Jump to content

Zašto su Ateisti Srbije protiv Srpske pravoslavne crkve?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mislim da je ocigledno da je moje misljenje da je religija stetna

 

Предпостављао сам да је тако. Само сам хтео да будем сигуран. Да не испадне после: "коме ти пишеш кад ја нисам из те приче" :)

 

 

Пошто си антитеиста занима ме следеће. Да ли је по теби религија штетна сама по себи, или се то односи на Цркве и верске организације ? Да ли су само (првенствено) монотеистичке религје штетне ?

 

Мислиш ли да је Хришћанство штетно само по себи, или је штетно његово злоупотребљавање од стране појединих , или водећих, људи из Цркве ?

 

Видиш ли ишта добро у Хришћанству и религији уопште ? Сматраш ли да би религија могла бити и позитивна када би се решила неких "негативних" ствари ? Или је она зло како год да окренеш и у њој нема ничег позитивног ?

 

Сматраш ли, као твој пријатељ Пеђа, да су верници заражене јединке, који шире ту заразу на здраве јединке, а те здраве јединке су су САМО и ИСКЉУЧИВО атеисти. Делиш ли то његово мишљење ?

 

Мислиш ли да би овај свет решио све проблеме када би нестало религије ? И да би без религије био много бољи. Да је само религија узрок зла на планети ?

 

То ме занима. Кад имаш времена одговори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

osobe koje misle da je religija štetna su... sekularisti. 

E pa nećemo tako da se igramo :) . U naše doba kada je sekularizam postao veoma popularan

nećemo dozvoliti da mu se prišiva i ono što sekularizam nije. Mnogi sekularisti veruju u Boga i žive svoju veru,

ali su za odvojenost crkve od države, tako da nije pametno (i nije tačno) sekularisticki stav poistovećivati sa - religija je štetna!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I to je kraj definicije ... osobe koje misle da je religija štetna su anti - teisti ili sekularisti. 

 

 

Kao što već primetiše, sekularizam nema nikakve veze sa idejom da je religija štetna. Šta više, poznajem i neke sekulariste koji su vernici i koji smatraju da je mešanje crkve i države štetno po obe navedene institucije...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto su Ateisti Srbije protiv Srpske pravoslavne crkve?

Zasto je Srpska pravoslavna crkva protiv Ateista Srbije?

Zar nije nekako logicno ovo pitanje?

Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati. (Matej 7, 15)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije logično, jer koja je logika postavljati pitanje na koje svi znaju odgovor 

Ispravio si me, trebao sam napisati zar nije logican odgovor ovok pitanja.

Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati. (Matej 7, 15)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E pa nećemo tako da se igramo :) . U naše doba kada je sekularizam postao veoma popularan

nećemo dozvoliti da mu se prišiva i ono što sekularizam nije. Mnogi sekularisti veruju u Boga i žive svoju veru,

ali su za odvojenost crkve od države, tako da nije pametno (i nije tačno) sekularisticki stav poistovećivati sa - religija je štetna!

 

 

Kao što već primetiše, sekularizam nema nikakve veze sa idejom da je religija štetna. Šta više, poznajem i neke sekulariste koji su vernici i koji smatraju da je mešanje crkve i države štetno po obe navedene institucije...

 

 

Mislio sam više da su sekularisti protiv religije u državnim institucijama i da smatraju da je štetna u tom pogledu. Naravno da se slažem sa ovim ispravkama ... samo sam se nespretno izrazio. 

The only normal people you know are the ones you don’t know very well.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta više, poznajem i neke sekulariste koji su vernici i koji smatraju da je mešanje crkve i države štetno po obe navedene institucije...

 

Ево ме! :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто си антитеиста занима ме следеће. Да ли је по теби религија штетна сама по себи, или се то односи на Цркве и верске организације ? Да ли су само (првенствено) монотеистичке религје штетне ? Мислиш ли да је Хришћанство штетно само по себи, или је штетно његово злоупотребљавање од стране појединих , или водећих, људи из Цркве ? Видиш ли ишта добро у Хришћанству и религији уопште ? Сматраш ли да би религија могла бити и позитивна када би се решила неких "негативних" ствари ? Или је она зло како год да окренеш и у њој нема ничег позитивног ?

Religija je stetna sama po sebi, diskriminise po seksualnoj orijentaciji, polu, pripadnosti toj religiji, Biblija objasnjava kako da se ophodis prema robovima, kako prodati svoju cerku itd. Naravno da ima dobrih stvari u religiji, u smislu da neke religijske grupacije ljudi donira novac i cini dobra dela. Ali, navedi mi JEDNO dobro delo koje je NEMOGUCE ciniti bez religije. Nema ga. Tako da ima neke male pozitivne aspekte, ali najvise za pripadnike religijske grupe, da su socijalno povezani i potpomazu se i druze. Ali ima MNOGO vise negativnih.

 

Сматраш ли, као твој пријатељ Пеђа, да су верници заражене јединке, који шире ту заразу на здраве јединке, а те здраве јединке су су САМО и ИСКЉУЧИВО атеисти. Делиш ли то његово мишљење ? Мислиш ли да би овај свет решио све проблеме када би нестало религије ? И да би без религије био много бољи. Да је само религија узрок зла на планети ? То ме занима. Кад имаш времена одговори.

