Jump to content

У Србији медицинари убице ?!


Баба

Препоручена порука

Neću da budem bezobrazan pa da ti kažem - zini da ti kažem.

Ali znam ja jako dobro šta je bilo uopšte.

Tj. tačno znam.

Niti sam podneo tužbu sudu , niti mislim podnosti pa mi se može da pišem opušteno bez navođenja podataka.

Ko oće da veruje nek veruje na reč , ko neće nemora. Ali jedan deo forumaša me poznaje lično i zna da je ovo tako kako napisah.

Tako ti je to u Srbiji nemoš ti doktoru kad ti oćeš nego kad te puste ima da čekaš i dva tri četri tjedna i nekoliko sedmica i nedelja.

Dakle čekala je da joj istekne terapija . Pa ni to nije dočekala. S tim što sam ja ovde naveo samo dva pojavljivanja kod doktora , no bilo ih je više ali me je mrzelo da pišem. No sad mi je jasno da ti ustvari misliš da mi ovde lažemo kako bismo nabedili medicinare da su krivi.

Tek sad nemam volju da ti objašnjavam.

Šta znači tablete? Pa lepo sam napisao "od živaca" .

Ajd uzdravlje.

Ne znam počemu zaključuješ da ja mislim da vi lažete ovdje. Postavljam pitanja jer me zanimaju neke stvari kad si već napisao svoj slučaj, a ti možeš i nemoraš da odgovoriš. Samo to nema potrebe za ovakvim nastupom.

Eto, jase ispričavam što sam te upće išta pitala. ;)

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hehe medicinari... sHa_sarcasticlol

Mene doktorka opšte prakse na molbu da mi da uput za test opterećenja glukozom pitala "a šta je to?"

Оно и звучи некако... посластичарски...

А замисли да се пожалиш на температуру и афте у грлу, а специјалиста опште праксе (додуше дипломирала у Сарајеву, није Косовска Митровица) каже "Па то је тифус. Баш необично"... (2001, не с почетка 20. века)

Срамота ме да пишем.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно и звучи некако... посластичарски...

А замисли да се пожалиш на температуру и афте у грлу, а специјалиста опште праксе (додуше дипломирала у Сарајеву, није Косовска Митровица) каже "Па то је тифус. Баш необично"... (2001, не с почетка 20. века)

Срамота ме да пишем.

I mene je sramota da pišem o ovome,ali zaista tako je bilo.

A na ovo što se tebi desilo zaista nemam komentar.

Neki nazovi doktori medicine su zaista sramota za svoju profesiju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог да `прости и да покој овој младој души.

А за нас, што смо још увек у овој долини кад кренемо код Др. и Мр. важи онај универзални рецепт ...заиста .molitva.,ал заиста

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam počemu zaključuješ da ja mislim da vi lažete ovdje. Postavljam pitanja jer me zanimaju neke stvari kad si već napisao svoj slučaj, a ti možeš i nemoraš da odgovoriš. Samo to nema potrebe za ovakvim nastupom.

Eto, jase ispričavam što sam te upće išta pitala. ;)

Ma to nije moj slučaj, moj slučaj je još gori...ali to sam na ovome forumu već meleon puta pisao pa neću da se ponavljam.

I nemoj molim te da mi se ispričavaš, tako počnu da mi se ispričavaju pa onda priči nikad kraja.

Ne znam kako je kod vas u kroejša po ovijem pitanjima, ali kod nas su medecinari skoro pa ko kasapi i mafija u jednom. Znači korupcija i mito su nezaobilazni deo profesije ove. Zašto je to tako , ne bih znao reći, da l je narodni mentalitet ili su medecinari zaista nedodirljivi stvarno ne znam.

No nema dana da ne prođe a da ne čujem neku priču o mitu i korupciji u medecini ili o slučajevima nemarnosti. Najveći broj tzv. zanemarivanja pacijenata dolazi otuda što pacijent nije ukapirao "sistem" , a sistem je " da se mi lepo dogovorimo " i onda tek počinje lečenje. Dogovor zlata vredi , kaže narod , ali ovde se ne meri u zlatu nego u jervima.

