Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

  • Волим 1

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa...da :rolleyes: . Zapravo, bilo je toga, jedino sto on nije hteo da se pricescuje. Dogovor sa popom je nedelju dana "posta" i posta pred Pricesce. Mislim, u cemu je problem? Pa ne bi ostalo dva coveka u Crkvi da nije to u redu.

grijesis katarina vjeruj mi...nije u redu...nemoj ti da brines za broj...Crkvu Hristovu nista ne moze nadvladati...
  • Волим 1

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

grijesis katarina vjeruj mi...nije u redu...nemoj ti da brines za broj...Crkvu Hristovu nista ne moze nadvladati...

To niko ne spori, ali ovo je bilo izmedju mog svestenika i mene.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ustvari,da izuzmemo pricesce...dakle,da li mislis da je u redu imati odnose s deckom,a da nisi u braku? krstena si,deklarises se kao hriscanka i da li je po tebi to u redu?

Iskreno-ne vidim nista lose u tome. Mislim na vezu, ne na neku prolaznu avanturu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bonus penis, pax in domu je latinska izreka nije moja izmisljotina .Pisem i moj izvor je savremena pshilogija ,i moje licno iskustvo .Bio sam sa dosta zena i sve sto sam citao i slusao na ovu temu ima uporiste u iskustvenom .

Nezadovoljena zena cesto nije svesna da joj upravo nedostaje sex ,vec je depresivna frustrirana ,ogorcena ,ni sama nije sigurna sta zeli .Zbog nedostatka orgazmickog vrhunca bezi u krajnost koju naziva moral ,etika, ponekad i religija kako god .

I onda imate obrnuti sled stvari od Bogom zdrave osobe dobijamo frustrirane ,nesrecne cesto depresivne zene .U prilog mojoj tezi leze mnoge cinjenice .

човек говори из опитног искуства ЛОЛ

искрено,има тога али не треба генерализовати... у супротном би љубав била шаблонска а знамо да је у појединим случајевима секс заиста прецењен ( ти случајеви нису чести али их има јер не може по дефиницији добар секс да буде једино мерило привлачности а ово зна свака жена која није убила женственост у себи а жене иначе гледају дугорочно а не тренутно )

што се тиче монаха,монахиња и људи који живе у целибату они молитвом и љубављу,Духом светим не убијају страсти већ их сублимишу тј. претварају их у врлине... на жалост,говорити о овоме неком ко нема опит са ове стране равно је причати Јетију о пешчаним плажама Барбадоса

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

e pa tu i jeste kvaka...svi smo prizvani...po meni ni nema nikakve razlike izmedju monastva i onog u svijetu...sta mislis npr. da li je u redu da si u vezi i imas odnose sa deckom,znaci nisi u braku, i uporedo s tim odlazis da se pricescujes? hipoteticki,ne pricamo o tebi...dakle,da li mislis da je to u redu?

Naravno da ima razlike,mnogi greše što pogrešno misle da razlike nema,ima je i te kako.
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da bi dobila odgovor na ovo pitanje moras da definises brak

Prava bracna zajednica moze i trebalo bi da nastane jako brzo red velicine do par nedelja ,e sada sto savremene "kvazi pravoslavke" se vuku sa momcima po par meseci ili godina to vise govori o njima samima nego o ovom problemu .

Problem je sestro ako si u vezi sa deckom duze od dva meseca i izbegavas sex pozivajuci se na Pravoslavlje .Stisni zube udaj se budi prava Hriscanka ,oseti lepotu zivota u dvoje i punocu u Crkvi Hristovoj .

Zena bez sexa je polubice

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hvala...ja ustvari mnogo volim da se salim,ali nije se s Bogom igrati...trazi nas cijele i ne moze polovicno...

има их који нису цели ако се не нашале лол :drugarstvo:

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...