Jump to content

Zašto su Ateisti Srbije protiv Srpske pravoslavne crkve?

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 23.1.2013. at 22:56, Александар Милојков рече

Болесни људи. Не треба им замерати.

Mnogouvazeni i mnogopostovani Aleksandar Milojkov o ateistima.... :D 

 

Cik da neko od ateista napise nesto slicno za vernike :D:D:D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, cloudking рече

Cik da neko od ateista napise nesto slicno za vernike :D:D:D 

Kamo srece da ateisti pisu "ne treba im zameriti" ... oni pisu mnogo gore stvari, hoce da istrebe vernike i religiju, pricaju da su vernici zli, pokvareni, izvor zla.... pljuju ih kao niko drugi... 

Ateista kada padne na ispitu krivi crkvu jer je cuo da mu je profesor religiozan.. to je tvrda mentalna bolest...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, haveaniceday рече

secam se kada sam prvi put dosao u te ateisticke krugove ( ko me se ne seca ja sam pre bio ateista ) i usao u te njihove grupe... tu sam zatekao dosta sarenu situaciju. Bilo je normalnih likova kao sto su @Avocado i @cloudking koji su jednostavno skepticni prema samoj religiji, ne veruju u religijska predanja jer nemaju nivo dokaza koji zale, sto mi je sasvim normalno. Nisu se preteralno mlatarali sa politickim i drustvenim aspektiam religije osim u granicama normale. Znaci cist intelektualni ateizam. 

Ali sam primetio i jednu drugu grupu ljudi.. grupu ljudi koja jako jako jako mrzi religiju i krivi je za sve na ovom svetu i ne priznaje religiji ama nista dobro. Znaci po njihovim stavovima, kada ljudi ne bi bili religiozni sve bi bilo bolje. I jasno se vidi taj neki motiv psiholoske patoloske mrznje prema ideji religije i boga. Po ceo dan su slali uvredljive mimove, komentare, slike. 

Doslo je do tog trenutka da jedna fina curica sa kojom sam se dopisivao, na izgled sasvim normalna osoba krece da mi prosipa sledeci argument "taj njihov (nas) +pavle je los covek jer zauzima bolnicki krevet a mator je, krade resurse od mladjih ljudi zasto jednostavno ne ode da umre"... 

Znaci to je taj neki patoloski psihicki momenat mrznje prema religiji i religioznim neko glediste na svet po mom misljenju uzasno. Odakle to dolazi mogu samo da spekulisem....... i to je neki glavni motiv tih glasnih ateista. 

Predrag Stojadinovc je odlican primer toga.... on vec 10-15 godina mlatara o religiji o crkvi svasta nesto.. ne zatvara. Evo sada je aktivan na twiteru, vecina postova su mu bajden tramp i totalno obojeni tom nekom "ideologijom" koju svi oni dele i glavni razlog toga mu je religijska podrska za trampa kako vidim... E sad, neki imaju problem da se to nazove ideologijom jer nemaju centralnu figuru ali se jasno vidi da dele neku sustinsku dogmu oko koje se slazu, jedna od njih je "religija je losa, i zasluzna za sva zla ovog sveta, svet bi bio mnogo bolji bez nje" 

osnovna higijena pravoslavca, nije šta će obuć i šta će da jede. prva stvar i osnovna higijena glasi da ništa nije pretežnije od tijela kao hrama koje se čuva od grijeha a taj grijeh je rodoskrnavljenje i bludna priroda ljudi koji rodoskrnave. ako ne držimo tako svoju tradiciju, kako neće neko da mrzi religiju ako ta religija recimo nema rodoslov svakog beograđanina, pa znamo da će onda ljudi da dolaze bolesni, napola ludi, zdravstveno slabi u hramove da mole za pomoć i čudo. niđe isus nije obećao čudo za takve posljedice, nego kaznu i sud božiji, sramotu.... da se tako živjelo pravoslavlje, mi danas ne bi bili živi sigurno kao srbi.

miroljub petrović, pokazuje simptome mentalno zaostalog čovjeka i takav je njegov život, mi tu ništa ne možemo promijenit. On izmišlja da je srbin šiptar što je nemoguće biti, glumi sada da ne poznaje dritana abazovića već ga je slučajno čuo na tv. pa zato sad Miroljub poziva sve da glasaju za dritana kojeg kaže nije nikad viđeo. ali to radi iako su objavljene fotografije njih dvojice kako se grle od prije 10 godina. znači i patološki laže bez da trepne. a bogodslovski pristupi su mu fenomen za srpsku kulturu koju su njegovi preci gradili kako kaže.

e sad, neko treba poslije tih falsifikatora i debila da prevaspitava srpsku đecu tj. buduće pravoslavce. Ja malom od sestre kažem kad me pitao kako neko može podijelit more... po meni je takvo vjerovanje razlog za ateizam. jer u dijelu starog zavjeta piše da mojsije jeste prešao iz afrike u arabiju, podijelivši more, ali to je isto kao kada sveti oci opisuju lucidnan san. Njegoš tajnovidac ode u drugu galaksiju da o nečemu razmišlja, ali on nije stvarno bio.

