Jump to content

Zašto su Ateisti Srbije protiv Srpske pravoslavne crkve?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Веља94 је отишао заувек у вечна ловишта...да тамо тролује. Just_Cuz_19

Ала сте га отправили. Остали само дугмићи. :D

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема нешто Јуриспруденте.У како је био жестоки атеиста,сто један посто нема Бога,наука,рацио,логика...Лепо му је речено да се стрпи мало...Ипак је Бог мало већи од логике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема нешто Јуриспруденте.У како је био жестоки атеиста,сто један посто нема Бога,наука,рацио,логика...Лепо му је речено да се стрпи мало...Ипак је Бог мало већи од логике.

Јуриспрудента је Милосављевић, вјерујући човјек.

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јустинијане нешто ти баш не верујем.

Зашто због мене или због његових ставова које је износио?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ateisti Srbije imaju razne zablude - prva i najveća je što misle da je dovoljno da je neko ateista pa da je automatski super obrazovan i pametan, inteligentan, slobodan i tako... i da je neko ko je vernik automatski neobrazovan... po mojoj slobodnoj i skromnoj proceni, prosečan vernik i prosečan ateista su podjednako neobrazovani. Ni jedan, ni drugi ne znaju dovoljno o hrišćanstvu. Najveći problem je to što su zatucani kao talibani i što, čim si vernik, pokušavaju u diskusiji na svaki način da te omalovaže, umesto da uđu u ozbiljan dijalog.

O tome što su toliko opsednuti nečim što ih per se ne bi trebalo uopšte zanimati... to je već pitanje za psihologiju.

A inače, ne znaju obično ni istoriju religije, ni istoriju nauke, ni to da ono što nazivaju "znanjem" zapravo predstavlja samo veru i da za 100 godina (ma, za par dana!) može da se ispostavi drugačije, kao što su se naučne istine kroz istoriju menjale... ali zaista, količinu neznanja i ignorancije uz toliku količinu arogancije nigde nisam sreo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A taman je počeo da shvata istinu, vratio se zabludi i veri u mitove.

Не остављаш шансе да је управо сад спознао истину? :)

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Због његових ставова и сл.Но,могуће је.Говорио сам му да је ровит и нестабилан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Због његових ставова и сл.Но,могуће је.Говорио сам му да је ровит и нестабилан.

Како год желиш, твоје је да мислиш. :)

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ateisti Srbije imaju razne zablude - prva i najveća je što misle da je dovoljno da je neko ateista pa da je automatski super obrazovan i pametan, inteligentan, slobodan i tako... i da je neko ko je vernik automatski neobrazovan... po mojoj slobodnoj i skromnoj proceni, prosečan vernik i prosečan ateista su podjednako neobrazovani. Ni jedan, ni drugi ne znaju dovoljno o hrišćanstvu. Najveći problem je to što su zatucani kao talibani i što, čim si vernik, pokušavaju u diskusiji na svaki način da te omalovaže, umesto da uđu u ozbiljan dijalog.

O tome što su toliko opsednuti nečim što ih per se ne bi trebalo uopšte zanimati... to je već pitanje za psihologiju.

A inače, ne znaju obično ni istoriju religije, ni istoriju nauke, ni to da ono što nazivaju "znanjem" zapravo predstavlja samo veru i da za 100 godina (ma, za par dana!) može da se ispostavi drugačije, kao što su se naučne istine kroz istoriju menjale... ali zaista, količinu neznanja i ignorancije uz toliku količinu arogancije nigde nisam sreo.

E zaboravi na AS ali bila je anketa uopšte, da uopšteno ateisti znaju više o religiji od vernika. Ja mislim da je razlog to što većina pre nego što napusti religiju dobro je upozna, jer nije lako napustiti ono u šta si toliko dugo verovao. Iz ličnog iskustva znam da nisam ni pomišljao o ateizmu dok nisam počeo da razmišljam i o religiji. A dosta ima takvih. Naravno ima i slučajeva koji se ne poklapaju sa mojim ali je njih činimi se malo. Samo ovi iz AS mi sve više i više izgledaju kao neka religija (sekta ili šta god) nego kao neko udruženje ljudi koji ne veruju u booga, što bi predpostavljam trebalo da bude.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не остављаш шансе да је управо сад спознао истину? :)

E dosadno mi je hteo sam malo da trolujem, ali me i to mrzi, rado bih legao da spavam ali mi se naspava, nešto sam smoren. :D

PS. Ovaj prethodni moj komentar nije plod trolovanja, da se zna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E zaboravi na AS ali bila je anketa uopšte, da uopšteno ateisti znaju više o religiji od vernika. Ja mislim da je razlog to što većina pre nego što napusti religiju dobro je upozna, jer nije lako napustiti ono u šta si toliko dugo verovao. Iz ličnog iskustva znam da nisam ni pomišljao o ateizmu dok nisam počeo da razmišljam i o religiji. A dosta ima takvih. Naravno ima i slučajeva koji se ne poklapaju sa mojim ali je njih činimi se malo. Samo ovi iz AS mi sve više i više izgledaju kao neka religija (sekta ili šta god) nego kao neko udruženje ljudi koji ne veruju u booga, što bi predpostavljam trebalo da bude.

Kao što rekoh, moje iskustvo pokazuje sasvim suprotno. Ateisti nemaju pojma o istoriji religije, a ni nauke. Niti znaju išta o nauci zapravo. Za mnoge od njih je nauka samo fizika. Govorim naravno o militantnim ateistima. A imam gomilu pravih ateista među najbližim prijateljima i s njima se daleko bolje slažem nego s neobrazovanim vernicima, ali to je zato što njih religija naprosto ne zanima i ne troše svoje ionako kratko vreme na nešto što ih ne zanima. A iako su ateisti, imaju prilično hrišćanske stavove i ponašanje.

A evo ja sam napuštao Crkvu i godinama bio van nje i vratio se...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...