Jump to content

ЖРУ Анкета: Како доживљавате атеисте?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?  

224 члановâ је гласало

  1. 1. ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?

    • Као сасвим нормалне људе који мисле својом главом
    • Несрећне и неостварене људе, жалим их
    • Одличне саговорнике на разне богословске теме
    • Људе који не знају шта хоће у животу
    • Немам никакав став према атеистима
    • Атеисти не постоје
    • Има их разних, углавном су нормални људи
    • Као непријатеље Цркве, богомрзитеље и црквомрзитеље
    • Поштујем њихов став иако се не слажем
    • Ја сам атеиста


Препоручена порука

Атеисти не постоје, за то сам гласовао... Зашто? Рецимо да онај ко је убеђен у свој став нема потребе да убеђује друге у то (приметно је да Бог чека, Бог не убеђује, не присиљава, не намеће се...), а атеисти раде супротно. Подсећају ме на особе које иду улицом и вичу своју паролу, покушавајући да убеде друге да им се придруже. Они напросто одбацују истину и као да живе у некаквој ћелији и не желе да погледају кроз прозор. Подвлачим "не желе". Искористио бих речи о. Лазара Милина (из књиге "Православни апологета", написао о. Аца Средојевић): "Ако је Бог заиста мртав као што кажете, зашто онда улажете толике интелектуалне и административне напоре у борби против њега? Ко се то још и против мртваца бори! Па бар да имате успеха! Додуше, има их који кажу да су поверовали у ту паролу: неко из страха, НЕКО ИЗ РАЧУНА, неко из незнања."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атеисти не постоје, за то сам гласовао... Зашто? Рецимо да онај ко је убеђен у свој став нема потребе да убеђује друге у то (приметно је да Бог чека, Бог не убеђује, не присиљава, не намеће се...), а атеисти раде супротно. Подсећају ме на особе које иду улицом и вичу своју паролу, покушавајући да убеде друге да им се придруже. Они напросто одбацују истину и као да живе у некаквој ћелији и не желе да погледају кроз прозор. Подвлачим "не желе". Искористио бих речи о. Лазара Милина (из књиге "Православни апологета", написао о. Аца Средојевић): "Ако је Бог заиста мртав као што кажете, зашто онда улажете толике интелектуалне и административне напоре у борби против њега? Ко се то још и против мртваца бори! Па бар да имате успеха! Додуше, има их који кажу да су поверовали у ту паролу: неко из страха, НЕКО ИЗ РАЧУНА, неко из незнања."

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Znaci sveti oci nisu bili ubedjeni u svoj stav kad su pozivali tolike nehriscanskve filozofe, u raspravama, da slede Hrista jer je On Istina?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi, ovo sa "ateisti ne postoje" jer skroz neozbiljna prica. Tako isto bilo ko moze reci "hriscani ne postoje jer.." pa lupi neki standard koji ne moze biti zadovoljen

i "bude u pravu". Svako bi mu tada sa pravom rekao da je neozbiljan.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам на то мислио :) директно, не на тај начин. Мислио сам на убеђивање, на давање толиких доказа без постојане базе, на њихове повике и урлике којима преплављују интрнет (највише интернет колико сам приметио?) и то без икаквих разлога. Позивање да се следи Истина, позивање да се следи прави пут, Живот... то је једна ствар, филозофске расправе такође, али никако вређање, никако исмејавање, никако понижавање зато што неко мисли другачије, а они то управо раде. А раде зато што су несигурни и зато што желе доказ постојања Бога. Дакле, зашто би желели доказ, зашто би се трудили да добију доказ ако већ не верују уопште? (Са друге стране, свети оци су спознајући истину, имали жељу да пренесу, да докажу, да покажу невернима...) Ето тако некако... ваљда је овај пост био јаснији. : )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам на то мислио :) директно, не на тај начин. Мислио сам на убеђивање, на давање толиких доказа без постојане базе, на њихове повике и урлике којима преплављују интрнет (највише интернет колико сам приметио?) и то без икаквих разлога. Позивање да се следи Истина, позивање да се следи прави пут, Живот... то је једна ствар, филозофске расправе такође, али никако вређање, никако исмејавање, никако понижавање зато што неко мисли другачије, а они то управо раде. А раде зато што су несигурни и зато што желе доказ постојања Бога. Дакле, зашто би желели доказ, зашто би се трудили да добију доказ ако већ не верују уопште? (Са друге стране, свети оци су спознајући истину, имали жељу да пренесу, да докажу, да покажу невернима...) Ето тако некако... ваљда је овај пост био јаснији. : )