znači kod mojsija se naglašava nemogućnost da se podijeli more, jer je tada uvidio da će većina stradat u pustinji čak i kada bi prešli crveno more. vidio je da će ostat bez radne snage koja im treba u izrael, jer ne mogu preživjet pustinju.

zato je mojsije pošao drugim putem, kopnenim putem skroz na sinaj da opet razmisli. E pa ako su pošli drugim putem preko kopna i manje su stradali. svakom đetetu koje vidi kartu svijeta je jasno da sa sinaja nemaju đe drugo da kroče, nego u izrael. isto tako, da su podijelili more pa došli do sinaja kroz pustinju sa druge strane kako Miroljub petrović tvrdi. a mojsije je samo razmatrao da tuda prođe, onda su morali paradokas da naprave i jedino moguće urade a to je da prođu kroz izrael da bi došli u sinaj. hahahaha, pa onda da mojsije razmisli kako će doći do izraela pored neprijatelja

a što kaže avokado, i klaudking na temi miroljuba petrovića, jeli on za njih pravoslavac. jeli mentalno zdrav, kakav je stav za priču da neko stvarno podijeli more... jesu li zbog takvih učenja ateisti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Nikk рече

@Dragi nisam znao da toliko prihoduju... sa tim parama katolika može da se pokrene mnogo veliki biznis u evropu:smeh1:

ja gledam lokalno ovako, crkva najviše prihoduje od rentiranja nekretnina i zemlje koju dobiju od nekog vjernika koji se nije ženio, nije imao đece... a ktitori finansiraju gradnju i obnovu. parohijski dom grade pravoslavni mještani.

ali rodoslov građana ne vodi više crkva u 9 koljena koliko vidim, nego razni tipovi ljudi politički aktivni. Na kraju će crkva samo kao tradicija neka da potvrdi svjetovni brak, bez upozoravanja ljudi. ili će biti neko savjetovalište koje preusmjerava na psihologa, doktora...

Ma mali je to novac. Rekoh, moje maleno preduzeće više zaradi:

https://de.wikipedia.org/wiki/Kelly_(Unternehmen)

Normalno, za mene samog to je bogatstvo. Pazi, 150 miliona evrića^^ Ali za društvo to je zrno peska.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Dragi рече

Ma mali je to novac. Rekoh, moje maleno preduzeće više zaradi:

https://de.wikipedia.org/wiki/Kelly_(Unternehmen)

Normalno, za mene samog to je bogatstvo. Pazi, 150 miliona evrića^^ Ali za društvo to je zrno peska.

ja sam stava, da to nije uporedivo. crkva je nastala u doba kada je rimska vojska plaćana ne novcem, nego su dobijali so iz solana. obzirom da bez soli čovjek gubi zdravlje brzo, to je bila jedina sirovina koja je garantovala moć davno. bogatstvo crkve je svjetovno gledano isključivo u poznanju rodoslova ljudi i opšte svjetske nauke ljudskom biću, zdravstvenim i dr. opasnostima za ljude i njihovo potomstvo.

ovaj Keli danas posjeduje nekoliko stranih kompanija u procentu akcija. akcijama se plaćaju usluge danas. to je mjera bogatstva.

kolko akcionara imaš, koliko akcija si objavio do sad, koliko tebi pripada od toga. to je po mene najvažnije a neto profit je ono što treba porezu i radničkoj klasi kao neki suficit... jer ako si ti uspio da nađeš 350 radnika i budeš likvidan, onda svaka čast jer je to misaona imenica bilo đe u svijetu.

akcije se prodaju samo da čovjek uzme godišnju platu, kuću, stan, pokrene neku dodatnu ideju.

po meni crkva nema veze sa time

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, haveaniceday рече

Kamo srece da ateisti pisu "ne treba im zameriti" ... oni pisu mnogo gore stvari, hoce da istrebe vernike i religiju, pricaju da su vernici zli, pokvareni, izvor zla.... pljuju ih kao niko drugi... 

Ateista kada padne na ispitu krivi crkvu jer je cuo da mu je profesor religiozan.. to je tvrda mentalna bolest...
 

gle... kako si ceo post srocio drzeci se  za drugi deo "ne treba im zameriti" a onaj prvi deo posta ti se izgubio negde  u limbu :D

 

Pritom, ovakva kolicina predrasuda i generazlizacije ne prilici ni jednom bozijem coveku niti intelektualcu

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Nikk рече

@Dragi nisam znao da toliko prihoduju... sa tim parama katolika može da se pokrene mnogo veliki biznis u evropu:smeh1:

ja gledam lokalno ovako, crkva najviše prihoduje od rentiranja nekretnina i zemlje koju dobiju od nekog vjernika koji se nije ženio, nije imao đece... a ktitori finansiraju gradnju i obnovu. parohijski dom grade pravoslavni mještani.

ali rodoslov građana ne vodi više crkva u 9 koljena koliko vidim, nego razni tipovi ljudi politički aktivni. Na kraju će crkva samo kao tradicija neka da potvrdi svjetovni brak, bez upozoravanja ljudi. ili će biti neko savjetovalište koje preusmjerava na psihologa, doktora...

