Jump to content

Да ли ће Жућа, Воја, Сики, Гаја... бити у Царству Небеском?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости
pas.jpg.jpgicAK3wWaT5wX6.jpg

 

Да ли ће у Царству Небеском бити и животиње? Да ли ћу тамо срести мог мачка Сикија, мог Жућу (наравно ако и сам будем удостојен Царства)?

Ако ће их бити, да ли ће онда у царству бити и свиња које смо појели у месним наресцима или пак јагањца које смо тако сласно смазали са ражња?

Да ли ће бити онда и мува, тиграстих комараца, бубашваба, црва, пацова...?

Многи од нас су веома везани за одређене животиње и њихову смрт (угинуће) смо веома тешко преболели и некако имамо утисак да ћемо се опет негде срести и мазити као некад...

Молим конструктивне одговоре са наводима из Светог Писма, светих отаца, богословске студије итд... наравно, свако може са својим питањима и одговорима учетсвовати. Верујем да многе ово занима.

Ако се тема лепо буде развијала покренућемо и анкету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

није ли Бог створио творевину, укључујући и нас, да будемо вечни и бесмртни и каје ли се Господ за Своје Стварање, које и даље траје? :)

наравно да јесте, и не, не каје се за Стварање.

тако да не видим ниједан разлог да видимо било коју и све животиње, биљке и сав остали живот на једном месту.

што се тиче жртве, није ли то благодатна жртва малог и великог животића зарад човека?

неке људе знамо и као канибале, па ће и они поједени људи свеједно васкрснути ;)

е сад, у ком облику, пошто ни за своја тела не знамо - то је питање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Због чега се неки људи често понашају као животиње? Хришћанство зна ко је духовна змија. Сатана узима анимално обличје када је преварио прамајку

Еву и наговорио је да проба забрањени плод као змија. Док се данас прикаyује као полу-човек полу-коза, с роговима и козјим ногама, док у руци држи трозубац и као такав своди на анимално неразумну душу ; животињсско беловесно душу ; звер ...демон...са друге стране нечисти духови моле Христа да их не изгони из те земље већ да их пошаље у свиње које пасу поред. И каже се: “И допусти им Исус одмах” (Мк. 5, 13), нечисти духови су ушли у свиње, и тада је цело стадо, а њих је било око две хиљаде, кренуло у море и потопило се.

Постоји много разлике у томе шта значи бити бољи од њих или шта значи бити паметнији од животиња.

Па има ту доста питања на која морамо знати одговор...дакле, прво питање је да ли су пас, мачка, свиња, овца, јарац крштене душе? лепо каже пословица да докон поп и јариће крштава, ако јесу, којој верској заједници припадају ? да видимо хоће ли се спасити? Библија јасно каже да је Бог дао душу човеку, а тај дах се не спомиње кад је стварао животиње.

Ниједна животиња нема то. Шта занима животиње? Храна, спавање, полно задовољавање, брига о потомству, и то је све. Видимо да је глава животиња углавном усмерена према земљи. Оне су заинтересоване само за ствари на земљи. Немају будућност. Када угину постану прах и то је све.Животиње не поседују духовне вредности. Не постоји животиња на свету која мисли о Богу. Никада нећете наћи религиозног мајмуна.

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Због чега се неки људи често понашају као животиње? Хришћанство зна ко је духовна змија. Сатана узима анимално обличје када је преварио прамајку

Еву и наговорио је да проба забрањени плод као змија. Док се данас прикаyује као полу-човек полу-коза, с роговима и козјим ногама, док у руци држи трозубац и као такав своди на анимално неразумну душу ; животињсско беловесно душу ; звер ...демон...са друге стране нечисти духови моле Христа да их не изгони из те земље већ да их пошаље у свиње које пасу поред. И каже се: “И допусти им Исус одмах” (Мк. 5, 13), нечисти духови су ушли у свиње, и тада је цело стадо, а њих је било око две хиљаде, кренуло у море и потопило се.

