Jump to content

Посланица о правом пријатељству


Препоручена порука

(Прави) пријатељ је лик који тебе капира и ти њега... ;)

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пријатељ је пре свега једна дивна реч, једна дивна особа коју искрено волиш, која је увек поред тебе , и у срећи и кад си тужан, и у добру и у злу...са којом можеш све да поделиш и којој ти исто можеш да узвратиш, и она воли тебе...али то не може бити мајка, сестра или неки рођак...то је неки други однос, то није то...то је друга врста љубави...правих пријатеља нема много...то је углавном можда једна особа слична теби, са сличним убеђењима, ставовима, веровањима...особа поред које можеш да се развијаш као личност, која подстиче твој развој и обрнуто...која отклања недоумице, са којом заједно духовно напредујеш...са којом се и расправљаш, на коју се понекад мало и наљутиш, али којој са великом радошћу прашташ...са којом си срећан кад одеш на кафу и осећаш спокојство и када не причате...коју можеш да назовеш у свако доба дана и ноћи, са којом си у мислима и када није близу тебе...која зна како да те обрадује, да те утеши, охрабри , ојача...и могла бих да напишем још доста речи...али и ове су довољне да опишу особу која је захваљујући драгом 0110_hahaha моја пријатељица а одскора и кума  .mislise. joooj и коју неизмерно волим... smej.gif smej.gif ekstra

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Апропо приче  да је добар пријатељ готово сигурно и кум...

Колико знам постојао је обичај у нашем народу да  кум уопште није неко ко је најбољи пријатељ,већ неко кога једва и знаш, и готово и да се невиђају...

Основни разлог томе,што је кумство заиста било нешто свето,и тиме се избегавала била каква могућност расправа, свађа несугласица и слично...

Знам и лично за такве примере, лика који је из ваљевског краја...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

     У  данашње  време   мислим да  ми  је  пријатељ  онај  ко  ми  није  непријатељ. 0110_hahaha


klapklap

.....или онај који ми не мисли лоше  0110_hahaha

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta je prijatelj????

retko se moze naci covek, koga mozes nareci svoj prijatelj.

recimo da to je covek ko ce ti pomoci u bilo koju priliku, ali bas kad te crne dane dodzu, retko koga ima.

ja bih bolje rekla da svako od nas prvo treba da je covek, a tek onda nesto vise.

i ovde mislim na situacije gde bez razloga radis sitnice koje su dobre:

Na pr., ustati u gradskom prevozu kad vidis starijeg ili bolnog coveka;

pomoci finansiski( koliko god mogao ) ako neko je bolan i trebaju mu pare;

truditi se podici zdravo pokolenie, koje ce znati sta je to dobro , a sta lose.

i tek tada mozemo pricati o prijatelstvom, pa prijatelj bi bio onaj ko bi te saslusao , i cutao, a ne odmah raspricao stvari u okolinu;

prijatelj bi bio i onaj ko ne bi ti dao pare kad vidi da sve sto imas frlis bezveze, ne ceneci svoj dinar.(kako bi cenio tugi?)

prijatelj bi bio i onaj ko vidi da tvoje dete ili bilo ko drugi clan tvoje familije je u neprilici, i rece pa ponudi i svoju pomoc.

ima jos mnogo toga, ali za zal sve manje prijatelstva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много ми се допада та мисао да је пријатељ исповједник. У разговору , као и у односу са пријатељем долазимо до закључака о нама самима. Како о нашим гријесима, којих онда треба да се ослободимо, а пријатељ ће нам указати на њих, тако и о врлинама које ћемо његовати ,а пријатељ ће нам на њих указати. Пријатељи критикују, а и хвале!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пријатељ је онај који ти прича истину у лице, са свесном жртвом да ти неће остати пријатељ после тога, али те не одбацује ни ако га ти одбациш.

а без неговања односа нема поноса пријатељства.

сви они који не могу да поднесу истину у лице, нису способни да имају или гаје пријатељства.

пријатељство је основни одраз односа и са Богом - уколико немате пријатеља међу људима, тешко да имате икакав однос са Богом. изузеци проверавају правило, али причам о стандарду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 months later...

Kako da ne! naravno da mogu!

IDynablaster će se u tom slučaju s tim složiti u tom slučaju!

On inače tvrdi da ne mogu nikako!

ccvige

Eunuchs In The Harem

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja mislim da mogu :)

Pa sad...zamisli muskarca sa kojim vodis duboko intimne razgovore i uvek je tu za tebe...samo prijatelj...yeah right :D :D :D.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...