradoksologija@-Владимир-

Inicijalno smo se nasli u Rakia Baru no ispostavilo se da je to previse skuceno mjesto cak i za nas cetvero jer nije bilo drugog mjesta. Em sto je skuceno em sto je mracno pa sam tako nehotice polio Danijelu vodom hvatajuci se za casu. :D Ali dok smo cekali Paradoksu i u medjuvremenu je dosao i Vlado, Danijela i ja smo popili rakijicu. Nije samo sto je fenserica vec sto imaju stvarno dobro pice, ostalo mi je u sjecanju jer @Juanito je osabrao to mjesto kao stali znalac. Na preporuku konobara popili smo neku sljivu staru 10 godina, i cini mi se da sam jos osjetio aromu dok sam se jutros budio. Mislim nema sta odvaljuje mjesto, jednom kad se zadesim u BG i budem imao vremena, pasce jedno isprobavanje ostale ponude pa makar se i u uroljao :))

Poslije smo se preseleili u citiy pub na toplicinom vencu. Poceli smo s pivkanom i tako razvezli pricu. Nazalost muzika je bila glasna, tako da smo se jedva culi osim Danijele :)). Vlada nas je morao napustiti ranije da stigne na bus i ostalo je nas troje jos jedno sat. Meni je drustvo stvarno prijalo, paradoksa nas je stukle sve 12:smeha: jer je odnos popijenog piva bio tri po-litre s njene strane, dve sa moje, i dve sa Danijeline i Vlada je ostao na jednoj jer je otisao ranije. Eto sta radi emancipacija od zena. :)) Dogovorili smo da dovedem hanumu i djecu pa cemo onda i sa paradoksnim i danijelinim malisanima od sestre imati tako neko okupljanje, no kada bi ostali mogli doci to bi svakako bilo vrhunski. Zao mi je sto nije moglo vise Beogradjana doci, ali ni ja nisam mogao ranije da najavim jer i mene je ovaj posao uhvatio iznenada. Stvarno sam uzivao i nadam se opet nekom sirem saborovanju u buducnosti. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Justin Waters рече

Sinoc smo se sastali: @Danijela@Paradoksologija@-Владимир-

Inicijalno smo se nasli u Rakia Baru no ispostavilo se da je to previse skuceno mjesto cak i za nas cetvero jer nije bilo drugog mjesta. Em sto je skuceno em sto je mracno pa sam tako nehotice polio Danijelu vodom hvatajuci se za casu. :D Ali dok smo cekali Paradoksu i u medjuvremenu je dosao i Vlado, Danijela i ja smo popili rakijicu. Nije samo sto je fenserica vec sto imaju stvarno dobro pice, ostalo mi je u sjecanju jer @Juanito je osabrao to mjesto kao stali znalac. Na preporuku konobara popili smo neku sljivu staru 10 godina, i cini mi se da sam jos osjetio aromu dok sam se jutros budio. Mislim nema sta odvaljuje mjesto, jednom kad se zadesim u BG i budem imao vremena, pasce jedno isprobavanje ostale ponude pa makar se i u uroljao :))

Poslije smo se preseleili u citiy pub na toplicinom vencu. Poceli smo s pivkanom i tako razvezli pricu. Nazalost muzika je bila glasna, tako da smo se jedva culi osim Danijele :)). Vlada nas je morao napustiti ranije da stigne na bus i ostalo je nas troje jos jedno sat. Meni je drustvo stvarno prijalo, paradoksa nas je stukle sve 12:smeha: jer je odnos popijenog piva bio tri po-litre s njene strane, dve sa moje, i dve sa Danijeline i Vlada je ostao na jednoj jer je otisao ranije. Eto sta radi emancipacija od zena. :)) Dogovorili smo da dovedem hanumu i djecu pa cemo onda i sa paradoksnim i danijelinim malisanima od sestre imati tako neko okupljanje, no kada bi ostali mogli doci to bi svakako bilo vrhunski. Zao mi je sto nije moglo vise Beogradjana doci, ali ni ja nisam mogao ranije da najavim jer i mene je ovaj posao uhvatio iznenada. Stvarno sam uzivao i nadam se opet nekom sirem saborovanju u buducnosti. 

Ђе је тај бар са добром шљивом?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Rašo рече

Ђе је тај бар са добром шљивом?

44.8178037,20.4602151

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

Što bi rekao Bajaga: ovo je priča o Juanu, momku koji je imao stila :)

Elem, imao sam čast i zadovoljstvo da se nedavno sretnem licem u lice sa našim moderatorom @Juanitom.
Upisah i četvrti nik na spisak forumaša koje sam upoznao. Šta reći o čovjeku, baš dobar momak, dobar moram boldovati i podvući da znate da se ne radi o pukoj frazi.
Čovjeku ne bi mrsko doći iz Utrehta da se sretne sa mnom. Nekako mi je na slikama koje je kačio ovdje uvijek izgledao ozbiljan, čak ima tu neku facu žestokog momka, pa mi nakako ne ide uz karakter drugarčine i dobričine kaoju sam sreo :)

Kako je to izgledalo, pogledajte ovdje.
Ako malo bolje pogledate sliku na linku iznad, vidjećete da čovjek (zaista) ima oreol iznad glave i da ga nisam bez veze nahvalio ;)

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...