Jump to content

У Србији медицинари убице ?!


Баба

Препоручена порука

E, pa ovo se stalno desava nazalost. Po nekom nepisanom pravilu lekari su uvek u pravu.U mom slucaju pravdali su se karlicnim orodjaje, sto je nemoguce buduci da su babice pitale majku za boju kose! Samo se pitam na kom drumu su zaboravili Hipokratovu zakletvu.

Možeš li ovo malo pojasniti , molim te.

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uzas! Medicina,prosveta,pravosudje,svi oni na drzavnim jaslama,o trosku naroda, a za narod se ne interesuju! Ko ih sisa,kada su ovce!

a mi!? budale! cuti ovom,cuti onom...

zivoti nestaju...

"Svaki problem možemo gledati kao skrivenu priliku, blagoslov, čak iako to i ne izgleda tako. To je znak da nešto veće i bolje dolazi."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

Sta da pojasnim? Majki je sa mnom bio prvi porodjaj.Babica,koja i danas radi, prilikom pregleda ugusi me plodovom vodom.Majka nije imala napon. Trazila je injekciju .Nisu dali vec su vikali hajde viimo crnu kosicu. Kad su shvatili da su me ugusili istrgli me i ozivljavali 20 minuta.Imam blagi oblik cerebralne paralize. Doktor je tvrdio da je bilo karlicno. Kako moze?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oprosti ali kakvu je injekciju tražila?

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala na odgovoru

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам желео о овоме да пишем али због неверних тома изгледа ћу све на крају да избрбљам.

Други случај , моја жена, одлази код лекара опште праксе , има константно повишену температуру. Лекар исписује некакве антибиотике и витаминчиће... после пола месеца поново долази код лекара температура не спада. Овај пут лекар исписује неке јаче антибиотике и таблете штоно кажу бабе "од живаца" и вели лекар: " то је теби на нервној бази" ...

После месец дана завршава у Каменици ... лежи годину дана ... и још неколико пута после тога по три месеца, пола године и слично ... ја поседео... медицинари нас оглобили, сестри банане и кафа ( то је оно за добар дан како сте) иначе те неће ни погледати, докторима, бомбоњере, виски, чоколаде милка од 300 грама( срећом не праве их од килограм) и наравно Џеј од 50 јеври па навише...живци ми одоше, живот ми се окрену , финансије ... шта финансије, од тад до сад не долазим себи ... она озбиљно нарушеног здравља, хвала Богу и Светитељима стабилног стања сада- на чуђење медицинара који су је потом отпустили из болнице.

Медицини буквално немам разлога за шта да се захваљујем, сем можда за аспирин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно . Али ако за 6 дана нису у стању да утврде дијагнозу , него пацијенту "прете" психијатријском хоспитализацијом, како то другачије назвати него криминал ?

Ја ћутим , као и већина овога народа овде . Не кажем да можда не би умро и да му је максимално професионално пружена медицинска помоћ. Но ово оставља горак траг на души и презир према медицинарима за во вијеки. Имам пријатеље медицинаре, али ја се њиховог позива гнушавам једнако као и они мог црквеног.

Ајд уздравље!

Тачно, таман и да се упињеш да изровариш било какво оправдање не иде. Претешке су то ситуације и увек са истом тежином проживиш сећања на такве несреће. А довољна је таква агонија од сат времена да се и ти уједно разболиш од муке, безнађа и беса.