Постоји много разлике у томе шта значи бити бољи од њих или шта значи бити паметнији од животиња.

Па има ту доста питања на која морамо знати одговор...дакле, прво питање је да ли су пас, мачка, свиња, овца, јарац крштене душе? лепо каже пословица да докон поп и јариће крштава, ако јесу, којој верској заједници припадају ? да видимо хоће ли се спасити? Библија јасно каже да је Бог дао душу човеку, а тај дах се не спомиње кад је стварао животиње.

Ниједна животиња нема то. Шта занима животиње? Храна, спавање, полно задовољавање, брига о потомству, и то је све. Видимо да је глава животиња углавном усмерена према земљи. Оне су заинтересоване само за ствари на земљи. Немају будућност. Када угину постану прах и то је све.Животиње не поседују духовне вредности. Не постоји животиња на свету која мисли о Богу. Никада нећете наћи религиозног мајмуна.

сва остала творевина се причешћује, обожује, освећује, путем човека, пошто је путем првог човека Адама и посрнута у смрт.

тако да си залутао, краљу мајмуна ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја нешто мислим да неће. Немам никакав аргумент, и не би ми сметало да то буде тако, напротив, али мислим да неће. Постоји хиљаду и једна ситна слатка везаност за овај свет, али то су ипак, мислим, само пролазне трице и кучине (животиње за које сам највише био везан су Марфи (мешанац, највећим делом бул теријер, страдао од аута) и мали далматинац Бартон).

И, рецимо, ја сам јако везан за Солун, али јако га волим, сваки сегмент тог града. Мало би било безвезе да очекујем да ће Солун постојати и у Царству Небеском. Мада верујем да ће тамо градови бити много лепши од Тесалоникија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1347268218' post='707184] сва остала творевина се причешћује, обожује, освећује, путем човека, пошто је путем првог човека Адама и посрнута у смрт. тако да си залутао, краљу мајмуна

докон поп и јариће крштава

могу да додам и да жабе поткива .

беспослен свет повезан у све могуће друштвене мреже, форуме, игре,

КВИЗОВЕ :D

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За Жућу, Војуа, Сикија, Гају је сигурно да ће бити у Царству Небеском,

а за нас се не зна.

Што више добијете, то више треба и да пружите.

Слободна воља је велики дар, али избор је два три путића, сваки негде води....Е

RCAMARAINT2.gifFACAPRINT.jpg

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видимо да је глава животиња углавном усмерена према земљи. Оне су заинтересоване само за ствари на земљи.

0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За Жућу, Војуа, Сикија, Гају је сигурно да ће бити у Царству Небеском,

а за нас се не зна.

Што више добијете, то више треба и да пружите.

Слободна воља је велики дар, али избор је два три путића, сваки негде води....Е

Христос нас је већ искупио, ми смо спасени - само још да одаберемо да останемо спасени ;)

а редовно причешћивање ту долази до изражаја, нема ништа без тога :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

36fc9_monkey-mirror-e1310240900178.jpg

На једној страни (атеистичка) тенденција да се човек изједначи са животињом, а на другој страни

(теистичка) тенденција да се изједначи са Богом. Где се налази истина? :D

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ima ono kad Isus kaze: ne prodaje li se 5 vrabaca za 2 dinara? a ni jedan nije zaboravljen pred Bogom... racunam da nikad i nece zaboraviti, tako da ce ih uzeti u obzir na sudu :)

mislim da je sve sto je stvoreno i sto je zasluzilo ulazak u carstvo nebesko i biti u njemu

"Skupo ste placeni, ne budite robovi ljudima."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Шта ће да раде тиграсти комарци, муве це-це. пацови... у Царству Небеском? Како ће они постојати?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

i sto je zasluzilo ulazak u carstvo nebesko i biti u njemu

Postupaj sa svakim kao što zaslužuje pa ko će ostati neizbijen? -Hamlet

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...