Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

Mene interesuje jedno, kako danas jedna devojka uopste da se uda ako ne da svom momku ni da je pipne, a kamoli jos da spava sa njim? Ne poznajem nikoga ko je stupio u brak, a da pre toga nije imao seksuale odnose sa tom osobom

Па и поента је наћи особу сличних схватања и погледа. Ако ти се не спава, онда је тако и тачка, нема ту повлађивања, нема ту компромиса, нити кривице типа ,,изгубићу ту особу, оставиће ме" и слично. Ко не поштује твоју одлуку и прибегава убеђивању и наваљивању, тај само себи жели ужитак. Љубав се пружа, а не захтева.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene interesuje jedno, kako danas jedna devojka uopste da se uda ako ne da svom momku ni da je pipne, a kamoli jos da spava sa njim? Ne poznajem nikoga ko je stupio u brak, a da pre toga nije imao seksuale odnose sa tom osobom

лако.....одеш на село...

  • Волим 1

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene interesuje jedno, kako danas jedna devojka uopste da se uda ako ne da svom momku ni da je pipne, a kamoli jos da spava sa njim? Ne poznajem nikoga ko je stupio u brak, a da pre toga nije imao seksuale odnose sa tom osobom

Ima toliko njih koji spavaju sa momcima i devojkama pa ih ne zene,tj. ne udaju se za te muskarce.

tako da to pitanje nije nista jednostavnije od onoga kako da se devojka uda za momka posto spava sa njim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам једног дана кад сам се упознала са свим тим и осетила сву духовну ругобу онога како сам живела, решила да окренем нови лист. Није то био не знам какав промискуитет али мени је и то било превише јер се након дуге везе вежем за будалу који ме без трептаја остави јер има сто неких других планова и нема намеру да жени још дуууууууго. То је било 2007. Шта мислите да ли сам нашла неког ко је пристао на то до дана данашњег?

Али и даље сматрам да је вредело па и ако га не нађем значи да за мене другачија Божија воља... него ћу ту да се вучем са сваким ко би да испробава па да ипак онда схвати да неће, ма немој...

Нема без сродне душе ништа, сличан се сличном радује и то је цела прича.

Битно је да се нађу двоје који желе исто па нек се онда спасавају заједно како знају и умеју, а притећи ће Господ... никад Он не закасни...

  • Волим 1

Што год ткаш, везуј конце за Небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неодговорност и ништа више. А хришћани су одговорни људи

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Xaxaxaxaxa... оптимистилки поглед... Име ...? Које село брате... ? Весело?

;)

које год у Србији(мислим на ширу :) ) има толико неожењених...

а све младе побегле у град..

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je komplikovano pitanje zato sto su se nasi preci vencavali sa 14,15 godina tako da prakticno nisu imali kad da imaju seks pre braka-naravno uvek postoje izuzeci.Danas se mladi vencavaju mnogo,mnogo kasnije pa je normalno da biologija radi.Ali je tuga sto je u jednoj vezi momka i devojka u vecini slucajeva najbitnije kada ce doci do seksa,kakav ce seks biti,a malo se paznje pridaje pravim duhovnim vrednostima i tome da se zaista upozna dusa drugog.Ako nisu srodni dusom od toga nema nista.Takodje,malo se u vaspitavanju prica sa decom o tome,posebno sa devojcicama.Moji su roditelji dobri roditelji,majka je divna i pozrtvovana ali ona samnom nikada o tim stvarima nije pricala.Dobro me je dobri Bog i sacuvao od najgoreg u mom gresnom zivotu kojim sam zivela.Nije to bio promiskuitet ne znam kakav,nikada nisam imala momke samo seksa radi ili za jedno vece,uvek sam se nadala i posmatrala ih kao potencijalnog zivotnog partnera ali se na kraju ispostavljalo da je to potpuno pogresno.Nepromisljenost.Cak sam ih imala i iz crkve,koji su kao verujuci i oni su isti kao i svi ostali.Mogu reci samo jedno-zao mi je sto nisam iskusila tu srecu da nemam odnos pre braka sa svojim buducim muzem.Mislim da bi prava punoca veze bila bas u tome.Sada sam udata,Bogu hvala,vencali smo se liturgijski,imamo devetomesecnu cerkicu koja je krstena liturgijski i svoju promenu zivota smatram pokajanjem jer sam okrenula novi list i sada zivim onako kako je Bogu drago u ovom smislu.Ali,eto,i sa svojim muzem sam imala odnos pre braka.On je divan,odan,sirokog uma i duse ali nekako to nije islo dok smo se zabavljali.Jednostavno je to da imas seks sa momkom/devojkom danas postalo normalno i retkost je drugacije.U danasnjoj bludi u kojoj ljudi zive jos je i najbezazlenije da imas dugu vezu i seksualni odnos u njoj i da se ta veza na kraju zavrsi brakom.To je odlicno.Imam devojcicu,malu i slatku,cistu kao sunce,ima devet meseci i vec sada pripremam sebe i nadam se da ce mi Bog pomoci da je pravilno vaspitam,da ne gresi gde sam ja gresila.I nije danasnje vreme najteze od pocetka sveta-svako vreme sebi breme.Uvek je bilo ovog i onog.

