Jump to content

Огласио се професор који је забранио девојчици да се прекрсти

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Jos ce mnogo vode Moravom da protekne dok se Srbi nauce toleranciji a moji pravoslavci znacenju "ljubi bliznjeg svog" . Elem i ja sam neki prosvetni radnik i radim u privatnoj skoli (ovde su gotovo sve privatne) . Pitanje verske pripadnosti ovde zapravo nije nikakvo pitanje , toliko razlicitih budistickih pravaca ima da ih nije moguce pobrojati, taoista ima ovakvih i onakvih , postuju razlicite bogove i upraznjavaju razlicite rituale a ima i onih koji praktikuju dve religije u isto vreme . Nikoga ovde nije briga u sta neko drugi veruje , jednostavno ljudi ne obracaju paznju a ako se nadje neki ekstremni vernik koji insistira na svom verskom opredeljenju u smislu da mora obavi ovo oili ono ili da nesto ne moze da radi , sve dok ne ometa redovnu nastavu ne da niko nece obracati paznju na njega vec ce mu pomoci da pravila svoje vere sto lakse upraznjava (kao sto su meni petkom narucivali iskljucivo posnu hranu za rucak), Svako slavi svoje praznike , svako postuje svoje bogove ili sta vec i svi to prihvataju kao normalno. TZV . hriscani su kao i svuda izrazito iritantni (kojekavi adventisti, neke organizacije za koje sam prvi put cuo ovde) j,presrecu narod po ulicama ,idu od vrata do vrata , prave ogromne krstove (crvene iz nekog razloga) i smaraju ljude ...opet , i oni tkavi kakvi su , normalno su prihavceni i nikome u principu ne smetaju , sem sto su dosadni ko stenice.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 286
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

E inače sam hteo to da pitam, a ova tema je idealna... što se ljudi krste kad vide crkvu, čuju zvona i slično?

Крсте се и кад чују име Божије, молитву и сл. То је израз учествовања, прихватања, сагласја, припадности. Када су ме ђаци питали да ли да се крсте у градском превозу или када пешке пролазе поред Цркве рекао сам им - НЕ. И објаснио зашто не. Међутим, овде је иритантан начин и разлог реакције "секуларног професора".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba da se zna da nije vikao, još manje rekao da mu se ne pojavljuje više na času.. Kurir je naravno, senzacionalistički naduvao stvar. Nažalost, sve je nakaradno i naopako prikazano, što je sasvim normalna pojava u ovoj zemlji..

  • Волим 1

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba da se zna da nije vikao, još manje rekao da mu se ne pojavljuje više na času.. Kurir je naravno, senzacionalistički naduvao stvar. Nažalost, sve je nakaradno i naopako prikazano, što je sasvim normalna pojava u ovoj zemlji..

То он каже. Ја знам да је Курир смеће од новина, али нешто баш не верујем ни њему. Био културан и тих, а дете се истраумирало и родитељи реаговали како су реаговали. То ми баш не пије воду. Како год, разлог који је навео ("Црква је одвојена од државе"), због којег је ученици замерио један једноставан и безазлен акт , је за сваку критику и осуду. Рекох, потребан му је један вишедневни, квалитетан семинар о људским правима. Његов гест није ништа до антитеистичка тортура, понижавање и душевно злостављање ученице, кршење њених елементарних људских права.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То он каже. Ја знам да је Курир смеће од новина, али нешто баш не верујем ни њему. Био културан и тих, а дете се истраумирало и родитељи реаговали како су реаговали. То ми баш не пије воду. Како год, разлог који је навео ("Црква је одвојена од државе"), због којег је ученици замерио један једноставан и безазлен акт , је за сваку критику и осуду. Рекох, потребан му је један вишедневни, квалитетан семинар о људским правима. Његов гест није ништа до антитеистичка тортура, понижавање и душевно злостављање ученице, кршење њених елементарних људских права.

