Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

... i nahranite svoju dušu LOL

ponekad mi se čini da je cilj ljudi iz monaštva da što više vernika koji su van manastira ubaci u svoj način razmišljanja i poimanja Boga, Crkve itd. misleći pri tom upravo ono što smo pomenuli - da Bog jednoobrazno i istovetno svima daruje spasenje... naravno, neko može reći da to nema veze sa ovim što priča i da čovek priča o grehu ali bitan je DUH a ne gole reči

da ne bude zabune,kod oca Pajsija sam išao više puta, veličina od duhovnika al nije ekspert za sve

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po ko zan koji put slušam ovaj klip...ne mogu više.Jel on neko pravilo po kome se treba upravljati?I kave veze ima sa bolerom u trudnoći?

A? Bolero? :D D.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po ko zan koji put slušam ovaj klip...ne mogu više.Jel on neko pravilo po kome se treba upravljati?I kave veze ima sa bolerom u trudnoći?

A? Bolero? :D D.

ma ko kaze da je pravilo, samo sam naveo jos neciji nacin razmisljanja...

a sto se tice trudnoce...ima veze...eto naveo je kako su navodno nasi sveti kraljevi spavali sa zenama samo kada zele decu i odmah zatim prekidali odnose... mislim to on kaze,ne ja

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po ko zan koji put slušam ovaj klip...ne mogu više.Jel on neko pravilo po kome se treba upravljati?I kave veze ima sa bolerom u trudnoći?

A? Bolero? :D D.

http://www.youtube.com/watch?v=ZOjmstbqWkg

a što se tiče naših svetih kraljeva mislim da je dosta pomenuti kralja Milutina i Simonidu

eto, za neke od njih ne znamo ni kad su i gde tačno živeli al znamo da su apstinirali tokom trudnoće svojih žena...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.youtube.com/watch?v=ZOjmstbqWkg

a što se tiče naših svetih kraljeva mislim da je dosta pomenuti kralja Milutina i Simonidu

istoricari se spore koliko se cak puta Milutin zenio...

Kralj Stefan Prvovencani najurio zenu i ozenio se drugi put... procitao sam negde da je valjda car Dusan rekao da Nemanjicima nije bilo zena ne bih bilo ni ovoliko manastira (navodno pojedine manastire i crkve su gradili iz pokajanja zbog toga...)

uostalom odakle nekome ideja da zaviruje u tudj krevet, o tome Crkva ima svoj jasni stav,setite se!

aj da nedemo neki primer ,recimo Sv.Jovana Kronstatskog koji je vodio asketski zivot i po dogovoru sa svojom suprugom ziveo devstveno, ali to je bio njegov licni podvig i po dogovoru sa svojom suprugom a ne pravilo koje je nametao, barem kako sam ja cuo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ček da razmislim......

mislim da nemam pojma al svakako nije isto kao kad razmišljaš o drugima, to sigurno

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

a jel greh raspaljivati sebe pozudama i mastarijama (misleci na odnose sa SVOJOM zenom), ali u njenom odsustvu?

Наравно да је грех, ако ни због чега другог а оно зато што су муж и жена једно а САМО он се тиме наслађује, ускративши жену за ужитак... Све треба да се дели, па и уживање у маштаријама...

:)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a jel greh raspaljivati sebe pozudama i mastarijama (misleci na odnose sa SVOJOM zenom), ali u njenom odsustvu?

Ma sve ce da masta o SVOJOJ zeni :D :D :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

evo, verovala ili ne meni se to dešava...

p.s. moilim admine da ovaj post obrišu rano ujutru (LOL)

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да је грех, ако ни због чега другог а оно зато што су муж и жена једно а САМО он се тиме наслађује, ускративши жену за ужитак... Све треба да се дели, па и уживање у маштаријама...

:)

Pa ko kaže da neće to da podeli s njom kasnije... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...