Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

зато што тако држе тело под контролом...и показују да су достојни да се зову Хришћанима...

тј..то ти је она слобода којом се ми Хришћани поносимо..

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ni meni nije jasno sta si hteo time da kazes. mislim isto da bi bolje bilo da nema odnosa tokom 2.stanja, ali za to treba da su oboje istinski verujuci, nije to samo ne povredjuje se time beba, beba je svakako licnost od momenta zaceca i u tom prenatalnom periodu se sigurno na nju prenosi na neki nacin sve sto majka dozivljava, kako se oseca, i sl, iz tog razloga osecaji, dozivljaji tokom odnosa nekako je bezveze kad razmisljas o tome u kontekstu nosenja bebe u sebi; svakako je bolje za bebu molitva, uzdrzanje, jedno drugo duhovno-emotivno okruzenje od onog koje postoji u osobi tokom odnosa; i za ovo za pravila, ma najbolje da nema nikakvih pravila, mislim..nije dobro ni sve ustrojiti 100% sablonski, normativno, ne znam ko tako moze uopste da funkcionise, sloboda mora da postoji, ali odbaciti sva pravila, pa 100% prepustiti slobodnom osecaju? treba uvaziti i iskustvo Crkve, Sveto Predanje, pa u celokupnosti sagledavanja postupati, naravno uz duhovno rukovodjenje, imamo svoje parohijske svestenike

Link to comment
Подели на овим сајтовима

хахаха...

мислио сам на последице...по учеснике у браку...

а не на брак...

али ти свакако тумачиш..како се теби свиђа

Тумачила сам у контексту целе те твоје реченице. НЕ извлачи се сада sHa_sarcasticlol

Link to comment
Подели на овим сајтовима

зато што тако држе тело под контролом...и показују да су достојни да се зову Хришћанима...

тј..то ти је она слобода којом се ми Хришћани поносимо..

Мислим да се пре гордите тиме ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

одакле ти то?

поента Хришћанства је слобода...и јединство са Богом...

скидање свих окова и статуса роба...које са собом носе грехови...и самозадовољавање телесним потребама...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кириос, без увреде, али имам утисак кад читам твоје постове да се превише ослањаш на то шта ће свештеник да каже, то ме подсећа на НЕда Фландерса из Симпсонових кад у неко доба ноћи зове свештеника Лавџоја да га пита шта да ради, јер је случајно згазио мрава ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

одакле ти то?

поента Хришћанства је слобода...и јединство са Богом...

скидање свих окова и статуса роба...које са собом носе грехови...и самозадовољавање телесним потребама...

АЈде реци да је секс прљав. ЈЕл то покушаваш све време да кажеш ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

АЈде реци да је секс прљав. ЈЕл то покушаваш све време да кажеш ?

Не..секс је лепа ствар...

само у контексту љубави и Богом благословене везе...а не наскакања као у животиње...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НЕ знам да ли ме капираш, мислим замисли стартне позиције супружника који су се "пробали" пре брака и видели да је то између њих ОК, и позиције супружника који након склапања брака, по "испробавању" скапирају да ће тај део ићи тешко ...

I sta kada se "isprobaju"?"Ne odgovara mi u seksu to i to,naci cu drugog-drugu pa tako njih pedeset dok mi seks ne bude takav da ni na sta drugo u zivotu necu misliti sa svojim muzem/zenom?"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ni meni nije jasno sta si hteo time da kazes. mislim isto da bi bolje bilo da nema odnosa tokom 2.stanja, ali za to treba da su oboje istinski verujuci, nije to samo ne povredjuje se time beba, beba je svakako licnost od momenta zaceca i u tom prenatalnom periodu se sigurno na nju prenosi na neki nacin sve sto majka dozivljava, kako se oseca, i sl, iz tog razloga osecaji, dozivljaji tokom odnosa nekako je bezveze kad razmisljas o tome u kontekstu nosenja bebe u sebi; svakako je bolje za bebu molitva, uzdrzanje, jedno drugo duhovno-emotivno okruzenje od onog koje postoji u osobi tokom odnosa; i za ovo za pravila, ma najbolje da nema nikakvih pravila, mislim..nije dobro ni sve ustrojiti 100% sablonski, normativno, ne znam ko tako moze uopste da funkcionise, sloboda mora da postoji, ali odbaciti sva pravila, pa 100% prepustiti slobodnom osecaju? treba uvaziti i iskustvo Crkve, Sveto Predanje, pa u celokupnosti sagledavanja postupati, naravno uz duhovno rukovodjenje, imamo svoje parohijske svestenike

аман Србине...

нема везе са тим... дали се повређује беба или не...

нико није толико уфуран...

него са чињеницом да се ствара нови живот...чудо Божанске љубави пре људима..

и сада ти..ниси у стању да се суздржиш..

е па јбг..

+ може да дође до инфекција..јер се мења у трудноћи био хемијски баланс флоре...у женском полном органу...

  • Волим 1

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не..секс је лепа ствар...

само у контексту љубави и Богом благословене везе...а не наскакања као у животиње...

Значи,ако постоји страст, онда је то само наскакање, ту нема љубави ?

О,свашта... wc joj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...