To sto vredjaju, a vredjaju i to mnogo, nema veze sa njihovom neubedjenoscu nego sa etikom i psihickim profilom koji su izgradili tokom zivota. Pa bas zato ne veruju sto nemaju dokaze a ne traze dokaze mimo svog neverovanja. Dakle prvo su ze zapitali imaju li dokaze a tek onda su konstatovali za sebe da su ateisti.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"hriscani ne postoje jer.."

...тек у смрти човек се одређује, да ли је заиста остао део Тела Христовог...

Чекамо васкрсење мртвих и живот будућег века

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неозбиљно је и да се сви атеисти ставе под једну од ових тачака. Јер кад говориш о атеизму је једно, а о атеистима друго - ваљда се има испред себе конкретна личност атеисте, па ће мишљење да варира од личности до личности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...тек у смрти човек се одређује, да ли је заиста остао део Тела Христовог...

Чекамо васкрсење мртвих и живот будућег века

A kazu i da sledi novi talas poskupljenja svega. Samo sto ni ta cinjenica ni ova koju si naveo nema ama bas nikakve veze sa onim sto sam ja napisao u postu koji si izvoleo citirati.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=malina :)' timestamp='1346796516' post='704478]

Неозбиљно је и да се сви атеисти ставе под једну од ових тачака. Јер кад говориш о атеизму је једно, а о атеистима друго - ваљда се има испред себе конкретна личност атеисте, па ће мишљење да варира од личности до личности.

Ako opis obuhvata sve ateiste, konkretne licnosti koje znamo, ja ne vidim problem.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako opis obuhvata sve ateiste, konkretne licnosti koje znamo, ja ne vidim problem.

Баш зато, што један опис не одређује сваку личност атеисте. Сви су стрпани у један кош, као да нису личности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To sto vredjaju, a vredjaju i to mnogo, nema veze sa njihovom neubedjenoscu nego sa etikom i psihickim profilom koji su izgradili tokom zivota. Pa bas zato ne veruju sto nemaju dokaze a ne traze dokaze mimo svog neverovanja. Dakle prvo su ze zapitali imaju li dokaze a tek onda su konstatovali za sebe da su ateisti.

Ја мислим да то што вређају има везе и са њиховом неубеђеношћу... Чини ми се понекад да нападају само да би доказали (себи и другима), да би исказали то што мисле и то гласно. И... једино што желе је да буду слушани, у центру пажње и напросто потврђени. Не може се говорити генерално, већ из искуства, а моје искуство је такво са неколико особа. Иначе, ако би заиста хтели, ако би заиста имали жељу, нашли би доказ(е). Можда ти докази не би били у складу са њиховим очекивањима, али то је друга тема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ali ja sam rekao opis ateista koje ja poznajem. Dakle ne moze jedan covek poznavati sve ateiste kao konkretne licnosti. Ali one koje je upoznao moze da opise, na to

sam mislio.

Нисам ни ја мислила на све атеисте. Чак ни оне које познајемо не можемо ставити под исту тачку, баш због непоновљивости сваке личности. Може се говорити о конкретним личностима, може се рећи мишљење, али о свакој личности за себе. Ја бар не могу све атеисте које знам ставити у исту тачку у овом гласању, јер немам исти доживљај сваког од њих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...