Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

Ma sve ovo je duboka intimna stvar izmedju supruznika/ljubavnika, sta mi ima uopste tu uopste da se pitamo. Zapravo, svako je samo izneo svoju privatnost na videlo 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha ...sad znamo sta ko (ni)je radio "proslog leta" (u trudnoci) 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha greengrin greengrin greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zaboravih da dodam-čini mi se da često nismo ni svesni koliko BOG POŠTUJE naŠe odluke... do te mere da se zaista u njih ne meŠa -u tom smislu je zanimljivo koliko se neki drugi crkveni autoriteti MEŠAJU u intimne probleme vernika (koji doduŠe,te iste probleme donose pred noge autoriteta) ali to svakako nije razlog da se isti problemi odmah zgrabe ... zaŠto ih ne pokupiti sa zemlje i reći-nećeŠ majci! uzmi ovo i budi čovek-ako žena nisi! lol

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

zaboravih da dodam-čini mi se da često nismo ni svesni koliko BOG POŠTUJE naŠe odluke... do te mere da se zaista u njih ne meŠa -u tom smislu je zanimljivo koliko se neki drugi crkveni autoriteti MEŠAJU u intimne probleme vernika (koji doduŠe,te iste probleme donose pred noge autoriteta) ali to svakako nije razlog da se isti problemi odmah zgrabe ... zaŠto ih ne pokupiti sa zemlje i reći-nećeŠ majci! uzmi ovo i budi čovek-ako žena nisi! lol

likefaceeeeeeee

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је одређени број свештеника и верујућих људи православље и представило на тај начин, дословно као школицу са пољима на која смеш да згазиш..''ово сме, оно не сме, ово ради овако, оно онако, ово мораш, оно немој никако, овако треба, онако не треба...'' Где сам ту ја, где је моја личност, моја слобода? Нигде... А још кад се појави и друга личност... све до једног ''правила'' и ''савета'' које сам чула пало је у воду...лице другог је неспојиво са било каквим правилом....једино што се испоставило као тачно је то да је однос између човека и Бога или два човека...неизрецива тајна... заправо, једине речи које за мене описују однос између Господа и оних који Га воле и однос између две особе које се воле су ''светиње светима''... али неки ипак више воле да све угурају у своје калупе...

You catch me every time I fall...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

malo ću se našaliti,ne zamerite

kaže jedan američki psiholog-gde su ona vremena kada je seks bio prljav a vazduh čist... LOL

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

malo ću se našaliti,ne zamerite

kaže jedan američki psiholog-gde su ona vremena kada je seks bio prljav a vazduh čist... LOL

Ko razume, shvatice ;) ccvige :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Evo šta kaže jedan veliki Pravoslavni duhovnik: "Čim se začne dijete, više nema majka i otac da imaju bračne odnose. Koliko ima dece što su se izbacila što oni vrše blud na to dijete. To dijete treba da bude svetinja, a ne da se na njega vrši blud."

Saslušajte i ovu teoriju (mogla bi da bude korisna za ishranu trudnice) o sumpor-vodoniku koji nastaje u crijevima i o tome da je čovek stvoren za biljnu hranu. Lekari ne znadu hemiju, ali zato je Joil odličan nutricionista.

http://www.youtube.com/watch?v=zeN2mBPpVXE

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jao sanjala sam ga nocas, i u snu je bio tako mio, tako fin :). Kao setam ja na nekoj livadi, vidim njega, pridje mu i trazim blagoslov, poljubim mu ruku i on se nasmesi :). Interesantno :).

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

malo ću se našaliti,ne zamerite

kaže jedan američki psiholog-gde su ona vremena kada je seks bio prljav a vazduh čist... LOL

Ваљало би демистификовати тај "прљави" секс.

Ипак је то једна нормална људска потреба и није човек грешан чим осети (или,не дај Боже упражњава 0212_rolleyes ) ту потребу.

  • Волим 1

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo šta kaže jedan veliki Pravoslavni duhovnik: "Čim se začne dijete, više nema majka i otac da imaju bračne odnose. Koliko ima dece što su se izbacila što oni vrše blud na to dijete. To dijete treba da bude svetinja, a ne da se na njega vrši blud."

Njegovo je pravo da tako misli...

Takođe i oni koji ga slušaju imaju pravo to da rade...

Stvar je u tome da ništa nije jednobrazno u teologiji i duhovnosti.

Neki sveti oci su govorili da je sjednjenje muškarca i žene,naravno u braku,gotovo kao sjedinjenje Hrrista i čoveka u svetoj tajni pričešća.

Dakle , o bludu nema ni reči,ako mene pitaš ,čak kontra sve...

što se tiče uzdržanja u trudnoći ,to ti je kao kad oćeš da postiš više ili da postiš kad mu vreme nije ...

Ako oćeš dobro,ako nećeš opet dobro

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Njegovo je pravo da tako misli...

Takođe i oni koji ga slušaju imaju pravo to da rade...

Stvar je u tome da ništa nije jednobrazno u teologiji i duhovnosti.

Neki sveti oci su govorili da je sjednjenje muškarca i žene,naravno u braku,gotovo kao sjedinjenje Hrrista i čoveka u svetoj tajni pričešća.

Dakle , o bludu nema ni reči,ako mene pitaš ,čak kontra sve...

što se tiče uzdržanja u trudnoći ,to ti je kao kad oćeš da postiš više ili da postiš kad mu vreme nije ...

Ako oćeš dobro,ako nećeš opet dobro

Nigde ja nisam doveo u pitanje njegovo pravo na slobodno mišljenje (i lupetanje), ali zvanična medicina još uvek nije potvrdila da rizik od pobačaja raste zbog seksa za vreme trudnoće.

Opomena.Dejan

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваљало би демистификовати тај "прљави" секс.

Ипак је то једна нормална људска потреба и није човек грешан чим осети (или,не дај Боже упражњава 0212_rolleyes ) ту потребу.

AMIN sestro 0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene interesuje jedno, kako danas jedna devojka uopste da se uda ako ne da svom momku ni da je pipne, a kamoli jos da spava sa njim? Ne poznajem nikoga ko je stupio u brak, a da pre toga nije imao seksuale odnose sa tom osobom

Evo, da se upoznamo... svet je sirok i velik... :)

Dobro nam dosla na forum...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...