Jump to content

Мишљење (критике) чланова форума о члановима форума

Оцени ову тему


Препоручена порука

Друго, није у реду да људе на форуму учиш како је Бог створио творевину од прапостојећег ''каоса''. Чак и они који подржавају теорију еволуције на сумњив начин, не потежу онакав вид тумачења који је аутоматски осуђен јер се из далека види да је противно догматским начелима.

Ja ne ucim nikoga nisam ucitelj niti nastavnik niti profesor niti bilo sta/ko od koga ljudi uce. Iznosim

svoje misljenej a ti ako smatras da je to moje misljenje naopako uvek si slobodan da to dokazes

argumentovano razume se. No ovo potonje je do sada izostalo.

Мислим да и врапци, око и моје и твоје куће, знају шта Ти пишеш и како пишеш. Нема човека који се супротставио Твом мишљењу а да није доживео срамоћење и подсмевање. Сви су они глупаци за Тебе. Само си Ти еволууирао више од свих.

Tacno. Sve to ukljucujuci i moje ismevanje drugih je samo moje licno misljenej sto sam ja naglasio vise puta

a i pise na forumu da osim zvanicnih SPC obavestenja sve ostalo je licno misljenje pojedinaca. Tako da nema

govora o nekoj mojoj zloupotrebi foruma za sirenje licnog ucenja.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

То у вези начина писања показује нешто дубље.

Погледај пример:

Ја сада желим нешто да кажем у

вези

нашег дијалога који је не само

бесмислен

него је и штетан, али шта да

радим

то је моја слабост.

Ето, зашто бих ово горе тако написао испрекидано када може нормално? Шта је то толико тешко да се напише како треба?

Зато сматрам да је то показатељ једне неосетљивости за друге.

isuzapise nista se nerazume pa nikomnista ... samoje ignor isete  :group111:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Akvilio, tebi je od strane moderatora Milana Nikolica upucena opomena sledece sadrzine

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,8913.msg440851.html#msg440851

Umoljavam Te brate Akvilio na bolje ponašanje prema članovima. Takođe, isto toliko važno, molim Te da promeniš način pisanja isprekidanim redovima. Ako želiš da imamo lep i prijatan dijalog onda učini tako. Jer godinama si na forumu i treba da već znaš normalno da pišeš.

Tako da, NEMOJ DA SE SLUZIS LAZIMA.

Ja o ovom boldovanom pricam. Kakve crne lazi? Sta pricas ti covece?

Ovo boldovano je bitnije. Posebno imajuci u vidu istoriju tvog ophodjenja prema forumasima koji ne dele tvoja uverenja...

A i ovo prvo ti je lepo rekao. Dakle, nije uslov da moras da imas bogoslovski dijalog sa moderatorom foruma, vec dijalog koji se odnosi na sam pristup temi.

и онда узме и преправу му пост указујући на здравље а не на понашање :group111:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма дај није смешно. joooj

Лепо рече Иван. Не може неко доћи на форум и тамошњем уреднику рећи да неће да води дијалог са њим, а хоће свима да соли памет, и то још газећи догматска учења о стварању. Па то не знам где може да има, али овде неће бити.

још колико ти отац Иван рекао да су твоје учења у најмању руку дискутабилна и оградио се истог тренутка. 0205_whistling
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па наравно. Ако хоћете да изниосите своје ставове онда се морате суочити са опречним мишљењима. Ја не тражим да ви прекинете да се обраћате мени. И Аквилио и Ти први улазите у дискусије са мном. Ако вас моје мишљење доводи до некаквог растроја, не мислим да је то моја кривица. Када једном уђете у дискусију и када се покрене питање, ту онда нема повратка као да ничега није било.

Потпуно ми је јасно какве ставове са теолошким последицама имате и Аквилио и Ти. Према томе, желим да дискутујем са вама, али ви не желите са мном. Шта ту онда није у реду?

