Jump to content

ЖРУ Анкета: Како доживљавате атеисте?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?  

224 члановâ је гласало

  1. 1. ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?

    • Као сасвим нормалне људе који мисле својом главом
    • Несрећне и неостварене људе, жалим их
    • Одличне саговорнике на разне богословске теме
    • Људе који не знају шта хоће у животу
    • Немам никакав став према атеистима
    • Атеисти не постоје
    • Има их разних, углавном су нормални људи
    • Као непријатеље Цркве, богомрзитеље и црквомрзитеље
    • Поштујем њихов став иако се не слажем
    • Ја сам атеиста


Препоручена порука

To sto vredjaju, a vredjaju i to mnogo, nema veze sa njihovom neubedjenoscu nego sa etikom i psihickim profilom koji su izgradili tokom zivota. Pa bas zato ne veruju sto nemaju dokaze a ne traze dokaze mimo svog neverovanja. Dakle prvo su ze zapitali imaju li dokaze a tek onda su konstatovali za sebe da su ateisti.

Gotovo sad ces da dobijes temu na ateistima srbije :P :P

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=malina :)' timestamp='1346798146' post='704502]

Нисам ни ја мислила на све атеисте. Чак ни оне које познајемо не можемо ставити под исту тачку, баш због непоновљивости сваке личности. Може се говорити о конкретним личностима, може се рећи мишљење, али о свакој личности за себе. Ја бар не могу све атеисте које знам ставити у исту тачку у овом гласању, јер немам исти доживљај сваког од њих.

Ovakva metodologija vec dovodi u pitanje sam pojam definicije a to je vec za neku drugu temu da ne spamujemo ovde.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да то што вређају има везе и са њиховом неубеђеношћу... Чини ми се понекад да нападају само да би доказали (себи и другима), да би исказали то што мисле и то гласно. И... једино што желе је да буду слушани, у центру пажње и напросто потврђени. Не може се говорити генерално, већ из искуства, а моје искуство је такво са неколико особа. Иначе, ако би заиста хтели, ако би заиста имали жељу, нашли би доказ(е). Можда ти докази не би били у складу са њиховим очекивањима, али то је друга тема.

A ja mislim da to uopste nije tacno. Po sve sto sam do sada od njih procitao oni uopste nemaju problema sa nasom metfizikom u smislu da ih to uopste ne interesuje. Oni imaju problem sa politikom ili bolje receno politickom filozofijom, da ne mesamo politiku sa strancaranjem i politikanstvom. Njima je glavna tema koliko drustvo treba da bude sakralnao a koliko sekularno. To je ono sto njih muci, metafizika njih ne zanima.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Njima je glavna tema koliko drustvo treba da bude sakralnao a koliko sekularno. To je ono sto njih muci, metafizika njih ne zanima.

Upravo!

I usput sto volim rasprave (intelektualne, filozofske, ne one da se medjusobno vredjamo). Mozda je ovo jos jedan razlog tolikog "napadanja".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да није озбиљно негирати нечије уверење и веровање , ја се изражавам песнички ... е сад шта је песник хтео да каже... наиме тврдим да је најбоље имати став као да атеизам и непостоји, дакле не људи који верују у атеизам него атеизам као дефинитивно порицање Бога, мада је то више антитеизам а пошто је антитеизам код нас у већини заступљен под фирмом атеизма онда је ваљда јасно о чему говорим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да то што вређају има везе и са њиховом неубеђеношћу... Чини ми се понекад да нападају само да би доказали (себи и другима), да би исказали то што мисле и то гласно. И... једино што желе је да буду слушани, у центру пажње и напросто потврђени. Не може се говорити генерално, већ из искуства, а моје искуство је такво са неколико особа. Иначе, ако би заиста хтели, ако би заиста имали жељу, нашли би доказ(е). Можда ти докази не би били у складу са њиховим очекивањима, али то је друга тема.

Meni se cini da u medjusobnim ocenama preovladjuje zapravo prilicna neobjektivnost, posmatranje sebe kao mere svega, nerazumevanje i nepoznavanje druge strane, nemogucnost da se zaista postavis u tudju kozu i zapravo definisanje sebe kroz stav o suprotnom taboru... te stavovi vise govore o onom ko ih iznosi nego o drugoj strani...

i tako neki ateisti koji sebe smatraju mnogo pametnim, obrazovanim i progresivnim, vernike smatraju glupim, neobrazovanim i zatucanim... neki teolozi smatraju da ateisti samo ne razumeju sta je zapravo vera/pravoslavlje... neki vernici koji su mnogo ubedjeni u to da Bog postoji, smatraju da ateisti neubedjeni u svoje stavove ili cak da i ateisti znaju da Bog postoji ali nece to sebi i drugima da priznaju... ateisti koji su bili vernici stavljaju akcenat na indoktrinaciji vernika... vernici koji su bili ateisti vide ateiste kao ljude koji nisu dovoljno "trazili" Boga... i tako dalje...