Možda se mi malo ono ne kontamo , jer ja pričam nešto žargonski, nešto zeze radi , a tek nešto ozbiljno i to kad mi se emocije pokrenu.

Ali u suštini toj ti je to.

Mlogo propituješ , pa ko reko il nam neveruješ svima đuture ili misliš da smo malo priglupi da razumemo da uvek imaju dva kraja jedne batine , ali ova iskustva može da potvrdi 70% forumaša.

To što ja pišem kao čovek paor ne znači da nemam blage veze sa medecinom. Lepo rekoh imam prijatelje medecinare. A opet i ako nemam pojma o medecini , znam hebi ga šta je normalno ponašanje , znam šta je nametanje osećaja krivice, znam šta je iznuda mita itd. i znam brate koliko sam colao po bolnicama raznim za razne ljude...

Da ne detaljišem previše.

Dakle kao što ti gledaš nas i mi gledamo tebe, mislim gledanje je obostrano, znaš bolan .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije stvar da li vam vjerujem ili ne, niti mislim da ste priglupi, već me kao liječnika zanimaju neke stvari ;)

Nije stvar samo Hrvatske, toga ima po svuda. Ali ovo što vi pišite meni je ovdje nepojmljivo.

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije stvar da li vam vjerujem ili ne, niti mislim da ste priglupi, već me kao liječnika zanimaju neke stvari ;)

Nije stvar samo Hrvatske, toga ima po svuda. Ali ovo što vi pišite meni je ovdje nepojmljivo.

Da li ti je pojmljivo da nedonoščad obole od retinopatije u inkubatorima jer se prilikom fototerapije ne stavlja zaštita u nekim bolnicama?

U drugim je to pak obavezno.Neozbiljnost,neprofesionalnost,nemarnost ili šta?Da čujem stručno mišljenje. .smesko.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li ti je pojmljivo da nedonoščad obole od retinopatije u inkubatorima jer se prilikom fototerapije ne stavlja zaštita u nekim bolnicama?

U drugim je to pak obavezno.Neozbiljnost,neprofesionalnost,nemarnost ili šta?Da čujem stručno mišljenje. .smesko.

Ne mogu ulaziti u slučaj o kojem tako malo znam.

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

. Vec sam bila curka za tovljenje i zec za ispitivanje raznh lekova . I sta da pricamo!

А, па студије су већ годинама најуносније профитирање.

Нису то лекови, плацебо је у 50 одсто "терапија", што се других 50 одсто тиче не знају ни доктори тзв. истраживачи о чему је реч (јер су они истраживачи и немају информације о садржају "лека", за разлику од спонзора "са Запада" који већ 10 година тако ревносно брину о ретким болестима у Србаља).

Тек то што смрди.

Пук'о је онај ко нема избора.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ovo što vi pišite meni je ovdje nepojmljivo.

Може бити, сестро, да си скоро дошла на ове просторе па једноставно није било времена да стекнеш увид у ситуацију.

Жива је истана, и још је горе.

Да ли ти је појмљиво да трудници,после санираног хематома и дијагнозе-високоризична трудноћа,после два месеца лекар укине боловање са обрезложењем " са вама све у реду,зашто сте ви још увек на боловању!!" а она још у повратку са прегледа прокрвари,буде хитно транспортована на Клинику у Народног Фронта (280 км),и изгуби бебу!!! на крају 6. месеца !!!!

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je strasno,ali mi je i čudno sve.

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da je strašno kako se ponekad poneki lekari ophode prema pacijentima... za to nema opravdanja.

A što se tiče grešaka... ko od nas nije nikad pogrešio u svom poslu? Lekari od svih profesija verovatno i najmanje greše... jedino što njihove greške mnogo bole...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...