Jump to content

Zar Bog nije mogao blaze da kazni gresnike (problem vecne kazne)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mislim da sam skoro sve shvatio u vezi pravoslavne vere i gospoda naseg Isusa Hrista. Ali ipak tesko mi je da shvatim da je Bog za gresnike stvorio mesto vecne muke odakle nema izlaza za sva vremena. Gde su muke prevelike, gde ljudi gore i bivaju muceni od demona i tako u nedogled. Zar ne postoji nacin da se njihova kazna odrobija i na onom svetu kao i ovde. Iako bi mi dobri bog dozvolio da udjem u rajske naslade, sa ovog zemaljskog gledista ipak mi je zao tih padsih ljudi jer njihova kazna je totalna nemogu je odsluziti, a ja mislim da ma koliki zlocin bio u pitanju da bi trebalo da bude konacni broj godina za odsluzenje kazne. Ovo je moje pitanje u najkracim crtama? Hvala

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Mislim da sam skoro sve shvatio u vezi pravoslavne vere i gospoda naseg Isusa Hrista. Ali ipak tesko mi je da shvatim da je Bog za gresnike stvorio mesto vecne muke odakle nema izlaza za sva vremena. Gde su muke prevelike, gde ljudi gore i bivaju muceni od demona i tako u nedogled. Zar ne postoji nacin da se njihova kazna odrobija i na onom svetu kao i ovde. Iako bi mi dobri bog dozvolio da udjem u rajske naslade, sa ovog zemaljskog gledista ipak mi je zao tih padsih ljudi jer njihova kazna je totalna nemogu je odsluziti, a ja mislim da ma koliki zlocin bio u pitanju da bi trebalo da bude konacni broj godina za odsluzenje kazne. Ovo je moje pitanje u najkracim crtama? Hvala

Nisi shvatio sve.

Bog NIJE stvorio mesto vecne muke, niti je to Njegova kazna za ljude.

To je stanje samoizgnanstva i samokaznjavanja, egzistencijalna posledica covekove odvojenosti od Boga u ovom zivotu.

U vecnosti, kako Pismo lepo govori, bice Bog sve u svemu, a mi cemo da po svojoj meri zaronimo u tu punocu Njegovog prisustva.

Nekome je to najlepsa radost, a nekome nepodnosljivo mucenje koje nema kraja, jer ni Carstvo Bozije koje dolazi nema kraja.

Na Strasnom sudu Bog konstatuje i potvrdjuje ono sto je covek pre toga sam izabrao...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па пакао и није казна у правом смислу те речи. Смисао казне је да те спречи да поновиш поступак због ког си кажњен , тако да је вечна казна бесмислена.А опет у вечности нема година, време протиче само на овом свету. Пакао је , рекао бих, начин постојања, потпуно одвојен од Бога, а вечан је не због Божије жеље за осветом,(ко је човек па да му се Бог свети) већ због вечног недостатка жеље за Божијом близином, вечној окренутости самом себи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko sam ja saznao u paklu se ne cuju molitve ali bi skoro svi hteli da izadju odatle. a pako jeste kazna u pravom smislu. i to i u fizickom i u duhovnom smislu. jer covek pati i sto ga przi prava demonska vatra i dusevno sto zna da je to konacno i nepopravljivo i sto zna da je zauvek izgubio boga i rajske naslade. a sto se vremena tice moglo bi de se uvede u pakao kao sto je uvedeno i na zemlju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko sam ja saznao u paklu se ne cuju molitve ali bi skoro svi hteli da izadju odatle. a pako jeste kazna u pravom smislu. i to i u fizickom i u duhovnom smislu. jer covek pati i sto ga przi prava demonska vatra i dusevno sto zna da je to konacno i nepopravljivo i sto zna da je zauvek izgubio boga i rajske naslade. a sto se vremena tice moglo bi de se uvede u pakao kao sto je uvedeno i na zemlju

ovo sto si opisao je vise srednjevekovno rimokatolciko ucenje o paklu nego pravoslavno

za pravoslavne, pakao je stanje koje si sma uzorkovao svojim pogresnim odnosom prema Bogu i tvorevini a ne Bozija kazna zbog tvojih grehova

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto onda Bog ne bi ostavio i neku slobodnu teritoriju, koja ne bi bila pod njegovom kontrolom?

Има и тога, зове се пакао.

a sto ta okrenutost ka samome sebi mora da bude vecna?

Зато што време траје колико и овај свет. А и ако си у свету био неосетљив за друге, какве су шансе да те паклене муке натерају да постанеш добар и брижан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i onda ti ne da da to kasnije promenis... dobar ti taj bog...

Ne lupetaj. Covek je sam odgovoran za svoje stanje u vecnosti, i ono se sad stice, a u vecnosti traje, kakvo god da jeste. Ko voli, nek izvoli...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато што време траје колико и овај свет. А и ако си у свету био неосетљив за друге, какве су шансе да те паклене муке натерају да постанеш добар и брижан.

Ne znam kakve su sanse al znam da Bog koji ti ne ostavlja mogucnost da se pokajes nije bog ljubavi.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto onda Bog ne bi ostavio i neku slobodnu teritoriju, koja ne bi bila pod njegovom kontrolom?

A zasto bi?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam kakve su sanse al znam da Bog koji ti ne ostavlja mogucnost da se pokajes nije bog ljubavi.

Kaj se, ko ti brani... vremena imas na pretek, a kad vreme prodje onda prosto nemas vremena...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...