Nece ni SPC da se izgubi... jel treba da vas podsetim da je 2013 godine neki svestenik ukrao iz crkvene kase oko 2 miliona evra a niko u crkvi to nije ni primetio?

 

Kolko para treba da imas na gomili da ne provalis da ti neko digo 2 miliona jevara, bajo moj!! :D

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

gle... kako si ceo post srocio drzeci se  za drugi deo "ne treba im zameriti" a onaj prvi deo posta ti se izgubio negde  u limbu :D

Pritom, ovakva kolicina predrasuda i generazlizacije ne prilici ni jednom bozijem coveku niti intelektualcu

Nije se izgubio, i slazemo se, kolicina predrasuda i generalizacije ne prilici nikom. Ali cisto kada podbadas crkvu ja malo da podbadam i ove tvoje, iako sam siguran da su ti grozni dosta njih....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, haveaniceday рече

Nije se izgubio, i slazemo se, kolicina predrasuda i generalizacije ne prilici nikom. Ali cisto kada podbadas crkvu ja malo da podbadam i ove tvoje, iako sam siguran da su ti grozni dosta njih....

 

Pa gde nisu... al ne zato sto su ateisti, nego zato sto su grozni... Isto vazi i za vernike.

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

Nece ni SPC da se izgubi... jel treba da vas podsetim da je 2013 godine neki svestenik ukrao iz crkvene kase oko 2 miliona evra a niko u crkvi to nije ni primetio?

Kolko para treba da imas na gomili da ne provalis da ti neko digo 2 miliona jevara, bajo moj!! :D

nije to za svoju unučad ponio sigurno. pare iz jugoslavije dansa ništa ne vrijede da ih neko odkopa. ni ove kune hrvatske za 4 godine ne vrijede više ništa. ni euro nije stara novčanica nego neke nove. ko je zakopao stare eure, teško za 10 godina da će vrijedit nešto.

ako nema transparentnosti u samoj crkvi. ili da mi nemamo priloženo uvjerenje ne-falsifikovano o rodoslovu crkvenih velikodostojnika 9 koljena unazad, valdika i sveštenika. onda crkva može da bude zloupotrebljena protiv interesa nas srba i naše tradicije.

ali to nije razlog za ateizam, već za zaštitu pravoslavlja. sem ako neće ti ateisti napravit aplikaciju o rodoslovu koji upozorava momke i đevojke na krvne veze u 9 koljena koje možda imaju, umjesto crkve... a nijesam čuo nekog ateistu da razmišlja o tome, ili da pominje nešto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@cloudking doće to na svoje brate uz malo pritiska tradicije. patrijarh je rekao da će transparentne finansije i plaćanje poreza biti kad se crkvi vrati nacionalizovana imovina.

na stranu ta pitanja. doće valjda neko vrijeme slobodno da se objave rodoslovi crkvenih velikodostojnika u srbiji kao što ja mogu viđet za patrijarha sada, ili ove iz crne gore kod nas, ali za ove iz srbije koji su crnoj gori na službi, ne vidim rodoslove da objave. piše samo đe su rođeni i o koju su školu bili. kako ja onda da znam sa kime pričam.

kažu ljudi neki mene, da ovaj sajt ima manu jer kana nema transparentno prikazan rodoslova đe ti vidiš jel ti to možda rodica ili rođak nekoj djevojki u 6,7,8,9 koljena koje niko ne može pohvatat tek tako. to ipak nije tradicionalno svetosavski pristup da se brakovi sklapaju bez evidencija, iako su ovo samo upoznavanja pa neko zadužen sigurno provjeri naknadno prije braka. I tu se slažem sa istima da će projekat da doživi krizu kad tad, jer pravoslavci ne mogu osjećat takvu slobodu da biraju partenere na neprovjereno.

ja prvi dok ne vidim da me niko ne upozorava da nema ili ima rodoskrnavljenja u lozi, i da rodoslov nije falsifikat. NE bih se upoznavao sa ženama iz srbije, hrvatske, bosne i hercegovine i ostalog našeg govornog područja. jer ja sam vidio primjere djece koja se tako rode, nije baš nešto što se može promijenit. a na to smo pozvani da stražarimo kao pravoslavci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 6.9.2020. at 15:06, haveaniceday рече

Ali sam primetio i jednu drugu grupu ljudi.. grupu ljudi koja jako jako jako mrzi religiju i krivi je za sve na ovom svetu i ne priznaje religiji ama nista dobro. Znaci po njihovim stavovima, kada ljudi ne bi bili religiozni sve bi bilo bolje. I jasno se vidi taj neki motiv psiholoske patoloske mrznje prema ideji religije i boga. Po ceo dan su slali uvredljive mimove, komentare, slike. 

Дружина о којој говориш су АНТИТЕИСТИ. Није сваки атеиста антитеиста, иако је сваки антитеиста атеиста. Атеизма је, како си рекао, један интелектуални и вољни став - одређење наспрам питања Божјег постојања. Антитеизам је већ идеологија, коју си сасвим лепо описао у свом посту (изнео си њихове највађније догмате).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...