Jump to content

Што смо блискији са неком особом, све нас више нервира


Препоручена порука

неки пост ме је овде подстакао да поставим ово питање...мислим да смо сви свесни чињенице да нас на почетку дружења особа коју смо упознали одушевљава,радујемо се што смо срели ''тако дивну особу'', имамо пуно тога заједничког, једном речју уживамо у таквом пријатељству, а онда како време одмиче, што се чешће виђамо и боље упознајемо, почиње полако да нас нервира, почињемо да се сукобљавамо око неких мишљења и питамо се шта се то збива...да ли је проблем у другима или у нама...? зашто је то тако?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je sasvim normalna faza u novim prijateljstvima.Prvo sve vidimo lepo i ružičasto,jer čovek i jeste po prirodi sklon da drugog u početku vidi skoro kao osobu bez mana.Problem nastaje u našoj ličnoj idealizaciji drugoga . A ima i toga da svi mi volimo da da sebe pretstavimo u najboljem svetlu,pokazujući prvo svoje dobre osobine.Posle nekog vremena kad oduševljenje splasne, na površinu izbijaju sasvim prirodno i mane te druge osobe ( a i naše samo mi to retko kad vidimo,ali druga strana sigurno vidi).E, sad na nama je da to prevaziđemo, prihvatajući činjenicu da ta osoba " koja počinje da nas nervira", je čovek sa manama kao i sa vrlinama,to jest da je prihvatimo kao čoveka koji i nema baš sve dobre osobine već je jednostavno čovek koji sadrži i dobro i lošeu sebi.To jeste do nas.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

да ли има и нешто типа - са најблискијим особама си оно што јеси..?што се веома добро види у најужој породици...дођеш кући с посла и све своје фрустрације тога дана избациш на своје најближе...најближи највише страдају...а не би требало тако да буде...није фер...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ха, па то је оно што владика Атанасије каже: "прво се оЧАРаш па се разоЧАРаш" :)

а где је Христос=Љубав

зато полако и упорним подражавањем дела љубави, преко другога, долазимо до Ње-га.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

е, сваког дана све више увиђам колико смо ми људи слаба бића...нека нам је драги Господ у помоћи...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko je rekao da je život fer? :)

U takvim situacijama opet je do nas kako ćemo da se postavimo prema našim bližnjima kad su nervozni, isfrustrirani, nezadovoljni...Kako mi njih tad doživimo, u takvim situacijama, tako će nam i biti.Nije lako živeti u zajednici sa nekim, ali kroz bližnje se treniramo i spasavamo.

U takvoj situaciji se zapitam kako je onim drugima samnom?I ja sam nekad nervozna, nezadovoljna i sigurno svoju nervozu prebacujem na svoju okolinu.Tako da nekad oni trpe mene a nekad ja njih, a trpimo zato što ih volimo i obrnuto,oni nas. :)

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ anastasija

наравно да живот није фер, одавно сам то сазнала...и нико нам није рекао то...схватам да смо сви различити и да се у свакој заједници међусобно трпимо јер се наравно волимо...или се бар учимо да волимо, да достигнемо праву љубав...

тешко је победити себе и ставити оног другог испред...много, много труда је потребно...

@ignjatije

мислим да имам све мање живаца да улажем у нешто непознато...боље тај труд уложити у већ постојеће односе...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije lako,naravno da nije .Nosimo svako svoj krst i nekad nam je on pretežak, a zaboravljamo na jedno u svojim slabostima.To je lepo rekao starac Pajsije : " Ljudski krstovi su samo krstići, koji pomažu u spasenju duše.Hristov krst je bio mnogo teži, jer Gospod Svoju Božansku moć nije upotrebio za samog Sebe."

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

још нешто бих додала овоме...људи се мењају...знам да је то неминовно, постоји јако много разлога за то, али ми то увек тешко падне...увек у особи носталгично тражим ону ''стару'''...и кад ми се на тренутак поново прикаже, веома сам срећна...знам да је тако и у обрнутом смеру, кад сам ја лично у питању...све се мења, људи, околности...а понекад је јако тешко то пратити...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

неки пост ме је овде подстакао да поставим ово питање...мислим да смо сви свесни чињенице да нас на почетку дружења особа коју смо упознали одушевљава,радујемо се што смо срели ''тако дивну особу'', имамо пуно тога заједничког, једном речју уживамо у таквом пријатељству, а онда како време одмиче, што се чешће виђамо и боље упознајемо, почиње полако да нас нервира, почињемо да се сукобљавамо око неких мишљења и питамо се шта се то збива...да ли је проблем у другима или у нама...? зашто је то тако?

Зато што очекујеш.

Рецимо читаш шта пише Жељко о цркви или о духовном животу и ти се одушевиш, кажеш видиш како је добар овај Жељко , како је разуман , како је Хришћанин , како мисионари , како се труди да објасни да и мала деца укапирају.

Онда читаш на политичким темама тај исти Жељко псује, галами , свађа се виче жутима да су педери , да су издајице и свашта нешто и онда приметиш да тај Жељко није баш онакав као на почетку форума, или барем није био такав до избора.

Уствари не уклапа ти се слика твоје идеализације Жељка са оним какав он заиста јесте.

Ми у људима волимо само идеале , наше идеје и наше сличности са њима. Чим су различити ми не желимо да имамо ишта са њима.

Ми у људима волимо себе.

То је проблем.

Када бисмо у људима волели Бога ( кога нисмо видели и не знамо каки је) онда би престали очекивати од људи да буду верне копије наших идеала.

Битно је престати очекивати, а не отићи у нирвану.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

у праву си Жељко....све што си написао има смисла...(ето сад ћу да помислим како је тај Жељко диван... greengrin )

а све то веома дуг процес учења...морам да додам да се ја трудим (да не испадне како сам нека саможива особа и да онда ви сви кажете - види како је она грозна особа greengrin )...

биће боље уз Божију помоћ...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

неки пост ме је овде подстакао да поставим ово питање...мислим да смо сви свесни чињенице да нас на почетку дружења особа коју смо упознали одушевљава,радујемо се што смо срели ''тако дивну особу'', имамо пуно тога заједничког, једном речју уживамо у таквом пријатељству, а онда како време одмиче, што се чешће виђамо и боље упознајемо, почиње полако да нас нервира, почињемо да се сукобљавамо око неких мишљења и питамо се шта се то збива...да ли је проблем у другима или у нама...? зашто је то тако?

Uvek je jača varijanta kad te neko u startu hejtuje pa te posle zgotivi...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uvej je jača varijanta kad te neko u startu hejtuje pa te posle zgotivi...

е, да знаш да имам и такве случајеве...у почетку ме особа нервирала и није ми се допадала, а после постасмо пријатељице...да, да, има и таквих промена...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ха, па то је оно што владика Атанасије каже: "прво се оЧАРаш па се разоЧАРаш" :)

а где је Христос=Љубав

зато полако и упорним подражавањем дела љубави, преко другога, долазимо до Ње-га.

То је ваљда зато што се ЧАР претворила у хрњење самољубља!?

Без изворне очигледности Ничег нема самобитности ни слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...