Jump to content

Zar Bog nije mogao blaze da kazni gresnike (problem vecne kazne)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Postoje ljudi koji žive u materijalnom izobilju, lepi su i zdravi, imaju porodicu i prijatelje, talentovani su i obrazovani, pa ipak stalno su nezadovoljni, napeti i nemirni. Ni u čemu ne uživaju i ničemu se ne raduju. Sa druge strane, postoje ljudi koji žive u bedi i siromaštvu, neobrazovani su i bez nekih uočljivih kvaliteta, a radosni su, i čak pomažu drugima. Šta je to što pravi razliku između ova dva tipa ljudi?

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 27 минута, Милошшш рече

Postoje ljudi koji žive u materijalnom izobilju, lepi su i zdravi, imaju porodicu i prijatelje, talentovani su i obrazovani, pa ipak stalno su nezadovoljni, napeti i nemirni. Ni u čemu ne uživaju i ničemu se ne raduju. Sa druge strane, postoje ljudi koji žive u bedi i siromaštvu, neobrazovani su i bez nekih uočljivih kvaliteta, a radosni su, i čak pomažu drugima. Šta je to što pravi razliku između ova dva tipa ljudi?

Овај први жели нешто што не може, а овај други је прихватио своју ситуацију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, mirko1929 рече

Овај први жели нешто што не може, а овај други је прихватио своју ситуацију.

Znači drugi se smirio, i dobio blagodat od Boga i uživa u svakom svom novom danu. A prvi je dobio samo zlo i patnju. Ali od koga?  Gde je Bog u svemu tome? 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Милошшш рече

Znači drugi se smirio, i dobio blagodat od Boga i uživa u svakom svom novom danu. A prvi je dobio samo zlo i patnju. Ali od koga?  Gde je Bog u svemu tome? 

Не мора да значи да је било који од њих добио благодат. Мислим, ово што причамо је чиста психологија. Овај први чак може да буде верник, а овај други атеиста. И патње тог првог могу да буду управо због верске скрупулозности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, mirko1929 рече

Не мора да значи да је било који од њих добио благодат. Мислим, ово што причамо је чиста психологија. Овај први чак може да буде верник, а овај други атеиста. И патње тог првог могу да буду управо због верске скрупулозности.

Kako brate moj mili da ne bude vernik ako blagodari i raduje se u muci, pa taj i da kaže da je ateista on to ne može istinski da bude, pošto ateizam kao takav ne postoji., samo antiteizam. A prvi ako misli da je vernik treba da se preispita malo, ja bih rekao, možda grešim, možda. :) 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милошшш рече

Kako brate moj mili da ne bude vernik ako blagodari i raduje se u muci, pa taj i da kaže da je ateista on to ne može istinski da bude, pošto ateizam kao takav ne postoji., samo antiteizam. A prvi ako misli da je vernik treba da se preispita malo, ja bih rekao, možda grešim, možda. :) 

Верник ће пре да има раскорак између жеље и могућности, пошто никада неће моћи да буде довољно добар колико би желео. И тада се рађа скрупулозност. Гадно осећање из ког се тешко излази, али лако тоне све дубље, јер је то као нека болесна позитивна повратна спрега, што се више чистиш, биваш прљавији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, mirko1929 рече

Верник ће пре да има раскорак између жеље и могућности, пошто никада неће моћи да буде довољно добар колико би желео. И тада се рађа скрупулозност. Гадно осећање из ког се тешко излази, али лако тоне све дубље, јер је то као нека болесна позитивна повратна спрега, што се више чистиш, биваш прљавији.

Šta ti znači "dovoljno dobar", za šta dovoljno dobar, za koga?

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, mirko1929 рече

За Бога.

Znao sam :cheesy3:

Ne bre, nema šanse da je tako, sa krivicom i to sve, nikako, to se psiha igra sa nama. staniiiiiii

Daj da pitamo nekog mudrog da nam kaže u jednoj rečenici, bez filosofije. Nema šanse da se tako gleda. :)

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, mirko1929 рече

Па јесте глупо. Изврћеш значење речи. Крвник је извршитељ казне по дефиницији. Потпуно је небитно што је казна праведна.

To si ti uveo pojam krvnik u opciju i celu pricu, i to ne postoji u prici, postoji samo sudija koji sudi po zakonu, i kazna zatvora koju sudija izrice isto po zakonu, sve odredjuje zakon po kome sudija i deluje.

пре 2 часа, mirko1929 рече

Не, строго гледано управо га осуђује баш судија. Зато се и зове судија. Престани да покушаваш да промениш значење речи.