Ја с тобом одавно не улазим у дискусију јер је то чисто губљење времена и енергије, а то што ти желиш да дискутујеш са мном је твоја ствар. Не можеш ме натерати да разговарам с тобом о било чему, просто ме као саговорник не занимаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал sFun_bat link=topic=3031.msg441085#msg441085 date=1305576606]

Ма дај није смешно. :cheesy:

Лепо рече Иван. Не може неко доћи на форум и тамошњем уреднику рећи да неће да води дијалог са њим, а хоће свима да соли памет, и то још газећи догматска учења о стварању. Па то не знам где може да има, али овде неће бити.

још колико ти отац Иван рекао да су твоје учења у најмању руку дискутабилна и оградио се истог тренутка. :229229229:

То је било поводом тумачења о Великом праску и да смо сви еволуирали од антропоморфних мајмуна и примара и других облика као последица Адамовог пада. Наравно да је дискутабилно. Шта тек рећи за Аквилиова тумачења о стварању из прапостојећег ''каоса'' и Адамовом рађању од хоминида? Дакле, све су то ствари које неминовно морају да прођу кроз дискусију.

Мени не пада на памет да пишем о томе, али када неко почне да води читаву полемику и да намеће другима своје тумачење које не може да прође безопасно за теологију, шта онда да се ради? Зар бисте волели да се ћути о томе?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па наравно. Ако хоћете да изниосите своје ставове онда се морате суочити са опречним мишљењима. Ја не тражим да ви прекинете да се обраћате мени. И Аквилио и Ти први улазите у дискусије са мном. Ако вас моје мишљење доводи до некаквог растроја, не мислим да је то моја кривица. Када једном уђете у дискусију и када се покрене питање, ту онда нема повратка као да ничега није било.

Потпуно ми је јасно какве ставове са теолошким последицама имате и Аквилио и Ти. Према томе, желим да дискутујем са вама, али ви не желите са мном. Шта ту онда није у реду?

Ја с тобом одавно не улазим у дискусију јер је то чисто губљење времена и енергије, а то што ти желиш да дискутујеш са мном је твоја ствар. Не можеш ме натерати да разговарам с тобом о било чему, просто ме као саговорник не занимаш.

Оно што Ти желиш јесте јалово полемисање око ''правничких'' постулата, који су, узгред, Твоја пројекција.

Не мораш да дискутујеш са мном, али волео бих да се свако ко може укључи у теолошке теме. Тамо када се отвори полемика онда треба истрајавати у миру и слози, без обзира на извесна опречна мишљења. Хришћани смо, побогу. Нико није незаблудив, и морамо смирено саслушати једни друге.

Најлакше је наћи празну причу која је савремена колоточина.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не мораш да дискутујеш са мном, али волео бих да се свако ко може укључи у теолошке теме. Тамо када се отвори полемика онда треба истрајавати у миру и слози, без обзира на извесна опречна мишљења. Хришћани смо, побогу. Нико није незаблудив, и морамо смирено саслушати једни друге.

Значи, ипак се претеривало онда. И ником ништа.

Свако је опрао руке на свој начин, а евентуално извињење да ни не помињемо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што Ти желиш јесте јалово полемисање око ''правничких'' постулата, који су, узгред, Твоја пројекција.

Због оваквих и њима сличних твојих коментара, нетачних и безвредних, и немам намеру да разговарам с тобом.

Најлакше је наћи празну причу која је савремена колоточина.

Ко разуме, схватиће...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не мораш да дискутујеш са мном, али волео бих да се свако ко може укључи у теолошке теме. Тамо када се отвори полемика онда треба истрајавати у миру и слози, без обзира на извесна опречна мишљења. Хришћани смо, побогу. Нико није незаблудив, и морамо смирено саслушати једни друге.

Значи, ипак се претеривало онда. И ником ништа.

Свако је опрао руке на свој начин, а евентуално извињење да ни не помињемо.

To je zato što nije dozvoljeno podvajanje.

Možeš eventualno da se samoopomeneš.

Ja, unapred, odbijam sve insinuacije sa indignacijom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

да ли је могуће да си цитирао овог човека?  amin-nas

http://en.wikipedia.org/wiki/Osho_%28Bhagwan_Shree_Rajneesh%29

nije bitno ko je, nego sta tamo pise, a sto se tice ove prepirke medju ovim egomanima girl_jumping

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...