Jump to content

Zašto su Ateisti Srbije protiv Srpske pravoslavne crkve?

Оцени ову тему


Препоручена порука

ja nisam govorio o pravima, niti sam rekao da svi moraju da budu vernici

Nisi,a ni ja to nisam rekla takođe.Znači ja o klin ti o ploču.Važi.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

da si bar malo vernik, da nisi apsolutni nevernik, pa i vas je Bog stvorio kao i nas svi smo mi isti samo malo drugacije gledamo na svet

Ne nego je postojanje nešto što se ne može dokazati ili opovrgnuti naučnim metodama, bar ne za sad a što se tiče mog nastanka evolucija je "kriva za to", i još dosta toga ima za šta sam siguran da je tako, jer je naučno dokazana činjenica. I ti ćeš verovatno reći to nije moj stav (npr za evoluciju) moj stav je da ona nije tačna, ali tu nije upitanju stav to je činjenica, dokazana.

I usput nikoga ne mrzim, samo smatram da su sve religije netačne. Ali u teološke rasprave ulazim otvorenog uma jer kao što je Ajnštajn rekao: "Um je kao padobran, funkcioniše samo ako je otvoren" .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jednostavno svakoj organizaciji treba protivnik da bi postala poznata i da bi dobila na značaju. Vi ste imali jevreje i Rimsko carstvo, tako to ide, a i u današnjem društvu je najbolje da udariš po nekome i tako dobiješ medisku pažnju. Ko je ovde većina SPC i gde će najviše boleti ako udariš, gde će postići najveći mediski uspeh SPC.

Malo ti je ovo podmuklo, ne malo nego malo više što si pomenuo Jevreje i Rimljane u kontekstu potrebnih neprijatelja zarad značajnosti i popularisanja Hrišćanstva, nažalost izgleda da oni koji su ti lajkovali poruku nisu je pročitali do kraja ili si je ti u međuvremenu izmenjao.

Vidi mi nismo imali Jevreje i Rimsko carstvo da "udaramo po njima". Pre svega Jevreji su udarali po Hrišćanima iz patriotskih razloga kao što bih ja udarao po nekoj novoj veri kada bi se sad pojavila među Srbljima i počela ih odvlačiti od njihove vere i tradicije tu ti je svedočanstvo i istorija i sv.apostol Pavle. A drugo isti je slučaj i sa Rimljanima, nismo mi udarali po njima nego oni po nama, jerbo nismo mi njih bacali lavovima u arenu nego oni nas, isto kao i tvoje koleze ateisti što nas danas bacate u medijsku arenu razularenim novinarskim hijenama i lavovima , kada izađu tekstovi koji reaguju na te provokacije oni su kao što rekoh samo reakcija, a tim, bukvalno tim rečima ste nas zvali posle '45 - reakcija , e vidiš to smo i danas, nema tu neke inicijative iz Crkve da se progone ovi ili oni, već prosto se reaguje na progone, isto važi i u LGBT ( mada ne bih da širim temu ali je povezano) dakle mi - Crkva smo znali šta znači pustiti pedere u medije i na ulice, jer vidimo kako je to sve na zapadu prošlo iz tog razloga je Crkva reagovala ne toliko zbog samog greha mužoložja ( koji je ipak samo greh i samim tim oprostiv) koliko zbog programa LGBT lobija koji pre svega ima na udaru tradicionalne i verske vrednosti, huligani su pak pod kontrolom države a ne crkve i ja se tu najizričitije zalažem za sekularizam, tj odvajanje tih državnih huligana od organizacija koje su bliske Crkvi ili se samo tako češljaju.

I to ti je to.

Prosto zameniti ovde teze je nemoguće, jer nikada nije u istoriji zabeležen masovni progon ateista od strane Hrišćana. A obratno se desilo nekoliko puta. I nastavlja se i dalje. Evo da ne potežem domaću sajensfikšn ateističku scenu dovoljno je videti kako ateisti Crne Gore progone SPC u ime države i nacije a zapravo samo zato što su bili i ostali bezbožnici.

Dakle da rezimiramo, u vreme prvih Hrišćana nije bilo medija, drugo progonjeni su bili Hrišćani a ne Rimljani i Jevreji i treće ovde nisu u pitanju političke partije koje se prethodno dogovore o napadanju ili nenapadanju pa onda ulaze u izbornu kampanju, Srbi inače dosta vole da sve jednače sa politikom, i partijom, čini mi se da je to zaostavština komunizma.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo ti je ovo podmuklo, ne malo nego malo više što si pomenuo Jevreje i Rimljane u kontekstu potrebnih neprijatelja zarad značajnosti i popularisanja Hrišćanstva, nažalost izgleda da oni koji su ti lajkovali poruku nisu je pročitali do kraja ili si je ti u međuvremenu izmenjao.

Ovaj deo je trebao da bude samo malo trolovanje u većoj istini mislim na AS međutim izgleda da to niko nije primetio sem tebe. I nisam je izmenio ovo je original.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovaj deo je trebao da bude samo malo trolovanje u većoj istini mislim na AS međutim izgleda da to niko nije primetio sem tebe. I nisam je izmenio ovo je original.

Pošto ti dadoh lajk , nadam se da nećeš ovo menjati, a za svaki slučaj citiram tvoj prethodni post.

:)

Da razumeo sam šta si rekao i slažem se sa tim delom o AS i njihovoj propagandnoj delatnosti , no prosto se ne slažem da je to uporedivo sa Hrišćanstvom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ni čemu ne vodi protivljenje AS protiv Crkve jednostavno moraju da shvate da je Crkva moćnija od njih.

Ne znam kakva je poenta ovakve rasprave. Ateisti ne veruju u Boga po definiciji, protivljenje SPC nema veze sa ateizmom, osim ako se krsi njihovo pravo da ne veruju ili povredjuje sekularizam drustva? Mora biti rasprava o nekom primeru, jer sve ateiste jedino povezuje da ne veruju u boga, tako da reci da "Ateisti napadaju SPC" bez nekog konkretnog primera nema bas poente.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ni čemu ne vodi protivljenje AS protiv Crkve jednostavno moraju da shvate da je Crkva moćnija od njih.

Вељо, да те питам нешто, али ми искрено одговори (нећу те бановати, обећавам). Јел ти тролујеш или имаш менингитис?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ja znam politicari su se konsultovali sa svestenstvom u donosenju nekih vaznih politickih odluka sto je krsenje ustava ( drzava je po ustavu sekularna). Mislim da bi svaki gradjanin ove drzave trebalo da se zalaze za ocuvanje integriteta najviseg pravnog akta nase drzave (ustava).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вељо, да те питам нешто, али ми искрено одговори (нећу те бановати, обећавам). Јел ти тролујеш или имаш менингитис?

Чини ми се да у овом лудилу има система :)

  • Волим 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Веља94 је отишао заувек у вечна ловишта...да тамо тролује. Just_Cuz_19

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...