Искрено, вероватн0о је био агресиван. Да ли се раздрао или нешто друго оно је акт агресије.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено, вероватн0о је био агресиван. Да ли се раздрао или нешто друго оно је акт агресије.

Сам разлог који је навео и сам објекат његове критике (религијска осећања) је акт агресије, без обзира каквим је тоном агресија извршена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То он каже. Ја знам да је Курир смеће од новина, али нешто баш не верујем ни њему. Био културан и тих, а дете се истраумирало и родитељи реаговали како су реаговали. То ми баш не пије воду. Како год, разлог који је навео ("Црква је одвојена од државе"), због којег је ученици замерио један једноставан и безазлен акт , је за сваку критику и осуду. Рекох, потребан му је један вишедневни, квалитетан семинар о људским правима. Његов гест није ништа до антитеистичка тортура, понижавање и душевно злостављање ученице, кршење њених елементарних људских права.

Ne kaže on. Kažu deca koja su bila na času. Kažu njegove kolege. Verujete kuriru koji kaže da će ova zima biti najhladnija u istoriji Srbije, i da ćemo preživeti mini ledeno doba?Ne bi kašičica od nas ostala da je tako. Verujete kuriru koji piše o panduru, koji ima strašnih problema sa mačićima koji mu kidaju gume, skidaju tablice i slično? ( a ja videla mačiće, sa jednim se mazila, nemaju ni pola kile, samo što su nakon tog članka o njima otrovani)? Ja ne verujem kuriru ni kad kaže kakvo će vreme biti.

Ne branim njega, ona ima pravo da se prekrsti na času, a mislim da on ima mnogo više problema na času i posla, nego da nju opominje.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То он каже. Ја знам да је Курир смеће од новина, али нешто баш не верујем ни њему. Био културан и тих, а дете се истраумирало и родитељи реаговали како су реаговали. То ми баш не пије воду. Како год, разлог који је навео ("Црква је одвојена од државе"), због којег је ученици замерио један једноставан и безазлен акт , је за сваку критику и осуду. Рекох, потребан му је један вишедневни, квалитетан семинар о људским правима. Његов гест није ништа до антитеистичка тортура, понижавање и душевно злостављање ученице, кршење њених елементарних људских права.

Možda dete laže? Npr evo jedne zanimljive situacije koja se događa kod moje majke u školi. Dete-sad je 7.razred- od početka ima neki problem. Mali kmeči dok priča i želi da bude u centru pažnje. Čim je tišina na času, deca prate nastavnika, rade ono što treba da rade, on nije u centru pažnje i onda kreće cirkus. npr počne da se valja po podu, da skiči, vrišti ili obori klupu kao slučajno. Jednom je na hodniku pokušao da prekine razgovor dva nastavnika, i oni su ga zamolili da dođe za 5 minuta, imaju nešto da porazgovaraju. Pošto se naljutio što nije uspeo da ih prekine, on je naskočio na jednu devojčicu, koja ga je samo pomerila od sebe... on se naljutio i zaleteo i probio prozor glavom. Nikom nije jasno kako se nije povredio. Zatim je otišao kući i rekao roditeljima kako ga je jedna učenica gurnula dok su nastavnici gledali, i bodrili je. Roditelji su poverovali, naravno, i hteli da tuže školu da nije sprečila pokušaj ubistva na njihovo dete. Jedva su uspeli nekako da ih spreče u tome, ali npr da su to uradili došao bi neki zaludan novinar iz kurira i napisao članak o tome, i nikoga ne bi zanimalo što je to neistina, samo bi pljuvali po toj školi i tim nastavnicima

(ovo je jedan od mojih komentara kod drugarice na FB-u, iskopirala sam ga da ne bih sve ponovo kucala)

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne branim njega, ona ima pravo da se prekrsti na času, a mislim da on ima mnogo više problema na času i posla, nego da nju opominje.

Нема потреба да коментаришемо Курир и њихове баљезгарије. Човек се лично огласио. У ономе што је написао (пост на почетку теме) види се очигледан проблем кршења људских права.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pošto se naljutio što nije uspeo da ih prekine, on je naskočio na jednu devojčicu, koja ga je samo pomerila od sebe... on se naljutio i zaleteo i probio prozor glavom.