A sto se tice seksa kod razvedenih ljudi,to je po meni gore.Gore je zato sto se brakovi masovno raspadaju jer ljudi nisu spremni da nose svoj krst,nisu spremni da se zrtvuju za drugog nego cim mi se nesto ne svidja ja se lepo razvedem.E,nije brak zezancija,brak je mnooooooooooooooooooooooooooogo drugaciji nego zabavljanje.I ako covek hoce da mu brak uspe u njega treba da pusti Gospoda Isusa Hrista da pomoge.Bez njega nema dobrog.On ce nositi nase brige i muke na svojim plecima kada mi ne mozemo vise da izdrzimo.Nece nas On ostaviti.Ali,da bi se to desilo covek mora sam to da zeli i sam prvi da se zrtvuje za frugog,onda ce mu i sam Gospod pomoci.

Sigurna sam 1000% i osetila sam u svom zivotu narocito poslednjih godina jer to tako posmatram,da mi je Bog mnogo,mnogo pomogao.Prepoznavala sam to.I onda kada sam nesto nenormalno mnogo zelela i trudila se iz petnih zila da to ostvarim,Bog nije dao.Nije dao ono sto sam zelela i u tom trenutku sam bila tuzna.Ali,kasnije se uvek pokaze zasto nesto ne da.Ne da jedno jer na drugoj starni da ono sto je nasoj dusi potrebno i tada bih mu bila zahvalna do neba i natrag ako tako uopste mogu reci :) .Ma koliko mi to mozda u datom trenutku ne razumemo,pokaze se kasnije.Covek treba samo iskreno da zeli,da se moli i da veruje.I ne desava se to kao neki madjionicarski trik-puf,zelja ti je ostvarena!Ne,vec je potrebno da covek mnogo prodje,da sam donosi odluke,da bude slobodan u svojim postupcima i potrebno je da bude jako strpljiv i mudar.A Bog je tu da pomogne.Kucaj i otvorice se!Pa cak i ako nije onako kako zelimo pokazace se da je bas tako trebalo da bude! girl_smiley

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije život tako prosta stvar,pa da jeste svako bi čini život pa i u nekim naučnim laboratorijama.Jasno je ko dan da je seks izvan braka nemoral i o tome se ne može mnogo polemisati ali šta da radimo sa tom bornom oko nečega što je ostalo kao vrsta nagona da čovjek uopšte stupa u seksualne odnose i nastavlja život do završetka svijeta.To nije lako i ne može svako.E sada vjerovatno sledi odgovor pa oženi se.Međutim šta ako ne mogu da naiđem na osobu dolsednu zajedničkog života i koja će se držati svete tajne braka ili sam bio u braku koji nije bio brak već pakao i sda lutam,tražim ženu za sve ono zbog čega seks postoji i što je moralno i opracdano.Ne ide mi.Jedna godina,dvije godine...Kako se izboriti,koliko ima ljudi sa takvim karakterom i takvom snagom.Ponavljam život nije lak i prost,greške pogubne ne treba ponavljati pa iz jednog propalog braka u drugi uskakati.