Na primer sudija u sportu, da li on sam sudi po svom cefu i recimo dosudi jedanesterac samo sto je neki odbrambeni igrac preko pogledo napaca ili sudi na osnovu pravila fudbalske igre, pa naravno da sudi na osnovu pravila, znaci sudija sudi na osnovu necega, tako isto i Bog na poslednjem sudi sudi pravedno na osnovu necega tj. nasih dobrih ili losih dela.

пре 2 часа, mirko1929 рече

Или си неко коме се нуди благодат, или не. То није до тебе.

Preteska je to prica, ovako kako si formulisao neki ateista moze da kaze, okej, dobro onda zasto ce onda Bog da me osudi na sudu ako nije do mene i ako mi Bog nije nudio blagodat.

пре 2 часа, mirko1929 рече

Погрешно мислиш. Али погрешно је да малтретираш мене због тога. То што мучи проклетнике у паклу рашчисти са Њиме. А то што Бог мрзи Исава рашчисти са апостолом Павлом.

Pa jel sudija koji je po sudu nekog osudio na zatvor zbog nekog zlocina, da li taj sudija direktno ucestvuje u mucenju tog osudjenika, naravno da ne ucestvuje, tako isto analogno i za Boga kao sudiju.

Pa ko koga maltretira ovde, eto to sto stalno potenciras da Bog unapred mrzi Isava, to je sad prica o predznanju Bozijem, i opet ta prica nije bas laka za razumevanje, jer Bog nikoga ne mrzi, mrznja nije deo prirode bica Bozijeg, tu kod Isava je vise ovo kako tumaci Origen u vezi drugog stiha iste glave o Isavu (sve je to povezano u jednu celinu) :

http://bible.optina.ru/new:rim:09:18#origen

Но, по упорству твоему и нераскаянному сердцу, ты сам себе собираешь гнев на день гнева (Рим. 2:4-5). Итак, Бог ожесточает не того, кого хочет, но того, кто не желает быть вразумленным Его долготерпением.

itd.... to je tema o kojoj moze da se raspravlja bukvalno 100 godina....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Милошшш рече

Znao sam :cheesy3:

Ne bre, nema šanse da je tako, sa krivicom i to sve, nikako, to se psiha igra sa nama. staniiiiiii

Daj da pitamo nekog mudrog da nam kaže u jednoj rečenici, bez filosofije. Nema šanse da se tako gleda. :)

Ја признајем да сам се тотално и апсолутно уништио скрупулозношћу, као и да не знам како бити хришћанин, а не бити скрупулозан. Не знам ни како бити хришћанин, а бити радостан.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, mirko1929 рече

Верник ће пре да има раскорак између жеље и могућности, пошто никада неће моћи да буде довољно добар колико би желео. И тада се рађа скрупулозност. Гадно осећање из ког се тешко излази, али лако тоне све дубље, јер је то као нека болесна позитивна повратна спрега, што се више чистиш, биваш прљавији.

To o cemu pricas, da sto se vise cistis, bivas prljaviji, to je vec po onoj Lestvici od sv.Jovana, skoro vrh te same Lestvice duhovnog napredovanja i uspinjanja ka duhovnom savrsenstvu i bestrascu. Koliko se secam, to je vec jedno duhovno 'osecanje' koje monah dobija sve vise i vise kako se u blagodati sve vise priblizava i upodobljuje Bogu, sto si blize Bogu oni stvarno i realno zadobijaji sve vise taj duhovni 'osecaj', kako i zasto se to desava, citao sam odavno nesto o tome ali sam zaboravio kako to tacno ide, koga interesuje neka potrazi i procita, i mislim da ta stvar nije bas za svakoga da praktikuje, i ne radja skrupuloznost kada se pravilno duhovno praktikuje, ali licno to ne bi nikome preporucio, jeste po meni velika stvar, ali je teska za praktikovanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, mirko1929 рече

Ја признајем да сам се тотално и апсолутно уништио скрупулозношћу, као и да не знам како бити хришћанин, а не бити скрупулозан. Не знам ни како бити хришћанин, а бити радостан.

 

Znao sam da opet projektujes, ispada po tebi da niko ne moze da bude duhovno hriscanin a da ne bude skrupulozan ili da ne bude radostan (duhovno).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, mirko1929 рече

Ја признајем да сам се тотално и апсолутно уништио скрупулозношћу, као и да не знам како бити хришћанин, а не бити скрупулозан. Не знам ни како бити хришћанин, а бити радостан.

 

 

 

Ma ti si super kad si priznao. :dobro:

Ostalo će Gospod da uredi. A kad On nešto uredi... :sunce:

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...