Posteno, meni je logicnije da ga gurnula ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je taj profa vernik onda sam ja poglavar letećih špageti čudovišta.

Sigurno slavi slavu i govori da ima neka sila, a o veri najverovatnije nema pojma. Znam domaćine koji na sopstvenoj slavi vredjaju Crkvu i sveštenstvo a hvale Tita i Staljina. Sigurno je i ovaj profa te sorte "vernika" ( čim je odma otišao kod AS ) tako da taj podatak ništa ne vredi u celoj priči.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Крсте се и кад чују име Божије, молитву и сл. То је израз учествовања, прихватања, сагласја, припадности. Када су ме ђаци питали да ли да се крсте у градском превозу или када пешке пролазе поред Цркве рекао сам им - НЕ. И објаснио зашто не. Међутим, овде је иритантан начин и разлог реакције "секуларног професора".

Pa objasni i meni (ko tvojim đacima) zašto ne. Odnosno kad i zašto jeste i kada i zašto nije primereno. Jer zaista ne znam a interesuje me, ne zbog ove teme, već iz radoznalosti...

Što se konkretne teme tiče, profesor je mogao da deci kaže zašto on smatra da nije primereno da to rade na času... ali ne i da im zabrani da to rade ili da bilo koje dete razume da će da ima bilo kakve negativne posledice zbog toga...

a imao sam i ja profesore koji su svašta smatrali za ometanje nastave a što veze sa tim nema...

Inače, setih se i svoje profesorke filozofije (završio sam baš u tu X gimnaziju) koja nije predavala lekcije vezane za religiju, već je davala đacima koji se dobrovoljno jave (unapred dve nedelje da se pripreme) da to rade, sa obrazloženjem da ne može objektivno o tome da govori... uporedi to sa onom lekcijom o ateistima iz onog udžbenika veronauke o kojoj smo ranije raspravljali.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Volio bi da nam objasni ovaj profesor kako to krsni znak koji traje svega nekoliko sekundi može da ometa čas. Ovo je veoma žalosno, a još žalosnije je da ovaj profesor smatra sebe Pravoslavnim Hrišćaninom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја знам за случај на ФПН у Сарајеву када је група студената исламске вјероисповјести који клањају све дневне молитве тражила да им се одобри просторија и да кад им је "вакат" могу напустити предавања и на иста се вратити по заврштку својих обреда. На шта би личило предавање једног професора да су исто званично дозволили? Нећу рећи да је овај професор у праву, мислим да је по среди опасан вид душебрижништва али он као наставник на свом часу може да постави нека правила и то је неминовност, сад да ли се ту ради о кршњу људских права или не, то је оно што је дискутабилно, али замислимо да у Новом Пазару клинци почну на "вакат" сваки други час... Није исто али је слично и то је проблем....

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo da prenesem i iskustva iz Amerike i Francuske, kao država koje su najdalje otišle u domenu sekularnosti.

Molitva u javnim školama u Americi je zabranjena zbog odvojenosti države i religije, međutim, samo kao "zajednička" molitva, "sponzorisana" i promovisana od strane škole. Svako naravno ima pravo da individualno radi šta želi (dok ne ometa druga pravila) ali je zabranjeno organizovanje zajedničkih molitvi koje su ranije često organizovane u školama (u mnogim školama su časovi počinjali zajedničkom molitvom). Interesantan je bio i slučaj pre nekoliko godina, gde se profesor sa nekolicinom đaka molio redovno u školskom dvorištu i gde je njihova odbrana bila da to nije grupna molitva organizovana i "sponzorisana" od strane škole, već skup nekoliko pojedinaca koje se mole na istom mestu u isto vreme ali je sud odbio njihove argumente.

U Francuskoj je još oštrije, jer se zabranjeno i nošenje i isticanje verskih simbola u školama.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...