 

Mislim da je religija napravljena tako da apeluje na covekove instinktivne strahove smrti i bol zbog gubitka voljene osobe, i da se zato siri kao "virus" u smislu da ljudi postaju religiozni ali ne bih rekao da bi svet bio resen svih problema da nema religije. Bio bi resen jednog JAKO velikog problema, ali bi jos uvek postojalo milion drugih. 

Mislim da bi svet bio dosta bolji bez religije. Ljudi bi bili tolerantiji prema gay parovima, zene bi imala veca prava u proslosti, krstaski ratovi se ne bi dogodili, 3000 ljudi koji  su poginuli u kulama bliznakinjama bi bilo danas zivo. Teoriji evolucije i drugim naucnim teorijama ne bi trebalo 50 godina da uvere nenaucnike u svoju istinitost. Ne bi 45% Amera verovalo da je zemlja stara 6000 godina...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da bi svet bio dosta bolji bez religije. Ljudi bi bili tolerantiji prema gay parovima, zene bi imala veca prava u proslosti, krstaski ratovi se ne bi dogodili, 3000 ljudi koji  su poginuli u kulama bliznakinjama bi bilo danas zivo. Teoriji evolucije i drugim naucnim teorijama ne bi trebalo 50 godina da uvere nenaucnike u svoju istinitost. Ne bi 45% Amera verovalo da je zemlja stara 6000 godina...

SBBKB.

Imali smo totalitarne sekularne rezime ciji su rezultati apsolutno porazni i monstruozni.

Imamo i neke po mnogo cemu uzorne, pretezno sekularne drzave, uglavnom izrasle na hriscanskim osnovama.

 

Ali ne postoji civilizacija u istoriji koja nija nikla oslonjena na neki religiozni sistem ili kao reakcija na isti. Ne verujem da bi se i jedan  istoricar usudio da prognozira ovo sto si ti isporgnozirao, i mislim da je neozbiljno da se upustas u takve spekulacije.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali ne postoji civilizacija u istoriji koja nija nikla oslonjena na neki religiozni sistem ili kao reakcija na isti. Ne verujem da bi se i jedan  istoricar usudio da prognozira ovo sto si ti isporgnozirao, i mislim da je neozbiljno da se upustas u takve spekulacije.

Nece nikad. Religija je verovanje u Boga, ateizam je verovanje u veliki prasak, normalno da se civilizacije nece osnovati na verovanju u veliki prasak.

Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati. (Matej 7, 15)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cuj kule bliznakinje, ti momche nisi svestan da je to odradila US vlada, tj big brother, a Bin Laden je americki glumac koji licno nije mrava zgazio...

a gle slucajnosti

http://www.vestinet.rs/pogledi/zavera-sumnjiva-smrt-skoro-cele-jedinice-koja-je-navodno-likvidirala-bin-ladena

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Religija je stetna sama po sebi, diskriminise po seksualnoj orijentaciji, polu, pripadnosti toj religiji, Biblija objasnjava kako da se ophodis prema robovima, kako prodati svoju cerku itd.

 

 

 

 

Oppppa idemo, ateisticki teolozi ce sada da uce Hriscane kako se tumace tekstovi iz biblije.

 

I to ce da prica o tekstovima koji su apsolutno irelevantni za kompletno izovrno hriscanstvo...na osnovu toga sto je slushao moderne protestante i moderne ateite koji pricaju sa modernim prostentima.

Da ti kazem jednu cinjenicu o bibliji... bibliju NIJE napisao Bog.

biblija nije knjiga od Boga. 

 

biblija je knjiga o Bogu. 

 

Blibija se za Hriscane ne shvata niti gleda bukvalno

Posebno ne stari zavet.

 

Poenta kod biblije(starog zaveta) je da sadrzi odredjenu kolicinu predanja o Bogu, u sta je umesamo malo jevrejskog prava, malo jevrejskih obicaja, malo jevrejskih moralnih shvatanja tog doba.

 

Ali nikako nije knjiga koja te uci o biologiji, svetu, kako se postupa sa robovima i slicno.

 

Ono sto te uci o tome kako se postupa sa ljudima je NOVI ZAVET. To je deo biblije koji se shvata vecinski bukvalno. 

 

I to nije neko novo "prilagodjeno" misljenje da bi se sad mi branili od vasih arugmenata... vec je nesto sto je tako gledano vekovima...mnogo pre novih ateista.. i ateistickih pokreta uopste.

 

Nece nikad. Religija je verovanje u Boga, ateizam je verovanje u veliki prasak, normalno da se civilizacije nece osnovati na verovanju u veliki prasak

 

 

Ja sam Pravoslavac pa "verujem" u veliki prasak. Zapravo teoriaj velikog praska ti je dosla direktno iz Crkve. I zapravo teorija velikog praska je upravo u skladu sa Hriscnskom filozofijom nastanka sveta. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...