Ма није ни криминал, не знам како бих назвала ту фелу, а да звучи иоле уљудно.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja lično ne volim da optužujem ikog a da ne znam sve činjenice, ali moramo stvarno uzeti u obzir da

a) medicina ipak nije baš toliko egzaktna nauka

B) stanje u zdravstvu nam je takvo da je najbolje da ne budete bolesni

c) lična iskustva meni dragih ljudi sa diletantima-debilima, koja se samo čudnim slučajevima nisu završila fatalno... Mog brata su sa upalom slepog creva pred pucanjem slali kući jer je "pokvario stomak"?!! Ta količina samouverenosti je prilično opasna... Da ne pričam kako se ponašaju prema svakom ko ima više od 60 godina... Moja baka je imala ogroman podliv na licu, jer je pala na glavu, i da moja tetka nije insistirala i pretila da će ih sve tužiti nekomnekom :) ne bi joj ni glavu snimili. Žena je imala nekoliko moždanih udara, a oni su hteli da je vrate kući...

Jednostavno, lekari su umislili da su popili svu pamet ovoga sveta i drže se zajedno. Da sam na mestu ove majke, ne bih odustala dok ih ne bih smestila u zatvor... Ili u bolnicu, sa slomljenim ekstremitetima... Ovakvi slučajevi me baš razbesne, ljudska bahatost nema granica...

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dajte,bre zavrsavju tatina i mamina deca za doktore kupujuci diplome.Da lj je lokalni psihijatar nasao za shodno da mi objasni kako se organizam ponasa tokom nervnog sloma? Nije. Vec sam bila curka za tovljenje i zec za ispitivanje raznh lekova . I sta da pricamo!

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам желео о овоме да пишем али због неверних тома изгледа ћу све на крају да избрбљам.

Други случај , моја жена, одлази код лекара опште праксе , има константно повишену температуру. Лекар исписује некакве антибиотике и витаминчиће... после пола месеца поново долази код лекара температура не спада. Овај пут лекар исписује неке јаче антибиотике и таблете штоно кажу бабе "од живаца" и вели лекар: " то је теби на нервној бази" ...

После месец дана завршава у Каменици ... лежи годину дана ... и још неколико пута после тога по три месеца, пола године и слично ... ја поседео... медицинари нас оглобили, сестри банане и кафа ( то је оно за добар дан како сте) иначе те неће ни погледати, докторима, бомбоњере, виски, чоколаде милка од 300 грама( срећом не праве их од килограм) и наравно Џеј од 50 јеври па навише...живци ми одоше, живот ми се окрену , финансије ... шта финансије, од тад до сад не долазим себи ... она озбиљно нарушеног здравља, хвала Богу и Светитељима стабилног стања сада- на чуђење медицинара који су је потом отпустили из болнице.

Медицини буквално немам разлога за шта да се захваљујем, сем можда за аспирин.

Pitanje je kako to da tvoja supruga čeka dva tjedna i tek onda ponvo odazi liječniku?

Što znači tablete i koje su to?

I na kraju mi nije jasno što joj je bilo uopće.?

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje je kako to da tvoja supruga čeka dva tjedna i tek onda ponvo odazi liječniku?

Što znači tablete i koje su to?

I na kraju mi nije jasno što joj je bilo uopće.?

Neću da budem bezobrazan pa da ti kažem - zini da ti kažem.

Ali znam ja jako dobro šta je bilo uopšte.

Tj. tačno znam.

Niti sam podneo tužbu sudu , niti mislim podnosti pa mi se može da pišem opušteno bez navođenja podataka.

Ko oće da veruje nek veruje na reč , ko neće nemora. Ali jedan deo forumaša me poznaje lično i zna da je ovo tako kako napisah.

Tako ti je to u Srbiji nemoš ti doktoru kad ti oćeš nego kad te puste ima da čekaš i dva tri četri tjedna i nekoliko sedmica i nedelja.

Dakle čekala je da joj istekne terapija . Pa ni to nije dočekala. S tim što sam ja ovde naveo samo dva pojavljivanja kod doktora , no bilo ih je više ali me je mrzelo da pišem. No sad mi je jasno da ti ustvari misliš da mi ovde lažemo kako bismo nabedili medicinare da su krivi.

Tek sad nemam volju da ti objašnjavam.

Šta znači tablete? Pa lepo sam napisao "od živaca" .

Ajd uzdravlje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...