(a mozda je i ovo moje misljenje posledica mog misljenja o sebi, tj. misljenja da objektivnije sagledavam stvari od vecine ljudi) :D

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нема друге стране пошто ви атеисти не постојите.

365px-Trollface.svg.png

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zabotavio si Trolove...

Sami su se odmah javili... :D

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni se cini da u medjusobnim ocenama preovladjuje zapravo prilicna neobjektivnost, posmatranje sebe kao mere svega, nerazumevanje i nepoznavanje druge strane, nemogucnost da se zaista postavis u tudju kozu i zapravo definisanje sebe kroz stav o suprotnom taboru... te stavovi vise govore o onom ko ih iznosi nego o drugoj strani...

i tako neki ateisti koji sebe smatraju mnogo pametnim, obrazovanim i progresivnim, vernike smatraju glupim, neobrazovanim i zatucanim... neki teolozi smatraju da ateisti samo ne razumeju sta je zapravo vera/pravoslavlje... neki vernici koji su mnogo ubedjeni u to da Bog postoji, smatraju da ateisti neubedjeni u svoje stavove ili cak da i ateisti znaju da Bog postoji ali nece to sebi i drugima da priznaju... ateisti koji su bili vernici stavljaju akcenat na indoktrinaciji vernika... vernici koji su bili ateisti vide ateiste kao ljude koji nisu dovoljno "trazili" Boga... i tako dalje...

(a mozda je i ovo moje misljenje posledica mog misljenja o sebi, tj. misljenja da objektivnije sagledavam stvari od vecine ljudi) :D

vaistinuu, ima istine u ovome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni se cini da u medjusobnim ocenama preovladjuje zapravo prilicna neobjektivnost, posmatranje sebe kao mere svega, nerazumevanje i nepoznavanje druge strane, nemogucnost da se zaista postavis u tudju kozu i zapravo definisanje sebe kroz stav o suprotnom taboru... te stavovi vise govore o onom ko ih iznosi nego o drugoj strani...

i tako neki ateisti koji sebe smatraju mnogo pametnim, obrazovanim i progresivnim, vernike smatraju glupim, neobrazovanim i zatucanim... neki teolozi smatraju da ateisti samo ne razumeju sta je zapravo vera/pravoslavlje... neki vernici koji su mnogo ubedjeni u to da Bog postoji, smatraju da ateisti neubedjeni u svoje stavove ili cak da i ateisti znaju da Bog postoji ali nece to sebi i drugima da priznaju... ateisti koji su bili vernici stavljaju akcenat na indoktrinaciji vernika... vernici koji su bili ateisti vide ateiste kao ljude koji nisu dovoljno "trazili" Boga... i tako dalje...

(a mozda je i ovo moje misljenje posledica mog misljenja o sebi, tj. misljenja da objektivnije sagledavam stvari od vecine ljudi) :D

Мени се чини да ти виш одговараш агностичном атеисти него чистом атеисти.

Ево моје неке листе класификација по теолошком погледу. Слична Довкисоновој листи.

4. Креациониста теиста

3. Гностик

2. Теиста

1. Агностик Теиста

0. Агностик

1. Агностични атеиста

2. Атеиста

3. Антитеиста

Оно што сам хјтео да кажем да 4. и 3. међу теистима и 3. и неки проценат 2. воле да се свађају и набеђују. И ту се јављају те особине ја знам све о теби и твој мишљењу и знам да ти ниси у праву.

Ето скоро ми један атеиста каже да немам појма шта је религија и да хришћани морају причу о нојевој барци да схватају буквално. Што уопште није тачно. Али ето неки вид дрскости и надмености је присутан код многих.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најважније је разумети да нико ту није "глуп", већ сви ми имамо одређене философске ставове о стварима које не можемо да "знамо" у смислу како се та реч данас употребљава. То су само два пута у трагању за смислом живота и уопште постојања. The journey is the reward.

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени се чини да ти виш одговараш агностичном атеисти него чистом атеисти.

Ja sam se uvek i izjasnjavao kao ateista-agnostik... a ona skala u nastavku je problematicna... ali da ne sirimo temu...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto onda neki ateisti ( mislim tu i na Stojadinovica ) govore da agnostik ne postoji ? Po njima si ili vernik ili ateista, ne postoji nista izmedju

Pa fakticki je tako, ili verujes ili ne, ali verovatno se misli na to sto je ateista u ovom kontekstu dogmatski okrenut ateizmu, dok su ateisti-agnostici dosli razmisljanjem do svojih stavova i kod njih oni mogu biti promenjeni uz odgovarajuce dokaze, argumente itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...