Jump to content

ЖРУ Анкета: Како доживљавате атеисте?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?  

224 члановâ је гласало

  1. 1. ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?

    • Као сасвим нормалне људе који мисле својом главом
    • Несрећне и неостварене људе, жалим их
    • Одличне саговорнике на разне богословске теме
    • Људе који не знају шта хоће у животу
    • Немам никакав став према атеистима
    • Атеисти не постоје
    • Има их разних, углавном су нормални људи
    • Као непријатеље Цркве, богомрзитеље и црквомрзитеље
    • Поштујем њихов став иако се не слажем
    • Ја сам атеиста


Препоручена порука

Разликује се од човека до човека, али ако би морао рећи један заједнички утисак, онда као људе који се не држе принципа, већ који свој став прилагођавају околностима у циљу да идеологија коју пропагирају не доживи колапс (кад кажем идеологија не мислим само на политику већ генерално поглед на свет).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a šta ćemo sa izjavom dostojevskog da je savršen ateista na korak do savršenog vernika

  • Волим 1

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

a šta ćemo sa izjavom dostojevskog da je savršen ateista na korak do savršenog vernika

Појма немам, причам на основу мог искуства. Које је наравно субјективно и не мора да буде тачно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш сам јуче размишљао, имамо овде пар људи који су променили свој став - од атеиста постали верници или обрнуто - и приметих да се мој однос према њима уопште ни за длаку није променио. Верујем да је тако и код осталих, бар тако изгледа овде на форуму. Младен је био и остао Младен. Петар је био и остао Петар. И тако даље. Јер човека доживљавам као личност са којом ме сусрет увек радује, а ставови су ставови... Свако има своје, то је део личности који поштујемо.

Samo mala ispravka: Petar nije ateista. Barem ne jos uvek. :)

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема љутиш! :)

Није требало да наводим конкретна имена, само сам хтео да илуструјем да не прави никакву разлику. Чак сам сам себе изненадио помало...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

savršen ateista na korak do savršenog vernika

Савршен мајмун је на корак до савршеног краља

:D

221470_502281839785148_2002473199_o.jpg

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема љутиш! :)

Није требало да наводим конкретна имена, само сам хтео да илуструјем да не прави никакву разлику. Чак сам сам себе изненадио помало...

opusteno, nije nikakav problem :)

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мој глас је био за:

Атеисти не постоје

И у складу са тим се и понашам, дакле све моје пријатеље који су атеисти третирам као незнавене теисте .

Овај став ми помаже да атеисте не доживљавам као другу расу, нацију, веру, ванземаљце или комунисте.

Мада с обзиром да су често склони критици на рачун вере и цркве волим да их жацкам да су комунисти, чак и кад ови с комунизмом везе немају сем што им је неки предак био из 6. личке гараве познати споменичар...

Углавном људи атеисти и уједно Срби које познајем су добро воспитани људи, хришћанским начела , воспитани у светосавском духу човекољубља чојства и јунаштва и најчешће им замерам једино то што су недовољно национално освешћени , мада не и они који су били на ратишту.

На жалост још нисам успео да упознам атеисте у другим нацијама ( дакле познајем искључиво Србе атеисте) , иако живим у мултикулти и мултиконфесионалном друштву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Савршен мајмун је на корак до савршеног краља

:D

ali nikad neće napraviti taj korak... a ateista može da napravi korak... razlika je u Ceci lol

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

нема атеиста

"за Бога нема изгубљених"( владика Атанасије)

људе или волим или не волим, неке "атеисте" сам волео јако, и кад су отишли на онај свет Господ ми је дао молитву за њих, зато што сам их волео и они мене, и ......остало је историја или није за причу (за сад)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мој глас је био за:

Атеисти не постоје

И у складу са тим се и понашам, дакле све моје пријатеље који су атеисти третирам као незнавене теисте .

Овај став ми помаже да атеисте не доживљавам као другу расу, нацију, веру, ванземаљце или комунисте.

Мада с обзиром да су често склони критици на рачун вере и цркве волим да их жацкам да су комунисти, чак и кад ови с комунизмом везе немају сем што им је неки предак био из 6. личке гараве познати споменичар...

Углавном људи атеисти и уједно Срби које познајем су добро воспитани људи, хришћанским начела , воспитани у светосавском духу човекољубља чојства и јунаштва и најчешће им замерам једино то што су недовољно национално освешћени , мада не и они који су били на ратишту.

На жалост још нисам успео да упознам атеисте у другим нацијама ( дакле познајем искључиво Србе атеисте) , иако живим у мултикулти и мултиконфесионалном друштву.

Што братее си тако пажљив у томе да видиш људско у свим бићима :) .... лакше лепо кажеш "то су све комуњаре...", обојиш црно бело и мирна Башка :-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a šta ćemo sa izjavom dostojevskog da je savršen ateista na korak do savršenog vernika

Скромно ћу рећи да сам је потврдио хахахаха

Зезам се наравно.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Савршен мајмун је на корак до савршеног краља

:D

221470_502281839785148_2002473199_o.jpg

ЗиПа листу, Цеца, екв, Шабан, Келтси

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је и Божији став о атеистима, тако да се и ја истом придружујем:

Поштујем њихов став иако се не слажем

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...