Jump to content

Да ли је неки манастир оставио посебан утисак на вас?


JESSY

Препоручена порука

Ватопед...Без даљњег.Стекао сам утисак да бих тамо могао да проведем живот ( ал не баш као монах  :D )

Од наших Ковиљ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kijevska Lavra tj.sve u njoj je ostavilo poseban utisak..Dao Bog da se svima ukaze prilika,.. da vidite tu lepotu..i dozivite te osecaje..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

У манастиру Копорину сам био . Заиста леп манастир . До скоро се мислило да мошти које се налазе у манастиру Копорин припадају деспоту Стефану Лазаревићу .

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Studenica. Kada sam god bio tamo imao sam utisak da sam negde posebno i neznam kako bih to mogao da opisem. Grob Sv Simeona Nemanje, pa mosti Sv Ane  i td. eznam kako bih to opisao ali Studenica je stvarno biser medju manastirima.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На мене је оставио посебан утисак манастир Манасија .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od posete manastira Ostrog, mnoge stvari su se promenile na bolje... Manastir Lepavina je takodje divan manastir! Kovilj mi je ostao u posebnom secanju jer sam se uplasila necega na vecernjoj sluzbi i ne znam da li bih ponovo mogla otici tamo... Postoje razlicita osecanja koja vezu za svaku posetu manastira, ali ne mogu se opisati recima :-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено, нисам ушао у један манастир а да нисам осетио нешто што би у најмањем смислу описао као осећај "овде ми је лепо, не желим још да идем". Многе сам обишао, даће Бог опет, те се плашим да неки изоставим у набрајању јер их све доживљавам као један.

Али морам признати да се од мог крштења у манастиру Острог пробудио нови човек у мени и можда због тог за мене до тада необјашњивог осећаја, тај манастир има посебне успомене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bila sam u nekoliko manastira,ne znam ni ja kako je do tih putovanja došlo,neplanirano,ekskurzije sa školom,uglavnom.... ali se mnogih više i ne sećam.

Manastir Crna Reka.

Sopoćani.

Žiča.

A posebno Manastir Djunis u blizini Kruševca,bila sam prošlog leta,zaista je ostavio poseban utisak na mene. Ponekad i sada osetim kao da sam tamo,ali veoma retko.

  • Волим 1

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Crkva Svetog Dimitrija u Solunu u kojoj se nalaze mošti Svetog Dimitrija. Levo od oltara nalazi se izvor tj. česma.

Raspored ostalih kivota po crkvi daje poseban osećaj da se sveci nalaze neprimetno stalno uz nas, ne znam preciznije da definišem taj osećaj, ( i taj mir) nikad ga pre nisam osetila, možda zato što nema čuvara kivota. Išla sam sama i zadržala se koliko mi je bilo potrebno. Ne volim kad idem sa agencijom koja štopa vreme 5min za ovo ili 20min za ono. Najlepše utiske imam kad sama sebi isplaniram i organizujem putovanje. Fotografisanje je dozvoljeno bez blica. Sveće imaju istaknutu cenu i sami plaćate, meni je toliko poverenje bilo veliko iznenađenje.

 

sd1.jpg

 

sd2.jpg

 

 

sd2b.jpg

 

sd3.jpg

 

sd5.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Острог као мјесто духовне заштите и велике духовне снаге,

Манастир Светог Саве Освећеног у Светој земљи као извор духовности и пружена небеска рука нашем народу,

Житомислић као симбол Васкрсења, кад год је страдао васкрсавао је на Дан жена мироносница.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...