Jump to content

О православним монасима...


Препоручена порука

Па срце, монашење је призив од Господа. А сад кад је неко леп? Па биће још лепши кад се обуче у Христа.

Znam,ali ne znam.  :1736_action:  Volim monahe ko neku malu decu.

To su posebni ljudi. 

Neka ih Bog čuva.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 11 months later...

10917775_1077304368966030_32698558686487

http://vaznesenjeovcarbanja.blogspot.com/2015/06/blog-post_16.html

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16. јун 2015. КРАТКО ЖИТИЈЕ МОНАХА МИРОНА ХЛАНДАРЦА (ИЗ РУДНИКА, БЛИЗУ ВАЉЕВА)

Стално је подсећао да, ко Богородицу не сматра заступницом у свом спасењу, тај тешко постиже духовни успех.

http://vaznesenjeovcarbanja.blogspot.com/2015/06/blog-post_16.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

понедељак, 21. март 2016.

 

Монах Павле Хиландарац (1958 - 21. март, 2013)
 
601982_541948975850028_1514769696_n.jpg

Монах Павле (Ивановић) се родио у Београду 15. маја 1958. године добивши на рођењу име Горан. Радио је дуги низ година као глумац, прво у Шабачком, а затим у Крагујевачком и Вршачком позоришту. 
Када се упознао са православном вером 1994. године, одлучује да се крсти. На крштењу је добио име Андреј. Само неколико месеци касније оставља свет и постаје искушеник у манастиру Светог Прохора Пчињског крај Врања. У манастир Хиландар долази крајем 2001, а монашки постриг прима на Богојављење 2004.
Добија одговорно послушање гостопримца које је веома савесно обављао. Многи ће га памтити по изузетно лепом читању Житија светих и других душекорисних књига за време празничних трпеза. Искрено је веровао у Христа Господа и са великом ревношћу му следовао. Његова блага личност и спремност да сваком госту укаже срдачну добродошлицу остаће у сећању многобројних хиландарских поклоника.
Упокојио се на дан Светог Павла Исповедника 21. марта 2013, отпостивши тримирје и причестивши се Светим Тајнама. У исти дан се, пре три године, упокојио и игуман Мојсије, његов духовник, који га је привео у монаштво.
Господ нека му душу прости и усели је у вечну радост.

Објавио Onufrije Jeromonah у 07:17

 

http://svetogorac.blogspot.rs/2016/03/1958-21-2013.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

http://svetogorac.blogspot.rs/2016/09/blog-post_21.html

0-02-01-555d9bfa4c555aaf76c775d9f7f949d861087da4c603e0dc1bcf13ef225d414a_full.jpg

Светогорске цртице: држављанство

 
Сви монаси, настањени у Светој Гори, ма које националности били, грчки су држављани. Држављанство се стиче аутоматски монашењем на Светој Гори.
 

фото: монах Милутин Хиландарац

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Препоручујем да ово саслушате и размислите. Како каже отац Рафаило, нема куће код нас да неко није болестан, физички или психички,који тражи наду.

Знам да је већина чула и слушала оца Рафаила из манастира Подмаине у Будви.

Ред је да га и овде представимо, баш данас ,на Видовдан.Мада већ постоји место на сајту где се излажу његова предавања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

Пре десетак минута су ми јавили из Хиландара да се упокојио отац Кирил Хиландарац ! Нека му Господ подари Рајско насеље ! Један од најомиљенијих отаца у Хиландару ! Последњи пут када сам био на Хиландару за Ваведење Пресвете Богородице у децембру 2017 године ме је последњи пут исповедио !:((

kiril.jpg

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Драган Јашић рече

Пре десетак минута су ми јавили из Хиландара да се упокоио отац Кирил Хиландарац ! Нека му Господ подари Рајско насеље ! Један од најомиљенијих отаца у Хиландару ! Последњи пут када сам био на Хиландару за Ваведење Пресвете Богородице у децембру 2017 године ме је последњи пут исповедио !:((

Не замери брате, нисам видео да си ово поставио,
па сам поставио као посебну вест.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Toma рече

Не замери брате, нисам видео да си ово поставио,
па сам поставио као посебну вест.

Нема везе ! Нека има на два места ! Баш ме је погодила вест !

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Драган Јашић рече

Нема везе ! Нека има на два места ! Баш ме је погодила вест !

Ех, брате мој - и мене је!
Мислим ... знам да би требало да се радујемо,
и да га помињемо 40 дана, 
и да је био стар и све, али...
Познавао сам га и ... ето, осећам бол.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...
On 6.2.2018. at 12:13, Драган Јашић рече

Пре десетак минута су ми јавили из Хиландара да се упокојио отац Кирил Хиландарац ! Нека му Господ подари Рајско насеље ! Један од најомиљенијих отаца у Хиландару ! Последњи пут када сам био на Хиландару за Ваведење Пресвете Богородице у децембру 2017 године ме је последњи пут исповедио !:((

kiril.jpg

Нека му Господ подари рајско насеље. У септембру 2017.г. био је у Какову,метоху манастира Хиландара. Попео се уз степенице до црквице да мени и пријатељима нађе свеће да запалимо. Старина,душа рајска.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 months later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...

Наизглед фотографија из давних времена, а уствари православно монаштво у 21.веку. Архимандрит Доситеј са сестрама и великосхимницама  манастира Гргетег. По речима блажено-почившег оца Гаврила лепавинског: Отац Доситеј је, с правом можемо да кажемо, једно светило српског савременог монаштва. Под његовим духовним руковођењем, не само гргетешке монахиње него и све обитељи на Фрушкој Гори добили су Игуманију Пресвету Богородицу Тројеручицу, чијим доласком је Фрушка Гора прозвана Света гора. Икона Њена и трон налази се у манастиру Гргетег који је у своје време био посед Патријаршије.

Gregeteg.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...