@modran1458 Instagram #modran1458

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije život tako prosta stvar,pa da jeste svako bi čini život pa i u nekim naučnim laboratorijama.Jasno je ko dan da je seks izvan braka nemoral i o tome se ne može mnogo polemisati ali šta da radimo sa tom bornom oko nečega što je ostalo kao vrsta nagona da čovjek uopšte stupa u seksualne odnose i nastavlja život do završetka svijeta.To nije lako i ne može svako.E sada vjerovatno sledi odgovor pa oženi se.Međutim šta ako ne mogu da naiđem na osobu dolsednu zajedničkog života i koja će se držati svete tajne braka ili sam bio u braku koji nije bio brak već pakao i sda lutam,tražim ženu za sve ono zbog čega seks postoji i što je moralno i opracdano.Ne ide mi.Jedna godina,dvije godine...Kako se izboriti,koliko ima ljudi sa takvim karakterom i takvom snagom.Ponavljam život nije lak i prost,greške pogubne ne treba ponavljati pa iz jednog propalog braka u drugi uskakati.

Mozda mors cekati duze.Nece to kada ti hoces nego kada se desi.Ja sam bas zato sto sam zelela posto poto da nadjem "tog pravog",vernog,sklonog porodici lutala i gresila i uvek se ispostavljalo da je pogresno.I uvek sam se osecala prljavo.Ali,ljudi grese i bitno je da jednom covek nadje pravu osobu i prestane da gresi.Sto pre to bolje.Ja sam godinama molila i cekala.I nekako sam znala da ce se to desiti.Nemoj samo da donosis pogresnu odluku.E,sad,reci ce neko nije to bas tako lako.I nije.Ali jednostavno ces znati.Veruj mi.Smiri se,pogledaj u sebe i vidi sta to zelis,budi spreman na to da ta osoba nece imati bas sve sto ti zelis ali...Boze moj.I ponovo kazem-nece to onda kada ti hoces na silu.Pusti da dodje kada bude vreme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Секс пре брака ? Да. Ступање у брак пре сексуалних односа са будућим партнером је "куповање мачке у џаку".

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто ? Ово је искључиво моје мишљење, да ме неко не нападне да га проглашавам за правило :

Да се не лажемо, не знам који је мушкарац ушао невин у брак. А то се очекује од жене хришћанке,јел. Већ у старту није фер ситуација. И, онда се деси нпр. следеће : прве брачне ноћи младенци се једноставно "не поклопе" у сексуалном смислу. Нема страсти, хемије, иде траљаво...па се то понови и следећи пут... и следећи... и тако обоје остају ускраћени за једну веома битну ствар која (да се не лажемо) има велику улогу у одржавању брака. Онда обоје постају незадовољни и, најчешће мушкарац први почиње ( и налази) бољу "варијанту" ван брака. Појављују се пукотине у браку и ...онда имамо сценарио трпљења или развода.

Да не будем погрешно схваћена, не мислим да је секс у браку најважнији, али реално јесте нешто што добро "подупире" брак и кад ту крене да "шкрипи" обично крене да шкрипи на све стране.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто ? Ово је искључиво моје мишљење, да ме неко не нападне да га проглашавам за правило :

Да се не лажемо, не знам који је мушкарац ушао невин у брак. А то се очекује од жене хришћанке,јел. Већ у старту није фер ситуација. И, онда се деси нпр. следеће : прве брачне ноћи младенци се једноставно "не поклопе" у сексуалном смислу. Нема страсти, хемије, иде траљаво...па се то понови и следећи пут... и следећи... и тако обоје остају ускраћени за једну веома битну ствар која (да се не лажемо) има велику улогу у одржавању брака. Онда обоје постају незадовољни и, најчешће мушкарац први почиње ( и налази) бољу "варијанту" ван брака. Појављују се пукотине у браку и ...онда имамо сценарио трпљења или развода.

Да не будем погрешно схваћена, не мислим да је секс у браку најважнији, али реално јесте нешто што добро "подупире" брак и кад ту крене да "шкрипи" обично крене да шкрипи на све стране.

O.K.ne napadam te,dobrim delom se slazem,do nekle,samo sam htela da cujem razlog. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...